Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Balıkadam Adası Arkı Sizi Tatmin Etti mi?

Ben onu bi tesadüf gibi görüyorum belkide o bölgede geçebilecekleri en şanssız yerden geçtiler. Yoksa Crocodile'a üs olmasa Arabasta'da çokta takılmazlardı bence.
Öylede olabilir ama bir sonraki ada'da tesadüf olamaz herhalde :) Enel ile karşılaştılar bir kaç pürüzü saymaz isek.

Boyle olmasi beni gayet tatmin etti.Bu arcin boyle bitmeside gayet iyi olur.Yoksa seri kendini tekrar ediyo olur.Marineford tan sonra bi alabasta skypia tarzi biseler beklemiyorum ben.o bolumlerde karsilacaklari rakipler gucsuzdu.genelde bolgesel olarak taniniyordu.yeni dunyadaki adamlar ise dunyaya adi yayilmis kisiler.Rakiplerini adaya varmadan bilmeleri gerekir artik.Bir anda fishmanda hakili luffyi yenecek gucte biri varsa bunu sabondy den duymalari gerekir yani.Mangada neler donuyor bilmiyorum ama insallah boyledir.

Gereksiz derecede uzun bir arc oldu.Ottoime falan igrenmelik karakter.
Kralin ogullari 3 u birden tiksinme verdi bana.
One piecenin en basarisiz arciydi bana gore.
olaydaki mantiksizlik diz boyu;Annesinin katilini kimseye soylemeyen bir evlat.Amac annesi kimseden nefret edilmesini istemedigi icin e bu sefer tum insan irkindan nefret edildi.İnsan olan katilden nefret edildi.Sacmalik yani.Jinbei nin bide bu hareketi ovmesi falan...
Arca baslamadan once bu arcin bir ara arc olcagini tahmin ediyordum.Nitekim tutarsiz bir hikaye sikici bos konusmalarla dolu bir arc karsimiza cikti.Sanjinin ucabildigi sahnede waow diyecegimiz yerde o cikan sacma sesten tiksindim resmen.
Oda gerçek hayattaki ırkçılık konusuna değinmek istediği için(ki bunu bi çok sefer yaptı) yapıla bir arc oldugunu dusunuyorum.

Arcı izlemeden once yaptıgım yorum tekrar yazim ki hala arkasındayım.2 yıl sonraki tayfa bir adaya gidip daha once adını sanını kimsenin bilmediği bi adamla kapışma olayları olmaması gerekti bence.Bir adaya gidiyosun new worl ayarında bir adaya güçlü birileri varsa bunun adını önceden duymaları gerekirdi.Yada bu kişi normaldede tanıdık birilerinin olması gerekliydi diye dusunuyorum.Anlatabildim umarım

Gereksiz derecede uzun bir arc oldu.Ottoime falan igrenmelik karakter.
Kralin ogullari 3 u birden tiksinme verdi bana.
One piecenin en basarisiz arciydi bana gore.
olaydaki mantiksizlik diz boyu;Annesinin katilini kimseye soylemeyen bir evlat.Amac annesi kimseden nefret edilmesini istemedigi icin e bu sefer tum insan irkindan nefret edildi.İnsan olan katilden nefret edildi.Sacmalik yani.Jinbei nin bide bu hareketi ovmesi falan...
Arca baslamadan once bu arcin bir ara arc olcagini tahmin ediyordum.Nitekim tutarsiz bir hikaye sikici bos konusmalarla dolu bir arc karsimiza cikti.Sanjinin ucabildigi sahnede waow diyecegimiz yerde o cikan sacma sesten tiksindim resmen.
Oda gerçek hayattaki ırkçılık konusuna değinmek istediği için(ki bunu bi çok sefer yaptı) yapıla bir arc oldugunu dusunuyorum.
Harbiden ya. O balık adamlardaki nasıl bir fanatizmdir öyle. Seveni tam sever, nefret edeni tam nefret eder. Koyu idealist hepsi. Ben de kıl oldum kraliçeye de düşmanlarına da. Hiç mantık yok, safi ırkçılık var adamlarda. :D

Bu arc'ın bütün hikayesi; 1- Bizimkilerin ne kadar süper über manyak aşmış olduğunu göstermek ve eğitimlerinin bir kaç küçük meyvesini sergilemek... 2- Gelecek arc'a ya da arclara yol vermek, önsöz yazmak... 3 -
lütfen ağır spoiler yemek istemiyorsanız uzak durun... serinin sonlarına doğru Luffy'nin büyük son savaşta kullanacağı antik silahlardan birini tanıtmak...

önemli ayrıntılar var bu arcta yanlız hayat hikayeleri sıkıcı ve biraz uzun sürdü yok otohime yokfisher yok çolukcocuk falan onun haricinde güç gösterisi falan bir geçiş bölümü iyi yani kötü değil.

İşte bende onu diyorum olması gereken güç gösterisiydi.Ama saçma sapan gereksiz bi yıgın hikaye dinledik bence.Güç gösterisi daha yeni başlıyor.kaç bolum sonra.

İşte bende onu diyorum olması gereken güç gösterisiydi.Ama saçma sapan gereksiz bi yıgın hikaye dinledik bence.Güç gösterisi daha yeni başlıyor.kaç bolum sonra.
Kraliçe Otihime ve Fisher Tiger'ın geçmişleri mi o gereksiz hikayeler? One Piece her açıdan sergilediği çeşitliliğiyle özel bir hikaye en önce. Bütün karakterlerin, günü ve geçmişi devamlı anlatılıyor. Bütün arclar olduğundan daha kısa olabilirdi zaten, ama o zamanda aksiyona, sırf kavga dövüşe bağlı bir anime olurdu. Ben gayet keyif alıyorum şu halinden. One Piece evreni diye bi'şey varsa bütün detaylarıyla anlatılıyor işte. Güç gösterisi için çok çeşitli başka animeler de var.

Silvers Rayleigh

Şimdi Fisher Tiger'a Grand Line başından beri adı vurgulana vurgulana söylendi 1-2 yerde ki adamın hikayesinin anlatılacağını bekliyorduk şimdi hikayede adam güçsüz çıkınca mı herkes nefret etti Tiger'dan ? Normal bir balıkadam suyun içinde normal bir insandan kat kat güçlüdür. Şimdi Tiger olayında vurgulanan 2 şey var 1- Köle olayı,2- Tiger'ın zamanında neden marijeos'a saldırdığı . Burdan bunları çıkartmanız gerekir. Bu arc'da tek beğendiğim Franky robotları oldu ve luffy kendini geliştirmesi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık