Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Bacakları En Güçlü Karakter

Bacakları en güçlü olan karakter?

• Dellinger

Kullanılan: 1 0.6%
  • Borsalino

Kullanılan: 81 51.3%
  • Luffy

Kullanılan: 7 4.4%
  • Sanji

Kullanılan: 33 20.9%
  • Doflamingo

Kullanılan: 8 5.1%
  • Bon Clay

• Vergo

Kullanılan: 3 1.9%
  • Niji

• Bepo

Kullanılan: 0 0.0%
  • Marco

Kullanılan: 12 7.6%
  • Boa Hancock

Kullanılan: 11 7.0%
  • Rob Lucci

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    158
Doğrusu Pavlov'dur onun. Pavlov'un bir deneyi vardır köpekler üzerinde. Dışarıdan gelen uyarıcılarla hayvanların davranışlarına etki edilebilir mi şeklinde bir konu üzerinden ilerliyor. Duymuşsundur illa ki ya. Zili çalıp ardından bir yere et bırakır mesela, bunu sürekli yapar, bakalım hayvan arık her zil sesi duyduğunda o noktaya bakıp et arayışı içine girecek mi? falan.
Bu tarz bir deneyi psikoloji kitabında okumuştum. Hatta gösteri için eğitilen hayvanlara sürekli bu metot uygulanıyormuş. Ödül ve ceza deneyiydi sanırım. Ama köpeği ilk kez duydum. Bilgi için teşekkürler.

Bu tarz bir deneyi psikoloji kitabında okumuştum. Hatta gösteri için eğitilen hayvanlara sürekli bu metot uygulanıyormuş. Ödül ve ceza deneyiydi sanırım. Ama köpeği ilk kez duydum. Bilgi için teşekkürler.
Ödül ceza farklı, bu farklı. Pavlov'un da başta dediğin gibi bir uygulaması oluyor ve sonra deneyi geliştiriyor. Vücut ödülü(eti) görmediği halde görmüşcesine tepki veriyor(salya üretimi falan).

Ödül ceza farklı bir metod diye biliyorum, ama böyle bir sistem var aynen. Temel eğitim psikolojisidir. Günümüzde de sıkça kullanılır, gerek biz insanlarda gerekse diğer hayvanlarda. Özellikle de çocuk eğitiminde ödül/ceza sisteminin önemli bir yeri vardır.

Ödül ceza farklı, bu farklı. Pavlov'un da başta dediğin gibi bir uygulaması oluyor ve sonra deneyi geliştiriyor. Vücut ödülü(eti) görmediği halde görmüşcesine tepki veriyor(salya üretimi falan).
Anladım :good:

Ödül ceza farklı bir metod diye biliyorum, ama böyle bir sistem var aynen. Temel eğitim psikolojisidir. Günümüzde de sıkça kullanılır, gerek biz insanlarda gerekse diğer hayvanlarda. Özellikle de çocuk eğitiminde ödül/ceza sisteminin önemli bir yeri vardır.
Aynen doğru.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık