Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Attack on Titan

Gabi'nin hakkı nasıl yeniyor ? Kız Falco gibi sorgulama yetisi olan birine kıyasla körü körüne kendisine söylenenlere inanan çomarın teki.Geçen bölümde yaptıkları yüzünden insanları ne kadar etkilediğini anladığı görmek güzel ama bu onun nefret dolu bir velet olmasinı değiştirmiyor.
Eğer, Erenler, Marley'e saldırmadan önce Gabi bunları yaşamış olup, halen dediklerinde ısrarcı olup ve saldırgan tavırlar sergileseydi, Gabi'nin laftan anlamayan bir velet olduğunu kabul ederdim ama işler böyle yürümedi.

Gabi ilk önce, arkadaşlarını gözünün önünde ezildiğine şahit oldu. Sonra ona yakın ve içten davranan Marley askerlerinin ölümüne şahit oldu. Bildiğimiz üzere, Gabi, Marley'e saygı duyan birisi. Sonra, gözünün önünde, sevdiği ve saygu duyduğu savaşçılar ölümden döndü. Düşün ki bir çocuk bunları yaşamış. Bu çocuk canavar ve laftan anlamaz olan birisi olmasında ne olsun peki? Psikolojisini deşen hatta altüst eden kişileri suçlamak yerine neden Gabi'ye laf söyleyelim? Gerek yok.

Zaten beyni yıkanan çocuk, bu olaylarla beraber tamamıyla laftan anlamayan birisine dönüştü.

Peki Gabi'yi böyle canavarlaştıran kim? Tabi ki Eren(hatta duvarın içindeki Eldialıları da katayım) ve Tybur Ailesi. Tybur ailesi sence neden Marley'in içinde Eldialıların yaşadığı yeri seçti konuşma yapmak için? Eren'in kendisine saldıracağından adım gibi emindi ve Marley içinde yaşayan Eldialıların duvarın içinde yaşayan Eldialılara karşı kinin arttıracağını hesaplamıştı. Hatta Komutan Magath ile konuşmasında bunun altını çize çize söyledi. Tabi ki Kahraman Eldialı Eren'de Tybur ailesinin planının işlemesi için elinden geleni yaptı.

Kızın hal ve hareketleri bile tahrik ediyor insanı. Her şeyi geçtim, bu kıza yüklenen misyonlar çok saçma. Küçücük velet o kadar askerin cesaret dahi edemediği bir zamanda zepline binme cesaretini gösteriyor ve bunu yaparken de şansı yaver gidip sashayı öldürüyor. Oradakiler sashanın en yakın arkadaşı olmasına rağmen kıza karşı yine de yumuşak davranılıyor. Orada o kız yerine başka biri olsaydı jean, conni çoktan gebertmişti oracıkta ama senaryo gereği hiç bir şey yapılmıyor. Sashanın ailesi ile karşılaşıyor ve oradan da sağ kurtuluyor ama bu hala bazı şeyleri anlamıyor. Bu kızın hakkı çoktan ölmekti bence. Fazla bile yaşadı.
Connie ve Jean'in insanları öldürme karşısında tereddütleri gösterilmedi mi önceki sezonda? Hatta Jean, Kenny'nin adamlarından birisini öldüremedi diye öldürülmüyor muydu az kalsın? Connie'nin ondan da farkı yok. Bu ikisi kolay kolay bir insanın canını alamaz(almış olsalar dahi). İnsanları öldürme konusunda tereddüt gösteren kişiler hele hele bir çocuğun canını kolay bir şekilde hiç alamaz.

Bunları bir kenara bırakalım, Jean ve Connie bile Marley savaşının anlamsız olmasına dikkat çekip Eren'i suçlamadı mı? İsteksiz girdikleri ve anlamsız buldukları bir savaştan bahsediyoruz burda. Bana göre, hiçbiri senaryo gereği değildi. Gayet olağan durumlar oldu.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık