Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Arlong vs. Nami

Arlong vs Nami

• Kullanılan toplam oy
    104

Outlaw

İki tarafın da üstün ve noksan olduğu konular var. Önce Nami, sonra Arlong. Sonra işin güç dengesi kısmı.

Bu kızın iki yıl önceki yıldırımlarının shichibukai Moria'ya "Hass*ktir kahretsin!" dedirdiği unutuluyor. Çeşitlilik ve zeka konusunda epey bir Nami, Nami yanında Usopp'la beraber kraliyet ailesinin elinden adam almış, Buffalo'yu haklamış. Öteki yandan Nami'nin sinirlendiğinde veya bir yakını söz konusu olduğunda ne kadar cesurlaşabileceği herkesin malumu. Köyüne işkence etmiş birine karşı tam güç savaşacaktır.

İki yıl sonra ise ilizyon ve yıldırımda çok daha iyi.

Öte yandan, Arlong daha dayanıklı, daha yıkıcı, daha hızlı.... East Blue Luffy'i zorlamış bir balık adam(Ki buradan sonra Luffy tecrübe dışında bir fark veya power up almadan bala g*te de olsa, bir shichibukai, bir tanrı haklayarak Ennies Lobby'e kadar ulaşmış çok bela bir korsan.)

Şimdi durum buyken, öyle kolayca şu bu alır denemez bu vs'ye. Arlong gibi dursa da, Nami'ye de elim kaymıyor değil. Dövüşün sulu bir alanda yapılmasının Nami'ye biraz haksızlık olduğunu düşünüyorum, Arlong bunu kullanabilir Luffy ile dövüşünde olduğu gibi.

Yami

Naminin güç seviyesi çok saçma dizayn edilmiş olduğu için alır.
Güç seviyesi bile yok aslında. Saçma bir aygıt aleti kafasına göre yıldırım indiriyor felan.
Zaten bu durumdan rahatsızım ama yapacak bir şey yok. Çok çocuksu sahne içeriyor.

Yoo bunu bilemezsin Kalifa hakkında net bir bilgi yok bildiğimiz tek şey
Cp9 ajanlarının Cp0 da devam ettiği ha kalifayı bilmem ama Lucci oradaysa bunlar hala ajanlığa devam ediyodur ki

Arlong dan bahsediyorsun. İnsan üstü bir yetenek olan balık adamlardan yani Nami sadece o elinde ki Klima aletiyle ben imkan vermiyorum ha Arlong hakkında iki gün sonra bir şey çıkar o zaman bende derim Nami alır diye ama şu anda gene de imkan vermem ki Nami yensin Arlongu..
Şu anki Nami vs İki yıl önceki Kalifadan bahsediyordum ben:flaugh:

Bu konuyu açtıktan sonra gidip Nami speciali izledim. Ve farkettim ki Arlong Namiden tek yer. Sebeplerini açıklayayım:
Öncelikle gözüme çarpan bir iki şeyi yazacağım.

- Arlong Bellemerinin habersiz gelen tekmesi ile yere düşüyor. Acısını pek hissetmiyor ama devriliyor sonuçta:)
- Yine aynı şekilde Usoppun Mermisini de yiyip yere düşüyor.
Arlongun birkaç saldırısından bahsedeyim:
- Gelen topu ağzıyla durdurabiliyor. Nami ise Big momun gemisinden gelen beş altı tane topu rahat durduruyor.
- Suya daldıktan sonra hızlı bir şekilde sıçrayıp burnuyla saldırabiliyor. Ama Nami bu saldırıdan sıyrılabilir. Wandadan nasıl sıyrıldığını hatırlayın. Sıyrılamazsa da klon falan yapıp saldırıyı başka yöne çekebilir. Sonrada yıldırımla işi bitirir.
- Kiribachiyi kullanıp saldırılar yapıyor. İki yıl önceki nami kalifanın tekmelerinden veya miss doublefingerin dikenlerinden sıyrılıyordu. İki yıl sonraki Nami Bu kılıçtan rahat sıyrılır veya Clima tact ile kılıcı durdurur.
- Luffynin ayağı betondayken attığı yumruklar hariç neredeyse tüm yumrukları Arlonga isabet etti. Sonuç olarak çok açık veriyor ve güçlü bir savunması yok. Bu da Arlong için bir dezavantaj.
- Yaptığı saldırılar sonucunda verdiği hasar ise betonu delmek. Namiye vursa bile Nami bir şekilde elektirikle işi bitirir. Ki dediğim gibi büyük ihtimalle klonlara saldıracak.

Biraz da tayfasından örnek vereyim. İki yıl sonra tayfanın Arlongtan sonra en güçlüsü Hachi ile Nami arasında bariz bir fark vardı. Arlongun Hachiden iki üç tık daha güçlü olduğunu varsayarsak Nami on- on beş tık daha güçlüydü. Kısacası şu an Arlonga şans vermiyorum.

MDL_Roronoa

Nami çöp, Arlong ondan daha çöp.

Kız eline almmış bir zopa, yıldırım, yağmur, bulutlar, yumurtalar ne varsa yağdırıyor. Bunları kapsayan şeytan meyvesi yok la. Enel sırf yıldırım yapabiliyordu :/

Vallah Arlong aşmışsa bilemeyeceğim. Ama şu anda Nami götürür. Ben o odaya kapatıp harita çizmeye zorladığın küçük kız değilim diyip verir elektriği verir elektriği. :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık