Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Anime Tavsiyesi

Bu ilk 2 bölümde mi oluyordu?
Benim demek istediğim orada davranışlarıydı.Yani hepsi aşırı abartı ve salakça.
Jonathan'in tepkileri abartiysa Speedwagon'a hic dayanamazsin sen, simdiden söyleyeyim. 2 veya 3. bölümde oluyordu yanlis hatirlamiyorsam ve genel olarak Jojo serisinde hep abarti tepkiler mevcut bi iki karakterden kaynakli.

Herkes alıştı tabii sosyopat,cool katil karakterlere, ne yapsın dünya barışı ve afrikadaki açlık bitsin dilekleri olan ana karakterleri.
Böyle bir ana karakter göremedim shounen serilerde.Hepsi iyilik timsali karakterler.Şu ölmesin,bu ölmesin derdindeler.Hatta OP'da sen de kimsenin ölmemesinden şikayetçiydin sanırım.

Jonathan'in tepkileri abartiysa Speedwagon'a hic dayanamazsin sen, simdiden söyleyeyim. 2 veya 3. bölümde oluyordu yanlis hatirlamiyorsam ve genel olarak Jojo serisinde hep abarti tepkiler mevcut bi iki karakterden kaynakli.
Dediğin seriyi izlemedim.Ama abartı olmasını sevmedim ki sevmek zorunda mıyım onu anlayamadım :D
Kendimi savunmak zorunda kaldım sevmediğim için.Bana hareketleri salakça gelmiş olabilir belki ondan sonra düzeliyordur buna da bir şey demiyorum.Yukarıda da yazmıştım ama tekrar yazayım.Salaklığı Luffy ve Goku gibi değil.Yani hareketlerinden tamamıyla.Yoksa 2 bölümde zekasına dair bir yorumda bulunamam zaten.

Böyle bir ana karakter göremedim shounen serilerde.Hepsi iyilik timsali karakterler.Şu ölmesin,bu ölmesin derdindeler.Hatta OP'da sen de kimsenin ölmemesinden şikayetçiydin sanırım.
Mahir'dir o. Serinin tarzı öldürmemeyse laf etmem veya haddinden fazla öldürmekse akame ga kill gibi, Zaten saydığım özellikteki adamlar sidekick olur ve herkesin olmak istediği o cool adam oldukları için sevilir. Ana karakterleri o özellikte olupta seriyi çok uzun tutmak imkansız, Bir Kenshin abimiz var o da hem haddinden fazla öldürmüş sonra pişman olup haddinden fazla bağışlamaya başlamıştır :)

Mahir'dir o. Serinin tarzı öldürmemeyse laf etmem veya haddinden fazla öldürmekse akame ga kill gibi, Zaten saydığım özellikteki adamlar sidekick olur ve herkesin olmak istediği o cool adam oldukları için sevilir. Ana karakterleri o özellikte olupta seriyi çok uzun tutmak imkansız, Bir Kenshin abimiz var o da hem haddinden fazla öldürmüş sonra pişman olup haddinden fazla bağışlamaya başlamıştır :)
Akame ga Kill izlemedim bilemicem o yüzden ama Kenshin karizmatikti.Hatta oro oro dediği yerleri de severim.Salak gibi davrandığı yerler yani.Ben izlediğim shounenlerin hiçbirinde ana karakteri öldürmeyi çok seven bir ana karakter görmedim.Hepsi iyilik timsali.Herkesi affediyorlar.Bu rağmen Luffy'i,Naruto'yu,Goku'yu severim.Bu seriler içinde en sevdiklerim bunlar değil ama yine de severim bunları da.Sadece dünyayı aşırı toz pembe görmeleri,mangakaların göstermeleri saçma o kadar :D
Yok ya o değildi sanırım.Onun 3 büyükler haricindeki diğer konulardaki yorumlarını beğeniyorum ben.3 büyüklerde tamamen kim ne derse zıttında.

Serinin ilerleyen bölümlerinde tam aksi bir düsünce mevcut, Jonathan icinde gecerli bu söyledigim: Düsman etkisiz hale getirilmeli, gerekirse öldürerek. Jonathan'in oldugu kisimlar ayrica diger arkadaslarin da söyledigi gibi hikayenin esas olaya giris bölümleri.

Dediğin seriyi izlemedim.Ama abartı olmasını sevmedim ki sevmek zorunda mıyım onu anlayamadım :D
Kendimi savunmak zorunda kaldım sevmediğim için.Bana hareketleri salakça gelmiş olabilir belki ondan sonra düzeliyordur buna da bir şey demiyorum.Yukarıda da yazmıştım ama tekrar yazayım.Salaklığı Luffy ve Goku gibi değil.Yani hareketlerinden tamamıyla.Yoksa 2 bölümde zekasına dair bir yorumda bulunamam zaten.
Kesinlikle sevmek zorunda degilsin ama salak olmayan bir adama salak dersen de sevenleri tarafindan tepki toplarsin. Luffy icinde su an aynisini demis olmana ragmen sesimi cikartmiyorum cünkü hakikaten cogu zaman öyle. Ama bu adam, yani Jonathan degil. Ona salaklik denmez arkadasim, kendinin de dedigi gibi abarti tepki sadece. Eger dogru kelimeyi dogru yerde kullanirsan yanlis anlasilma da olmaz ^^

Jojo gerçekten sağlammış anime olarak.İlk açılış ve kapanış şarkısı çok hoşuma gitti.Birde bölüm tam biterken çaldıkları müzik.

Animasyon kalitesi de mükemmel.Bir tek çizimler baya garip ilk başta itici geliyor görüntü olarak karakterler ama alışınca bir problem kalmıyor.İlk 10 bölümlük hikaye de çok güzeldi ama geri kalanı bence daha iyi işlenmiş.İlk 10 bölüm biraz daha aceleye getirilmese tam olurmuş.Yada bilmiyorum bende sorun var alışmışım yavaş hikaye gelişimine çok hızlı geldi.

Akame ga Kill izlemedim bilemicem o yüzden ama Kenshin karizmatikti.Hatta oro oro dediği yerleri de severim.Salak gibi davrandığı yerler yani.Ben izlediğim shounenlerin hiçbirinde ana karakteri öldürmeyi çok seven bir ana karakter görmedim.Hepsi iyilik timsali.Herkesi affediyorlar.Bu rağmen Luffy'i,Naruto'yu,Goku'yu severim.Bu seriler içinde en sevdiklerim bunlar değil ama yine de severim bunları da.Sadece dünyayı aşırı toz pembe görmeleri,mangakaların göstermeleri saçma o kadar :D
Yok ya o değildi sanırım.Onun 3 büyükler haricindeki diğer konulardaki yorumlarını beğeniyorum ben.3 büyüklerde tamamen kim ne derse zıttında.
Öldürüp geçmeyi daha çok kolaya kaçma olarak lanse ediyorlar zaten, İyilik timsali olmaları çok doğal, hepsi neticede yaşadıkları evreni değerli buldukları şeyler için düzeltmeye,güzelleştirmeye çalışıyorlar. Bunun yolu da sadece ceset dağı yapmaktan geçmiyor. Gene Kenshinden gidersek, Kenshin o kadar can almasına rağmen gücünü yaşama isteğinden alıyor amakakeruyu da öyle öğreniyor. Öldürmeyi seven karakterler göze cool gelse de illa biryerlerde içlerinde birşeyler kırılmış oldukları için o haldeler.

Öldürüp geçmeyi daha çok kolaya kaçma olarak lanse ediyorlar zaten, İyilik timsali olmaları çok doğal, hepsi neticede yaşadıkları evreni değerli buldukları şeyler için düzeltmeye,güzelleştirmeye çalışıyorlar. Bunun yolu da sadece ceset dağı yapmaktan geçmiyor. Gene Kenshinden gidersek, Kenshin o kadar can almasına rağmen gücünü yaşama isteğinden alıyor amakakeruyu da öyle öğreniyor. Öldürmeyi seven karakterler göze cool gelse de illa biryerlerde içlerinde birşeyler kırılmış oldukları için o haldeler.
Kenshin'i severim.Hatta ovası bence izlediğim en iyi yapım.Öldürmekle alakalı bir durum değildi aslında anlatmak istediğim benim :D Öldürüp öldürmemesi bir karakteri gözümde yüceltmiyor.

Jojo'ya başlıcam ya.Sonra da yorum atıcam.

Fate/Stay Night ne durumda arkadaşlar takip eden var mı?Spoiler vermeden iyi veya kötü gittiğini söyleyebilir misiniz?Fate/Zero kadar iyi mi yani?

Ayrıca Nanatsu no Taizai önerenler olmuş.16 bölümü çıkmış şu ana kadar?Bu seri mangası ile paralel gidiyor mu?Mangası tamamlanmış mı?Akame ga Kill! gibi finali filler olmaz değil mi?Benim için manga ile paralel olması çok önemli.Tokyo Ghoul'a başlayacaktım fakat mangası ile farklı gitmeye başlamış deniliyor bu yüzden soğudum başlamadan.

Cevaplarınıza göre Code Geass'tan sonra yeni animeme başlayacağım.:)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık