Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Avatar Dünyasında Ne Bükmek Isterdiniz?

Avatar dünyasında ne bükmek isterdiniz?

• Kullanılan toplam oy
    141
Ayrıca Su bükücüler bitki bükebiliyor onu eklememişsin.

Element bükmedi, tüm sene boyunca fizik kastı. Kendi gücüyle açtı demirleri. Sonuçta ateş ulusu generali sadece element değil dövüş yetenekleri de vardı elbet.

Ayrıca üstün bükücüler için geçerli değil ne yahu, adamlar gücünü güneşten alıyor. Ama üstün bükücüler kendi güneşlerini kendileri mi yaratıyor? Bükme güçleri başka yerden falan mı çekiyor?

Aynı mantıkla su bükücüler içinde geçerlidir o durum hatta dolunay olmasa bile kan büken elemanlar vardır.
Orasını biraz muallakta bıraktılar. Ondan öyle düşündüm hep. İroh amcaya ayrı bir saygımız var. Bir farkı olsun. Diğerleri ateşi sadece bükmüyor muydu? İroh yoktan oluşturmadı mı? Ejderler farklı bir şeyler öğretmişlerdir. Batı ejderi sonuçta.

Korra da Amon muydu neydi o adam yetenekleri alıyordu tam hatırlamıyorum ama kanla alakalı değil miydi bu?

Onun dışında hepsini bükmek isterim ben hepsi ilgi çekici geliyor. :D

Göreceli durum oluyor o zaman. Mesela ilk seride metal bükmek sadece Toph'a özel iken 2. seride gayet yaygın bir yetenekti.
Nasıl bir mantık bu kardeşim. Tamamlanmış bir seride ki tüm özellikleri ekleyeceksin
Olay bu.
Toph zor büküyordu diğerleri kolay büküyor diye bir mantık mı var ? :/ Toph özel bir durum yoktu.
Daha önce kimse metal bükmek için uğraşmamıştı. Korra dönemi ise teknoloji dönemi.

İroh güneş tutulmasında bir şeyler yapmamış mıydı? Üstün ateş bükücüler için bence geçerli değil. Ateş akar.
tutulma bittiğinde dalmıştı irof.
bu arada ateş bükücüler iç enerjilerini bükerek patlama yaratabiliyorlar. hava bükücüler uçabiliyorlar.(tıpkı appa gibi) havanın dezavantajı sakinlik gerektirmesi, ateşinkilerden biri enerji alacak bir noktanın(intikam, adelet vs.) olması. olmazsa bükme gücü kıvılcım kadar.
Ateş bükmenin avantajı fazla.ve ateş bükecek kabiliyete sahibim.
bide bilek bükebiliyorum, toka bükebiliyorum. yani istek meselesi değil ben zaten bükücüyüm.
Amon çakraları ve chi noktalarını kapatıyordu. tam olarak almıyor. gerekli egzersizlerle açılabilir.

Unknown

Orasını biraz muallakta bıraktılar. Ondan öyle düşündüm hep. İroh amcaya ayrı bir saygımız var. Bir farkı olsun. Diğerleri ateşi sadece bükmüyor muydu? İroh yoktan oluşturmadı mı? Ejderler farklı bir şeyler öğretmişlerdir. Batı ejderi sonuçta.
Sen bence seriyi yakın bir zamanda tekrar izle. Orada açıkca gösterildi zaten demirlerin güçle ayrıldığı ki adam her boşlukta şınav falan çekiyordu. Şınav çekerek yeni bir güç kaynağı yaratabileceğini sanmıyorum.

Batı ejderi orduda verilmiş bir lakap sanırım ele geçirdiği yerler içi söylenmiş bir şey büyük ihtimal. Ayrıca Iroh'un yaptığı da ateş bükmek ama herkes ateşi öfkeyle bükerken Iroh direk olarak güneşten alıyor bükme gücünü ki bu olayıda uzun uzun vurguladılar Zuko ve Aang'in macerasında..

Dediğim gibi seriyi bir ara tekrar izlemelisin. :good:

Su bükücüler, kan büküyor. Kukla misali oynatıyor. :gamyon:
Toprak bükücüler, metal büküyor ekstra olarak lav var gayet ilgi çekici. ;)
Ateş, ekstra olarak yıldırım da büküyor, kaynakçılarda falan iş bulma ihtimaliniz oldukça yüksek. :(
Ve hava. Zaheer, kraliçenin ciğerlerindeki havayı büktükten sonra ne kadar tehlikeli bir teknik olduğunu göstermiş oldu. Diğerleri gibi kasıp, ikinci veya üçüncü bir elemente ihtiyaç duymuyorlar. :cool:
Hea çok isterseniz, uçma yeteneği için kasabilirsiniz. İstek meselesi.

Bu arada oyum tabi ki havaya. :cool:

@Visums Peki ama çok bir şey değişmeyecek. İroh bende farklı bir yere sahip.

@Tensei
Şimdi bir şey soracağım, yıldırımı yönlendirmek için illa ateş bükücü mü olmak lazım? İroh sonuçta su bükücülerin hareketlerinden geliştirmedi mi? Başka bükücüler de yapabilir gibi geliyor.

Unknown

@Visums Peki ama çok bir şey değişmeyecek. İroh bende farklı bir yere sahip.

@Tensei
Şimdi bir şey soracağım, yıldırımı yönlendirmek için illa ateş bükücü mü olmak lazım? İroh sonuçta su bükücülerin hareketlerinden geliştirmedi mi? Başka bükücüler de yapabilir gibi geliyor.
Iroh zaten bükücüler arasında farklı bir yerde dir. Tahminen en güçlü bükücüdür. Ama senin dediklerin apayrı bir durum.

Tensei sorduğunu ben kısa olarak söyliyim. Yapamaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık