Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

6 ay askerlik yapacaksanız eğer

-silikon tabanlık alın kendinize. bir görev çıkmazsa eğer size, günün büyük çoğunluğunu ayakta geçireceksiniz ve ayaklarınız mahvolacak.
-size telefon satmaya çalışanlar olabilir, onlara inanmayın ama oldu ya inandınız, önce telefonu alıp sonra parayı verin. aynı telefonu farklı taburlardaki 4 kişiye satan birini gördü bu gözler.
-er parçası olarak yapacaksanız eğer askerliğinizi, uzmanlara ters yapma gafletine düşmeyin, acayip kin tutuyorlar. sürekli olarak 1-3 veya 3-5 nöbeti tutmak bana koymaz diyorsanız eğer keyfiniz bilir tabii:)
-bir şeyi biliyorsanız eğer bildiğinizi belli etmeyin. fazla bilgili olmanın faydası olmadığı gibi zararı var.
-yemekleri özel şirket değil de er parçaları yapıyorsa eğer salatalar başta olmak üzere yeşillikleri tüketmemeye çalışın. hijyen konusu sıkıntılı.
-ben buranın ağasıyım havalarında olanları ayrı tutuyorum ama üst devrelerin size garezi yok, onlar da benzer bir süreçten geçtiler ve alt devreleri geldiği için mutlular çünkü artık iş yoğunlukları azaldı. sırayla bu işler.
-nezle olmanıza bile gerek yok, sümüğünüz akarsa eğer doğru revire. zamanla geçer diyebilirsiniz, geçmiyor. geçmediği gibi daha da kötüleşiyor.
-kantin ve pide/döner salonu gibi alışveriş yapılan yerler varsa eğer oralara kasaya bakması için asker koyuyorlar. sakın ama sakın o görevleri kabul etmeyin.
-toplumun her kesiminden insanla karşılaşacaksınız, allah'ım ben nereye düştüm böyle diyerek karalar bağlamak yerine bunun bir tecrübe olduğunu ve deneyim kazandığınızı düşünüp ortama dahil olun yoksa çok sıkılırsınız.

edit: en önemli olanı söylemeyi unutmuşum. malınıza ve paranıza sahip çıkın. ekrem diye bir arkadaş vardı, halı saha maçı yapmaya gittiğimiz bir cumartesi günü poşetinden çıkarmadığı tertemiz donlarını çalmışlardı elemanın. her şey olabilir orada her şey.

bunlar, kendi askerlik tecrübelerimden edindiğim bilgiler. paylaşmak istedim öylesine.

Son düzenleme:
10 gün dediğime bakma 10. gün zorla gittim kemiksiz 14 ü bulurdu istesem. insan vücudunun sınırlarını denedim.
Vücudun gergin olduğu ortamlarda sıçmamasını doğal seleksiyon olarak görüyorum. Hayvan atalarımız tedbir amaçlı bu konuda iyi olanlar hayatta kaldı, iyi olmayanlar sıçarken yırtıcılara yem oldu. Biz korkup sıçanayanların torunlarıyız.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık