Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Attack on Titan

Manganın sonu hakkında

• Kullanılan toplam oy
    122
Dünyanın geri kalanının fikri değişmeyeceğine göre başka seçenek aklıma gelmiyor. Çok büyük bir soykırım olacağını düşünüyorum. :/ Günahları ise Eren gibi bencil bir varlığın başlarına musallat olması. :bilmem: Mangaka umarım öldürme konusunda kararlıdır. Herhangi bir numara olmasın o ölümünün arkasında.
Dünyanın geri kalanı, kendileri dışındaki bütün ırklar için aynını düşünüyor zaten. O yüzden savaş var anakarada.
Hemde Eldialıların dahil olmadığı bir savaş. (Marleyin askerliğe zorladığı çocukları saymıyorum tabi.)
Yani sorun Eldialılarda değil dünyada.
Tabi ırk olarak zamanında ne halt etmişler bilemem. Marleyin altındaki halk da genel olarak işe yaramaz evet ama Paradis halkının bu konuyla hiçbir alakası yok.

Eren'inse ölmeyeceği kesin yahu. Bu hikayenin kilit noktası o ve kesinlikle misyonunu tamamlamış sayılmaz. Ve serinin de zaten yaklaşık bir yıllık ömrü kalmış.

İlerleyen zamanlarda belki olur bu dediğin, final sayfası çok başka bir şey söylüyor olsa bile, ama şimdilik bu kadar umutlanma yahu.

Ve Eren bencil de değil ayrıca. Aptal evet ama bencil falan değil.

Başkalarının başı yanmaması için kendini feda eden Eren'in bencil olması :/
Ve Eren bencil de değil ayrıca. Aptal evet ama bencil falan değil.
Nasıl bencil değil? Kendi kendine bir plan yapmış. Bu planı da kimseyle paylaşmıyor. Ancak tüm ulusun kaderiyle oynuyor bunun sonucunda. Hatta o ulustaki kişileri bu plan için feda bile edebiliyor. Son sayıdan bahsediyorum kimler kimler titana dönüştü. Niyetinin iyi olmasının bir önemi yok. Eren bencilce hareket etmiştir. Kendi başına sıkıntıları omuzlaması, zor durumda olması bunu değiştirmiyor.

Planını da çok merak ediyorum. Bu zamana kadar ne planı tuttu da, şimdi kimseyle paylaşmıyor. :/

Dünyanın geri kalanı, kendileri dışındaki bütün ırklar için aynını düşünüyor zaten. O yüzden savaş var anakarada.
Hemde Eldialıların dahil olmadığı bir savaş. (Marleyin askerliğe zorladığı çocukları saymıyorum tabi.)
Yani sorun Eldialılarda değil dünyada.
Tabi ırk olarak zamanında ne halt etmişler bilemem. Marleyin altındaki halk da genel olarak işe yaramaz evet ama Paradis halkının bu konuyla hiçbir alakası yok.

Eren'inse ölmeyeceği kesin yahu. Bu hikayenin kilit noktası o ve kesinlikle misyonunu tamamlamış sayılmaz. Ve serinin de zaten yaklaşık bir yıllık ömrü kalmış.

İlerleyen zamanlarda belki olur bu dediğin, final sayfası çok başka bir şey söylüyor olsa bile, ama şimdilik bu kadar umutlanma yahu.
İşte o yüzden soykırım olmasını bekliyorum. Eldianlılar özgür olmak için tüm dünyayı mı öldürecek? Mangakanın işi çok zor. Bu durumdan sonra nasıl toparlayacak acaba.

Kimse bahsetmemis ve ben de uzun zamandir okumuyorum, acaba benim icin biri spoiler verebilir mi? Mikasa'ya ne oldu? :)

İşte o yüzden soykırım olmasını bekliyorum. Eldianlılar özgür olmak için tüm dünyayı mı öldürecek? Mangakanın işi çok zor. Bu durumdan sonra nasıl toparlayacak acaba.
Yalnız cidden çok yanlış düşünüyorsun. Dünyada huzuru ve barışı bir ulusu yok ederek sağlayamazsın.
Ve her ulusun varlığı, hatta her insanın varlığı dünyadaki huzur ve barış için bir sorundur.
Yani katliam/soykırım hiçbir sorunu çözmüyor. Ülkelerin birbirlerini dengelemesi gerekir.

Paradislilerin ise diğer ülkelerin var olmak için ne yapıyorlarda aynını yapmaları gerekir.
Peki diğer ülkeler soykırım yaparak mı var oluyor yoksa muhataplarıyla aynı güce ve yetkiye gelerek mi?

Yalnız cidden çok yanlış düşünüyorsun. Dünyada huzuru ve barışı bir ulusu yok ederek sağlayamazsın.
Ve her ulusun varlığı, hatta her insanın varlığı dünyadaki huzur ve barış için bir sorundur.
Yani katliam/soykırım hiçbir sorunu çözmüyor. Ülkelerin birbirlerini dengelemesi gerekir.

Paradislilerin ise diğer ülkelerin var olmak için ne yapıyorlarda aynını yapmaları gerekir.
Peki diğer ülkeler soykırım yaparak mı var oluyor yoksa muhataplarıyla aynı güce ve yetkiye gelerek mi?
Sorun çözülecek demiyorum zaten. Böyle karanlık bir son bekliyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık