Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Aşırı Fanlar Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

Aşırı Fanlık Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

• Kullanılan toplam oy
    565
Öyle tabi. Akainu'dan asıl nefret edilme nedeni Wb ve Ace... Senelerdir daha çok bu ikisi üzerinden laf yapıldı karaktere. Haydi senin için o yazdığımı şöyle düzelteyim. Akainu'yu sevmeyen kesimin büyük kısmı sırf Ace ve Wb'yi öldürdüğü için sevmiyor. Onların ölümüne yol açmasa askeri öldürmesini falan çok takmazlardı. Hani sen Ace ve Wb dışındaki etmenlerden sevmiyorsan üstüne alınmana pek gerek yok. Ben de onlar dışındaki etmenlerden pek sevmiyorum Akainu'yu...

Hayır Fujitora gibi iyi bir karakter sırf Doflamingo'nun yanında yer almadığı için vasıfsız diye gömen bir kitle varken yazdığıma çok yanlışmış gibi karşı çıkmana pek anlam veremedim. Op serisinde bir çok kişiye etki eden iki karakterin ölümüne yol açtığı için nefret edilemiyor yani. Güzelmiş.
Forumda her an her şeyi söyleyen insan var. O yüzden genellemek yanlış. Üstelik masum insanları katledecek karakterdeki bir adamı, sevilmeme sebebi üzerinden genellemen daha çok göze batıyor. Hani sanki başka türlüsü mümkün değilmiş gibi. Yoksa iki sebepten de sevmeyen adam vardır elbet. Seriyi arka plandaki hikayeyi ve o yaşayan evreni irdelemeden yorumlayan insanlar var ama Akainu'dan söylediğim şey yüzünden nefret eden insan sayısı azımsanamayacak kadar çoktur. Fuji'ye vakti zamanında yapılan eleştirilerden biri de insanların can havliyle kaçıştığı kafesin içerisinde deneme amaçlı meteor indirmesidir. Mesela bunu ben de söyledim, böyle bir mallığın ve umursamazlığın izahı yok. Sadece Dof'un yanında değil diye vasıfsız denmedi ona da ama haklısın bu sebepten diyen arkadaşlar daha çok göze batıyordu.

Bir karakter için tarafsız isen, Zoro ve mihawk fanları sürekli o karakteri abartmaya başlarsa ister istemez soğumaya başlıyorsun. ''seviyorken başkaları yüzünden nasıl soğuyorsun'' diye bir şey yok yani, tarafsız olarak baktığın bir karakteri sana sevdireceklerine seni karakterden soğutuyorlar işte. Sevdiğin karakter başka, tarafsız senin için çok önemli olmayan bir karakter başkadır.

Ben anlatayım neden Akainu'dan nefret ediliyor, mangada açık açık diyor ki Akainu Ace'i magma > alev hiyerarşisi sebebiyle yendi, bunu kendisi söylemiş. Akainu fanları da gelip diyor ki ''Akainu tek attı hahaha'' şeklinde trollüyor, sonra bunlara bak güzel kardeşim mangada demiş ki şeytan meyveleri arasında hiyerarşi var, bu sebepten olduğunu Akainu'nun bizzat kendisi söylüyor diyoruz, yok tek attı çünkü çok güçlü diyorlar, sanki biz tek atmadı diyoruz, tek attığının sebebini bu arkadaşlar kabullenemiyor, yani evet Ace'i öldürmesi ile alakalı ama sebebi Ace'i öldürmesi değil, trollemeleri.

WB'ye gelelim, Akainu'nun yüzünün bir kısmını yakıyor, Akainu fanları diyor ki ''WB'yi Akainu öldürdü'' ya arkadaş Akainu WB'nin yüzünü yakmadan evvel mangada WB 2 bölüm önceden ben burada öleceğim siz gidin buradan kaçın demiş, bunu gösteriyoruz, Akainu fanlarıda diyor ''hahaha WB'yi Akainu öldürdü'' diye trollüyor, WB zaten orada öleceğini Akainu ile dövüşmeden evvel söylemiş, kalp hastası ve Squardo'dan tut Doc Q'ya kadar önüne gelen delmiş adamı, Kizaru lazerlemiş, Jozu Aokiji'den kurtarmış vesaire, ama Akainu fanları diyor ki WB'yi Akainu öldürdü. Ondan sonra 2 yumrukta yamuldu, diyorlar ki Akainu WB'ye yenilmedi kasıtlı olarak yerin altına kaçtı vesaire. Böyle şeyler, anlatabildim umarım.

Zoro'yu ve mihawk'ı anlatmaya gerek yok sanırım. Zaten anket herşeyi gösteriyor.

Dof konusu biraz yatıştı, Dof fanlarının eski halinden pek eser yok şuan, bir aralar onlarda coşuyordu, Jozu'yu durdurdu ondan güçlüdür falan diyerek.

Shanks'ın neden olmadığını düşündüğüm liste.Yok diğer kolu sağlam olsaydı KK olurdu,yok en güçlü korsan en yüksek ödüle sahip herkes ondan korkuyor,yok orada WB'yi orada yenerdi.Tamam adam İmparator ama adama Roger'a yapılmayan bir muamele yapılıyor.

Anormal adam diyor ki Shanks orda WB ile ciddi konuşuyor be adam ciciş mi konuşacak Shanks da İmparator.Onun da bir saygınlığı var tabii ciddi konuşacak ama bu sefer racon kesti oluyor.Kılıçlar tokuşuyor Shanks WB'yi orada yenerdi diyor ''nah'' yenerdi.

Shanks'ı gerçekten seviyordum ama fanlar öyla ağızları sulanmış bir biçimde karakteri övmeye başladılar ki karakterden soğudum.Hatırladıkça sinirleniyorum tabi burda pek görmedim
Sitede Shanks'in doğru dürüst fanı mı var? Seveni çoktur da çoğunun fanı olduğu karakter farklı. Hadi fanı var diyelim de bir tane Shanks Roger'den güçlüdür veya Zirve WB'den güçlüdür diyen adam söylesene. Sadece 1 tane. Gerçekten çok merak ediyorum kim bu arkadaş(lar). Bunu diyen adam hiç görmedim ama 3-4'tür Shanks abartılıyor neymiş Roger'den iyimiş imasında bulunan yorum görüyorum bilmiyorum belki hepsi senin yorumundur. Ama gerçekten ben de merak ediyorum neredeler bu Shanks'i Roger'den WB'den üstün görenler?

WB'nin serumlara bağlı veya hem bizzat kendi hem de sağ kolunun ağzından eski gücünde olmadığının vurgulandığı hali Shanks'le de BM ile de Kaido ile de kıyaslabilir bunda abes bir şey yok. Ha sana göre kıyaslanamazlar eyvallah ama bu da abes bir yorum olduğunu göstermez.

Tüm imparatorlar KK olabilir bu yarışın içerisindeler. Bu yarışa dahil edilebilir hale gelen dolaylı yoldan imparator ilan ediliyor zaten. Ama KK olabilmek için bundan ötesi gerekiyor o da herkesi etrafında toplayabilme gücü bu yüzden Korsanlar Kralı olacak kişi Luffy'dir. Shanks isterse Haki ile 3 kol daha çıkarsın bu değişmez.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 32)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık