Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

Imu-sama su meyvesi yemiştir. Böylelikle bütün meyveleri vücuttan çıkarabilir. Bir anda yeteneğini komple alabilir. İşte o noktada sadece iradenin gücü onu yenebilir.
Seri boyunca ne kadar güçlendi diye baktığımız karasakalın meyvelerini bir anda alarak karasakala hayatının şokunu yaşatacak. Luffy ise sadece haki ile dövüşecek
Knk direk kan büksün neden meyveyle uğraşıyor.

Kaido yapmadı oyunu.oyunu yapan o ismini hatırlamadığım cadı kılıklı kadındı.
Ki bunun yanında okdr kişiyle savaşmış olmasına rağmen oden oden deyip duruyor. muhtemelen galibiyet içine sinmediği için.

Bence samuraylar ve bizimkiler de en az kaido kadar onursuz. 9 kişi girdiler kaidoya 5 kişi girdiler kaidoya. Ama gel gör ki kinemona olan lafı ne kadar pislik te olsa boşa ölümleri sevmeyen biri .

Kötü gözüktüğü için biz onursuz görüyoruz serideki herkes hemen hemen ayni şeyleri sergiliyor.
Katıldığım tarafları olsa da katılmadığım yerlerde mevcut.

Oyunu Kaido yapmamış olabilir ama onursuzca arkadan vurdu yere indirdi. Erkekçe teke tek bir mücadeleye tekrardan girebilirdi. Katakuri kendisine mızrağı saplayarak ne kadar onurlu olduğunu gösterdi. İdamı sahnesinde kızgın yağda hayatta kalması halinde serbest kalacaklarının sözünü verip de sonra bedeninden hayır gelmez sana demesi de onursuzluğunu kanıtlayan başka bir etkendi. Madem erkeksin o zaman desene "bedeninden sana bu saatten sonra hayır gelmez seni öldürerek onurlandıracağım ama söz veriyorum ailene el sürmeyeceğim ama Wano'da da kalmalarına müsade etmem" diyerek en azından küçük de olsa bir mertlik yapsaydın. 8 yaşında bir veledi tutup tehdit etmek, kendisine çizik dahi atamayacak bir kadına zarar vermek kaidoyu bu serinin en adi karakterlerinden biri haline getirir. Tamam bu bir korsan hikayesi ama korsanlığın da bir onuru vardır tamamen onursuzda değillerdir. Kaido tam onursuz ama. Kaido severler varsa kusura bakmasınlar bu hakikattir.

Big Mom'u örnek verelim kadın sırf şekerleme için köyleri yakıp yıkıyor ama bunu kendi eliyle yapmıyor emriyle bunlar yaptırılıyor. Fakat Kaido bizzat kendi eliyle küçücük çocuğa el kaldırıyor. Ya Higuma bile ancak bu kadar alçalmıştı. O basit bir dağ haydudu sen ise koca bir imparatorsun Higuma'nın aksine senin aşılmaz bir derin var kimseden çekinmene de gerek yok. Küçücük veletten korkacak kadar da zayıf kişilikli biri.

Bu seride gördüğüm en rezil üç kişi Tenryuubitolar dışında

1)Orochi
2)Kaido
3)Wapol

Son düzenleme:
Katıldığım tarafları olsa da katılmadığım yerlerde mevcut.

Oyunu Kaido yapmamış olabilir a a onursuzca arkadan vurdu yere indirdi. Erkekçe teke tek bir mücadeleye tekrardan girebilirdi. Katakuri kendisine mızrağı saplayarak ne kadar onurlu olduğunu gösterdi. İdamı sahnesinde kızgın yağda hayatta kalması halinde serbest kalacaklarının sözünü verip de sonra bedeninden hayır gelmez sana demesi de onursuzluğunu kanıtlayan başka bir etkendi. Madem erkeksin o zaman desene "bedeninden sana bu saatten sonra hayır gelmez seni öldürerek onurlandıracağım ama söz veriyorum ailene el sürmeyeceğim ama Wano'da da kalmalarına müsade etmem" diyerek en azından küçük de olsa bir mertlik yapsaydın. 8 yaşında bir veledi tutup tehdit etmek, kendisine çizik dahi atamayacak bir kadına zarar vermek kaidoyu bu serinin en adi karakterlerinden biri haline getirir. Tamam bu bir korsan hikayesi ama korsanlığın da bir onuru vardır tamamen onursuzda değillerdir. Kaido tam onursuz ama. Kaido severler varsa kusura bakmasınlar bu hakikattir.

Big Mom'u örnek verelim kadın sırf şekerleme için köyleri yakıp yıkıyor ama bunu kendi eliyle yapmıyor emriyle bunlar yaptırılıyor. Fakat Kaido bizzat kendi eliyle küçücük çocuğa el kaldırıyor. Ya Higuma bile ancak bu kadar alçalmıştı. O basit bir dağ haydudu sen ise koca bir imparatorsun Higuma'nın aksine senin aşılmaz bir derin var kimseden çekinmene de gerek yok. Küçücük veletten korkacak kadar da zayıf kişilikli biri.

Bu seride gördüğüm en rezil üç kişi Tenryuubitolar dışında

1)Orochi
2)Kaido
3)Wapol
Oden Oda'nın sonradan uydurduğu bir karakter diye düşünüyorum ben. O yüzden Kaido'ya böyle saçma bir sahne çizdi, aşırı tutarsız. Bu sahne üzerinden Kaido'ya sallamak doğru gelmiyor bana.

Oden Oda'nın sonradan uydurduğu bir karakter diye düşünüyorum ben. O yüzden Kaido'ya böyle saçma bir sahne çizdi, aşırı tutarsız. Bu sahne üzerinden Kaido'ya sallamak doğru gelmiyor bana.
Aslında bu doğru değil. Oda'nın aklında bu karakter zaten hep varmış. Bunu nereden anlıyoruz. Whitebeard'ın gemisindeki 2. Tümen Komutanı bölümünde uzun zamandır boşluk olduğunu Ace'ye söylüyorlar.

Skypea'da Poneglif'in üzerine Roger'in isminin kazındığında aslında bu karakterin yeri yapılıyormuş. Fakat biz Oden gibi bir karakteri zaman atlaması sonrası Punk Hazard'dan itibaren öğrenmeye başladık. Kin'emon ve Momonosuke'yle orada tanıştık ondan sonrasında ara ara bu karakterin siluetiyle tatmin olduk sonrası malumun zaten.

Oda'nın aklında bu karakter hep vardı ama bize yansıtılması çok uzun zaman sonrasına denk geldi.

Mesela Naruto serisinde Kaguya karakteri sonradan ekleme bir karakter gibi geldi gözümüze halbuki Uchiha tapınağında o taşa gizlenen mesajın olduğu yerde Kaguya'nın resmi vardı. Her şey Zetsu'nun planı doğrultusunda ilerledi. Zetsu'da Kaguya'nın yarattığı bir varlıktı. Seri boyunca yaşanan mücadeleler Uchiha ve Senjuların mücadeleleri, Akatsuki'ler, 4. Büyük Ninja Savaşı hepsi aslında Zetsu'nun yönlendirmesiyle olmuş şeylerdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık