Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

1. Kidd yonkou olacak

2. Sabo ya da Dragon ölecek

3. Ryokugyu, D. olacak ve şaşıracağımız birinin akrabası olacak (nedense Kaido'nun ajanı olabileceğinide düşünüyorum)

4. Smoker, Dragon'a katılacak.

5. Vegapunk, bizimkilere çok ciddi kıyaklar yapacak

6. Zoro'nun gözü Wano Arcta açıklanacak. (ve Gözü yerinde duruyor olacak)

7. Zoro, Ryuuma'nın Shusui'sini taşıdığı için Wano'da saygıyla karşılanılcak.

8. Luffy, Bir Yonkou'yu indirene kadar kadar Shanksla karşılaşamicak, haliyle Usopp-Yasoppda. ama indirdikten kısa süre sonra karşılaşıcaklar.

9. Luffyler, Bigmom'dan Poneglyp'i alıp kaçtıktan sonra, bunu duyan Karasakal, Luffylere saldıracak, ama dış etkenler tarafından durdurulacaklar,

10. Momonga bir şeytan meyvesi yiyecek, Amiral olmasada epey sıkıntı çıkartacak.
Teorinin çoğu tutmus

Kral Kobrayı öldüren kişi impel down'da ölen bon clay'in meyvesini yiyen ve saboya dokunacak kadar yakın olan biri

Biraz uzun spoiler içine aldım o yüzden.
Vegapunk'ın aradığı enerji Kral'ın hakisiyle derinden bağlantılı. Vücudun herhangi bir bölgesine aktarılabilen, yoğunlaştırılabilen bir güç. Temas ettiği şeylerin içine girebiliyor, Bence Antik krallık, antik robotlara, içerden parçalayamayacak şekilde içlerine Kral'ın hakisini aktarıp çalıştırıyorlardı. Bu sebeple ataları, zamanında kralın hakisiyle çok haşır neşir oldukları için Antik krallık halkının soyundan gelen kişiler kral hakiye yatkın olarak doğuyor.(Her türk asker doğar... gibi gibi). Güncel bölümlerde kral hakisi daha efektif bir şekilde gösterilmeye başlandı.
Ben bu efektleri elektrikle bağdaştırıyorum. Fizikte 2 ayrı atomun asla birbiriyle temas etmediğinden bahsedilir.(Basitçe söylemem gerekirse atomların yapısı her zaman aynı olduğu için birbirlerini itiyorlar.) Üstteki resimdeki arkadaşlar Kralın hakilerini bir yerde toplayıp birbirlerine savuruyorlar fakat temas etmiyorlar. Buradan çıkardığım sonuç ayaklarında toplanan şey aslında enerji. Kral'ın hakisinin yoğunlaştığı yerde havadaki serbest elektronlar toplanıyor ve bir itiş gücü oluşturuyor. Bunu iki tarafta uygulayınca orta kısımlardaki bir konumda çarpışma efekti oluşuyor. Kim daha fazla enerji akışı sağlayabilirse hakisi o kadar şiddetli oluyor. Elektrikle bağdaştırmamın sebebi bu itiş kuvvetini elektronların oluşturduğunu düşündüğümden. Elektrik, enerji verilen elektronların hareketi sonucu oluşan enerjidir. (Enerji, elektron hareketi değildir.) Elektron hareketleri enerji oluşturuyorsa ve Kral'ın hakisi de elektron hareketi sağlayabiliyorsa Kral'ın hakisi bir enerji kaynağıdır. Antik krallık halkı bu makineleri Kral'ın hakisiyle doldurup robotların içinde istedikleri bölgelere yönlendirebiliyor olabilirler. Bence Vegapunk'ın aradığı enerjinin açıklaması böyle çıkacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık