Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Arlong Park Bölüm Yıldızları (95)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Enfes bir Sanji bölümü. Serideki en iyisi olmaya aday hatta. Gerçekten de önceki kaliteli Zoro bölümleri ardından Sanji'ye de böyle kaliteli bir bölüm çıkması çok dengeleyici. Bu yüzden Arlong Park Arc'a çok büyük bir saygım ve sevgim var. Hatırlarım, ben de burada Sanji karakterini çok sevmiştim. Tek güçlünün Zoro olmadığını hissettiren bir canavar gibi gelmişti.

Tabii Zoro-Sanji ilişkisinde hep olduğu gibi, Zoro da Luffy'yi kurtarmaya çalıştı. Onu da takdir ederdik ama o yaralı haliyle mümkünatsızdı bu. Üstelik Zoro zaten şovunu yapmıştı, bundan ötürü kahraman aşçımızın bayrağı devralması gayet doğal. Önceki bölümler Sanji'nin dikkati çok dağınıktı, o yüzden bu bölümde bir amaç bulup karizmasını göstermesi güzel oldu.

Bazı sahneler hakkında yorum yapmak istiyorum.

Suyun altında nefes alamadığı inanılmaz zor bir durumda, suyun altında çok daha güçlü olan bir Balıkadam Karate'si ustasından tertemiz bir darbe yiyor. Hem de tam yüzüne. Ama...
Ama Sanji'nin bu darbeden sonra bile tek derdi nefes, hava alabilmek. Buradan Zoro ve Hatchan arasındaki güç farkı gibi, Sanji'nin de Kuroobi çöpünden katlarca güçlü olduğunu görüyoruz. Kuroobi, Hatchan'dan daha güçlü birisi ama Sanji de Zoro gibi yaralı değildi. Tabii Sanji suyun altındaki durumlara rağmen neredeyse hasarsız çıkıp, sonrasında rahatlıkla tek atmasıyla bunu dengeledi. Dayanıklılık ve saf güç konularında Sanji bu dövüşte kendini göstermiş.

Sanji'nin tetiklendiği nokta burası. Kuroobi'nin ettiği gelişigüzel laflar ve Sanji'nin kahramanlık değeri ile dalga geçmesi, birkaç panel sonrasında bu balığın kötürüm kalmasına sebebiyet verecek.

Zamanında izlerken acı çekmiştim, yine çektim. Kuroobi'nin suyun basıncını kullanarak Sanji'yi dibe batırıp öldürme çabası bile başarılı olamıyor. Sanji gerçekten dayanıklı. Yine de çektiği acı çok bariz. Şimdi ise Kuroobi'nin ikinci denemesinden zekice kurtulma yoluna bakalım.
''Bir balığın, bir aşçıya atar yapmaması gerekir.''
Sanji'nin önceki bölümlerde dediği şey buydu. Burada ise Sanji'nin bu lafının hakkını verdiğini görüyoruz. Aşçı olduğundan balık vücudu hakkında bilgisi olan biri olarak, bu işlemi bir balıkadamda uyguluyor ve sonuç başarılı! Sanji'nin, dövüş esnasında aşçılık ile ilgili yaptığı bu tarz göndermeler hep hoşuma gitmiştir. Bu arc ise, bu durumun zirvesiymiş ne de olsa rakibi glu glu bir balık.

Sinirli bir Sanji, suyun altındaki zorlu durumdan kurtulmuş durumda. Şimdi ise balığını tezgaha çağırıyor. Geçmiş olsun Kuroobi.

ve...
MOUTON SHOT!
Kuroobi'yi bombardımana tutup, alay edercesine tokatlıyor Sanji. En sonunda ise bu vuruşla tekliyor 9.000.000 belilik çöpü. Gerçekten rahatlatıcı ve kaliteli bir sekans.
:sapkali:

Malum karakteri göremiyoruz, ondan yıldızı olduğu bu bölümde kendisi hakkında biraz yorum yapayım dedim. İzlemek isteyenler için sahnenin anime versiyonunu bırakayım, bence çok daha iyisi.

Silinmiş Üye

Kendinden utanabilen Usopp'a bastım. Gerçi iyi de dövüştü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık