Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Aşırı Fanlar Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

Aşırı Fanlık Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

• Kullanılan toplam oy
    565
Buggy de Roger’ın tayfadan
Kaido ayarını göremedik kaçırdık heralde
Bb tarafından çizilişini denizlerde kol kaptırmasını falan geçiyorum da herkes cortu çekmişken savaşa dalışı nasıl marifet olabiliyor :(
Kaido'nun gücünü kabul ettiği kişiler listesinde Shanks'ın olması ve Mf'de Kaido'nun buraya gelmesini Shanks durdurdu muhabbeti var yalnız :( Shanks politika yaparak durdurmadı yani o Kaido'yu.

Shanks. Bu adamın direkt fanı pek yoktur, ama seveni çok. Zamanında forumda açtığım favori karakter anketlerinde finale kalıp Sanji'yi bile geçmişti.
Ben Shanks'ı zaten çok sevmezdim ama şu sıralar iyice soğudum. Bakın bir örnek mesela:
Sen git
-MFdeki savaşı durdur.
-Kaido'ya ayar ver.
-Roger'ın tayfasından ol
-Luffy haricindeki en genç imparator ol
-Tayfandaki adamlara bile hype yapılsın
Sonra abartı denilsin.Shanks Linlin ya da Kaido'dan daha fazla abartılmayı hak eden bir karakter kimse kusura bakmasın.
Kusura bakma hocam ama çoğu gerçeği yansıtmıyor veya abartılı.
-MF'deki savaşı herhangi başka bir yonko da durdurabilirdi.
-Kaido'ya ayar verdiği falan yok. Bir şekilde anlaştılar sadece. Zaten seride Roger dahil hiç kimse Kaido'yu bu kadar kolay aradan çıkarıp MF'ye gelemez.
-Rocks'da dövüşçü olarak bulunan WB, BM veya Kaido'yu niye övmüyoruz? Miço öveceksek Buggy de var.
-Diğer yonkoların kaç yaşında yonko olduğunu biliyor muyuz? Roger'ın olduğu dönemde bile BM daha genç yaşta yonko olmuş olabilir.
-Tayfasındaki adamlara hype yapan yine kendi fanları. En dengeli tayfa denildi sadece. Beckman=Quenn=Roo=Yasopp olsa ve Shanks da en güçsüz yonko olsa yine bu denklem sağlanıyor.

Bm'ı robin'in top gibi sektirdiği, kiku'nun kaido'nun elinin içinden kılıç geçirdiği, karasakalın tayfasıyla tek başına gelmiş akainu dan kaçtığını görünce insanların en güçlü shanks demesine de hayır değil diyemiyorum. Ha karasakal bu adamı illaki aşacaktır ama şimdiki görünene baktığımızda shanks en güçlü çıksa abes kaçmaz.
Tabi bunda karakterin işlenmemesinin de etkisi vardır ama şu anlık yapacak bir şey yok. Sırası gelince görücez gücünü.
Bakış açısına bağlı. Balığa kol kaptıran, Beyazsakal'ın yüzünün yarısı yokken meyveli halini tek aldığı Teach'in meyvesiz halinden kalıcı hasar yiyen Shanks da diyebiliriz. Özellikle balığa kol kaptırmak Robin ve Kiku'ya rezil olmaktan daha kötü gerçekten.

Son düzenleme:
Shanks. Bu adamın direkt fanı pek yoktur, ama seveni çok. Zamanında forumda açtığım favori karakter anketlerinde finale kalıp Sanji'yi bile geçmişti.
Ben Shanks'ı zaten çok sevmezdim ama şu sıralar iyice soğudum. Bakın bir örnek mesela:

Kusura bakma hocam ama çoğu gerçeği yansıtmıyor veya abartılı.
-MF'deki savaşı herhangi başka bir yonko da durdurabilirdi.
-Kaido'ya ayar verdiği falan yok. Bir şekilde anlaştılar sadece. Zaten seride Roger dahil hiç kimse Kaido'yu bu kadar kolay aradan çıkarıp MF'ye gelemez.
-Rocks'da dövüşçü olarak bulunan WB, BM veya Kaido'yu niye övmüyoruz? Miço öveceksek Buggy de var.
-Diğer yonkoların kaç yaşında yonko olduğunu biliyor muyuz? Roger'ın olduğu dönemde bile BM daha genç yaşta yonko olmuş olabilir.
-Tayfasındaki adamlara hype yapan yine kendi fanları. En dengeli tayfa denildi sadece. Beckman=Quenn=Roo=Yasopp olsa ve Shanks da en güçsüz yonko olsa yine bu denklem sağlanıyor.

Bakış açısına bağlı. Balığa kol kaptıran, Beyazsakal'ın yüzünün yarısı yokken meyveli halini tek aldığı Teach'in meyvesiz halinden kalıcı hasar yiyen Shanks da diyebiliriz. Özellikle balığa kol kaptırmak Robin ve Kiku'ya rezil olmaktan daha kötü gerçekten.
Kendi düşüncen hocam saygı duyarım.Ama burda abartı olan hiçbir şey yok benim açımdan.
-Kaido'ya nasıl ayar vermemiş.Kaido'nun gördüğü içinde Roger-WB-Xebec-Oden gibi adamların bulunduğu grupta yahu Shanks.Kaido zaten güce tapan güçsüzü adam yerine bile koymayan bir adam.Bu adamın politik yöntemlerle durdurulması imkansız.Ki O Luffy'nin panelinden sonra ihtimal dahilinde bile değildir benim için.

-MF savaşını herhangi bir yonko da durdurabilirdi kağıt üstünde öyle zaten.Ha o yonkolardan birisi rakip yc1 tarafından kendi gemisinin içinde tayfasıyla beraber rezil edilen bir kadın aynı zamanda onu da es geçiyorsun.Ağırlık olarak kesinlikle Shanks kadar değiller.Diğer yonkoların kaç yaşında imparator olduğunu bilmiyorum.Diğer yonkolardan Linlin zaten 5 yaşındayken bile canavar gibi güçlü tasvir edilen,Elbaf köyünü dümdüz etmiş bir karakter.Shanks Roger'ın tayfasında miçoyken bunun gibi insanları yakalaması ve bunu kağıt üstünde genç yaşta yapması bile sırf onu daha etkileyici kılar benim gözümde.Buggy zaten komedi karakteri övülecek ne durumu var onu da anlamadım :D

-Shanks'ın en güçlü çıkma ihtimali tayfasının en güçlü olma ihtimalinden çok daha fazla benim için.Karakterlerin o zamanlar hangi seviyelerde olduğu belirsiz yalnız.Shanks dediğimiz adam hali hazırda39 yaşında bir herif. Luffy'nin çocukluğunda gördüğümüzde bile yarası vardı.O zamanlar en fazla 20 lerinde olan bir adamın dövüş içerisinde almış olduğu yaradan dolayı gömeceksek.Şu anki güç seviyelerinde Kiku,Raizo,Franky,Robin gibi karakterler tarafından küçük düşürülen Kaido ile Bm'nin durumu ne olacak ?
Shanks'ın tayfasının en dengeli çıkmasını ben zaten tayfadaki Shanks hariç karakterler arasında ödül olarak bir uçurum olmamasına bağlıyorum.Ha yine de üçlü olarak Beckman-Roo-Yasopp ayrıldı.Belki de bunun sebebi Roo ile Yasopp'un en güçlü 2 ve 3.komutanlar olmasıdır kim bilir yani.

Son düzenleme:
Özel hayatımda da çok vakit geçirdiklerim hep en yakınlarımdır, bu yüzden StrawHat'ların her birini ayrı severim çünkü en çok onların hayatlarına tanıklık ettik. Bu doğrultuda, ekranda az görünüp de inanılmaz sevilen desteklenilen ve beni soğutan karakterlerden biri Shanks'tır, diğeri de Ace'tir benim için. ?

Kendi düşüncen hocam saygı duyarım.Ama burda abartı olan hiçbir şey yok benim açımdan.
-Kaido'ya nasıl ayar vermemiş.Kaido'nun gördüğü içinde Roger-WB-Xebec-Oden gibi adamların bulunduğu grupta yahu Shanks.Kaido zaten güce tapan güçsüzü adam yerine bile koymayan bir adam.Bu adamın politik yöntemlerle durdurulması imkansız.Ki O Luffy'nin panelinden sonra ihtimal dahilinde bile değildir benim için.

-MF savaşını herhangi bir yonko da durdurabildi kağıt üstünde öyle zaten.Ha o yonkolardan birisi rakip yc1 tarafından kendi geminin içinde tayfasıyla beraber rezil edilen bir kadın aynı zamanda onu da es geçiyorsun.Ağırlık olarak kesinlikle Shanks kadar eğiller.Diğer yonkoların kaç yaşında olduğunu bilmiyorum.Diğer yonkolardan Linlin zaten 5 yaşındayken bile canavar gibi güçlü tasvir edilen,Elbaf köyünü dümdüz etmiş bir karakter.Shanks Roger'ın tayfasında miçoyken bunun gibi insanları yakalaması ve bunu kağıt üstünde genç yaşta yapması bile sırf onu daha etkileyici kılar benim gözümde.

-Shanks'ın en güçlü çıkma ihtimali tayfasının en güçlü olma ihtimalinden çok daha fazla benim için.Karakterlerin o zamanlar hangi seviyelerde olduğu belirsiz yalnız.Shanks dediğimiz adam hali hazırda39 yaşında bir herif. Luffy'nin çocukluğunda gördüğümüzde bile yarası vardı.O zamanlar en fazla 20 lerinde olan bir adamın dövüş içerisinde almış olduğu yaradan dolayı gömeceksek.Şu anki güç seviyelerinde Kiku,Raizo,Franky,Robin gibi karakterler tarafından küçük düşürülen Kaido ile Bm'nin durumu ne olacak ?
-Kaido orada kendine ayar verenleri görüyordu diye bir şey yok ama, (öyle olduğunu gösteren hiçbir kanıt da yok.)güçlü rakiplerini görüyordu. Shanks da dünyanın en güçlü insanlarından biri olarak orada tabii. Shanks'ın ve adamlarının hiç yara almadan çok hızlı bir şekilde, hele de balık zoanı yemiş bir adamı denizde (muhtemelen) yenmeleri mümkün değil. İki yonko arasındaki dövüşün kısa süre içinde bitmesi de mümkün değil. Shanks yara bere içinde gelse ihtimal verirdim ama aksi durum tamamen imkansız. Shanks'ın Kaido'ya bir tane vurup adamı korkutuyor kaçırdığını söylüyorsan abartılıyor iddiam iyice kuvvetlenecek.
-Evet, normal bir insan olup oralara gelmesi etkileyici. Ama buradan kesin olarak çıkan hiçbir şey yok. King konusuna gelince, orada durum epey tersti. Shanks meyvesiz olduğu için iş yapabilir belki, ama meyveli ve geleceği göremeyen hemen herkes aynı duruma düşerdi. Normal şartlarda Big Mom'un King'i tükürüğü ile boğacağından hepimiz eminiz yani.
-Balık olayı ile aynı bu. Shanks neden balığa kol verdiyse, diğerleri de aynı şeyden oldu. Big Mom orada Franky, Robin ve Jinbe'yi öldürüp devam edemezdi yani. Kınlar da Kaido'nun Oden fantezisinden dolayı hasar verebildiler. Ama şunu da eklemek lazım bu arada. Kaido bir zoan ve insan üstü bir varlık. Hasar alabilme lüksü var. Shanks bu hasarları almazdı diye övmek bana doğru gelmiyor, çünkü adamın dövüş şekli muhtemelen farklı.

Bir diğer nokta da, Shanks'ın yaptığı en iyi işler örnek verilirken diğer yonkoların en kötü işlerinin örnek verilip belki istenmeden de olsa bir mantıksal safsataya başvurulması.
-Shanks MF'yi bastı, BM Robin tarafından yuvarlandı.
-Shanks genç yaşta yonko oldu, Kaido Kiku tarafından kesildi.
Ama şöyle desek mesela; (Bunlar safsata örnekleri sadece, benim düşüncelerim değil.)
-Big Mom'a saldırmaya Roger bile cesaret edemedi, Shanks'a Higuma bile saldırıyordu. (Ama Higuma'yı yenerdi dersek, Kaido aynı kolaylıkla Kiku'yu, Linlin de Robin'i yenerdi.)
-Kaido dünyanın en güçlü yaratığı unvanına sahip, WB yaşarken ona Oden'in intikamı için saldıramıyordu, Shanks da balığa kol verdi.

Son olarak, adamdan beklentiye girilebilir. Benim lafım ona değil. Ama bu adamın kesin olarak en güçlü olması ile ilgili ısrarcı olunmasına şaşırıyorum. Gerçekten çıkabilir, ama tüm panellerini toplasan iki üç bölüm etmeyecek Shanks'ın neyini gördük?
-Diğer yonko'larda Shanks ağırlığı yok diyorsun. Buradan neye göre ve nasıl çıkarım yapacağız? Beklenti meselesine giriyor. "Bence" Bm'ın serideki ağırlığı daha fazla mesela, sadece çok zeki değil. Ondan dolayı abuk sabuk durumlara düşüyor.
-Shanks'ın durumu ile ilgili şu yorumları yapan biri "kesinlikle" haksız mıdır?
-Ödülü en az olan yonkou.
-Bir kolu yok.
-Mihawk WB ile arasındaki farkı görmek isterken, Shanks kolsuz diye onunla dövüşmüyordu.
-Kid en güçsüz yonko olduğu için Shanks'ı hedefledi.
-En genç yonko.
-Fiziksel olarak en zayıf doğan yonko.
O zaman Shanks en güçsüz yonko'dur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık