Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

10 teori daha yazıyorum

1-Zoro'nun final rakibinin seraphim olacağını söyleyen bir teori. Buna göre Mihawk'ın seraphimi Zoro'nun şu ana kadar dövüştüğü bazı düşmanların birleşmişi konumunda. Mihawk'ın kılıç ustalığı, kingin bedeni, mr1'in meyvesi. Zoro'nun final rakibi de Mihawk seraphiminin gelişmiş hali olabilir diyor

2- Zoro'nun Asura tekniği henüz açıklanmadı. Vegapunk ise şeytan meyveleri için irade, hayal gücü, istek vs. sebebiyle oluştuğunu söyledi. Teori sahibi Zoro'nun aynı şeytan meyvelerinin irade ile oluşması gibi asura tekniğini oluşturduğunu, Zoro öldükten sonra bu tekniğin bir şeytan meyvesi olabileceğinden bahsetmiş. Mistik Zoan Hito Hito no Mi: Model Asura

3-Luffy'nin şapkasının Uranüs'le bağlantısı olduğunu söyleyen bir teori. Buna göre Shanks bu durumu bildiğinden şeytan meyvesi yedikten sonra şapkasını Luffy'ye veriyor. Ayrıca güneş Uranüs'ün 21 yıl yarısına, 21 yıl da diğer yarısına parladığını, Roger tayfasının bu yüzden kendi zamanlarında bunu gerçekleştiremeyeceklerini anladıklarını, Luffy'nin de 19 yaşında olduğundan 2 yıllık bir zaman atlaması yaşanacağından bahsetmiş.

4- Usopp'un annesinin bir tonatta olduğunu iddia eden bir teori. Burnunun benzemesi, Yasopp'un yalanlarına inanmasından vs. bahsetmiş. Lanetlenmiş bir dev olduğundan vs. diye de gitmiş...

5-Nami'nin babasının Roger Korsanlarından Spencer olduğunu iddia eden teori. Buna göre Spencer kelime anlamı olarak hem yan yelken hem de para dağıtan kişi demekmiş. Nami'de de bu iki özellik olduğundan bahsetmiş. Teoride Spencer'in artık Big News Morgan olarak hayatına devam ettiğinden de bahsediyor.

6- Dragon'un seraphimler üzerinde en büyük yetkiye sahip kişi olduğunu bunu Kuma ve Vegapunk sayesinde elde ettiğini söyleyen bir teori.

7- Sanji'nin annesinin Sora(Gökyüzü), Zoro'nun annesinin Terra(Dünya, Toprak) olduğundan hareketle Luffy'nin annesinin Umi'nin(deniz) tersi İmu olabileceğini iddia eden bir teori.

8-Kureha'nın Roks korsanlarının bir üyesi olduğunu iddia eden teori. Sebepleri olarak yaşlı olması, D'nin arzusundan, Gol D. Roger'den vs. bahsetmesi denilmiş

9- Bellamy, Jaya Arc'ta 3 efsaneden bahsediyor. One Piece, Altın şehir ve Zümrüt şehir. One piece'in var olduğu açıklandı, altın şehir bulundu ancak Zümrüt şehir henüz bulunmadı. Elbafta zümrüt şehrin var olabileceğini iddia ediyor

10- Shanks'ın İskandinav mitolojisinden Tyr olduğunu söyleyen bir teori. Gemisinin viking temalı olması, tyr gibi bir kolunun olmaması, Tyr'in adalet ve antlaşmalar yapması, Shanks'ın da gorosei ile görüşmesi, savaşı durdurması, iki ismin devlerle olan bağlantılarından vs. bahsetmiş.

Var ol ya, sen de olmasan teori paylaşan yok. Çok teşekkür ederim mutlu oluyorum

Mihawkın sürekli kaçıyor diye laf yemesinin sebebini bilmiyor arkadaşlar. Tayfasız olması. Mesela yonkou oluşumuna çer-çöp saldırsa düşük kademeli adamlar bakarlar gidipte beyazsakal bakmaz. Mihawk bundan muzdarip. Sürekli uğraşmak,kılıcını bu çöplere kaldırmak istemiyor tayfası olsa ilgilenirdi. Bu arada Mihawkın amiral öldürdüğünü düşünüyorum geçmişte.

Şöyle bir teori var ne anlattığını anlayan var mı? Luffy 900 yıl geçmişe gidecek falan diyor galiba

Anladığım kadarıyla Luffy, Kuma ve Bonney nin güçlerinin yardımıyla 900 yıl geriye gidecekmiş. Orada iki kardeşin taht oyunlarını görecekmişiz. Biri İm diğeri ise Joyboy muş. Joyboy un asıl ismi Dryas mış hatta D. nin iradesi Dryas ın iradesi olabilirmiş. Tahtın varisi joyboy muş İm de bunu kıskanıp 20 krallığı ardına takıp joyboy u devirmişler. Ardından Luffy sanıyorum günümüze geri geliyormuş, son savaş gerçekleşip ardından Luffy şeytan meyvelerini tamamen yok edip herkesi doğal haline, normale döndürüyormuş. Tabi adam videoda orjinal teoriden çok fazla şey kırpmış öyle ki ben de tam anlamadım. Zaten Oda Kayıp yüzyıl fb si çizmek için heyecanlandığını belirtmişti diye hatırlıyorum neden Luffy i geçmişe götürsün durduk yere anlamadım. Asıl teoriyi şuraya bırakayım.
Ben okumaya üşendim ama meraklıları bir göz atabilir.

Son düzenleme:
Anladığım kadarıyla Luffy, Kuma ve Bonney nin güçlerinin yardımıyla 900 yıl geriye gidecekmiş. Orada iki kardeşin taht oyunlarını görecekmişiz. Biri İm diğeri ise Joyboy muş. Joyboy un asıl ismi Dryas mış hatta D. nin iradesi Dryas ın iradesi olabilirmiş. Tahtın varisi joyboy muş İm de bunu kıskanıp 20 krallığı ardına takıp joyboy u devirmişler. Ardından Luffy sanıyorum günümüze geri geliyormuş, son savaş gerçekleşip ardından Luffy şeytan meyvelerini tamamen yok edip herkesi doğal haline, normale döndürüyormuş. Tabi adam videoda orjinal teoriden çok fazla şey kırpmış öyle ki ben de tam anlamadım. Zaten Oda Kayıp yüzyıl fb si çizmek için heyecanlandığını belirtmişti diye hatırlıyorum neden Luffy i geçmişe götürsün durduk yere anlamadım. Asıl teoriyi şuraya bırakayım.
Ben okumaya üşendim ama meraklıları bir göz atabilir.
asıl teoriyi çevirebilir misin? merak ettim

okumaya üşendim dediği teoriyi çevir diyoruz adama te allam .d

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık