Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Anime Sohbet-Tartışma

İkinci serisini izliyorum gayet kaliteli.Animasyonu da güzel ama ilk serideki ruh ve duygu yok.İlk seri tam başyapıtmış o şarkılar ve müzikler insanı havaya sokup gaz veriyor.Daha yarısındayım gerçi ama 2009 serisinde o ruhu göremedim.Yoksa gayet iyi yani.Sadece 2000 serisi eski op gibi birşeymiş ondan bahsediyorum.
Ashita no Joe var 1970 yapımı ama 10 bölümü Türkçeye çevrilmiş, o da boks ile ilgili anime. Beğenmiştim izlerken ama durdu çevirisi:( ippo gibi sadece boks üzerine kurulu değil, içinde biraz daha slice of life var:cool:

Yeni seriler daha hızlı ilerliyor. Yani artık tüm seriler o şekilde ileriliyor. Mesela İppo da dövüş dışı kısımlarda insanı eğlendiriyordu. Dövüşlerde o kadar daralıyordu ki insan, yendi veya yenilecek diye o dövüş dışı kısımlar insanı rahatıp eğlendiriyordu. Yeni serilerde bunu olabildiğince azaltmışlar. Bölüm sayısından da belli zaten. Ama dövüşlerde ki epiklik, heyecan ve karakterler hala aynı efsane ve daha fazla gaza getiriyor. Ciddiyet artmış durumda yeni serilerde.
Anladım bilgiler için teşekkürler.

Ashita no Joe var 1970 yapımı ama 10 bölümü Türkçeye çevrilmiş, o da boks ile ilgili anime. Beğenmiştim izlerken ama durdu çevirisi:( ippo gibi sadece boks üzerine kurulu değil, içinde biraz daha slice of life var:cool:
Peki sağol bu da aklımızda bulunsun.

İlk göz ağrım Dragon Ball. İlk serisinin tadı hiçbir şeyde yok. O dönem bile animasyonlar o kadar göze batmıyordu. Bu herifler bu işin iyice suyunu çıkardı artık. Belki domino etkisi yapar da oda efendi de bir şeyler söyler. Ama bu nasıl gelenekçiliktir arkadaş ben anlamıyorum. Dışarıda bin tane şirket var niye ısrarla toei niye lan anlamıyorum.

İlk göz ağrım Dragon Ball. İlk serisinin tadı hiçbir şeyde yok. O dönem bile animasyonlar o kadar göze batmıyordu. Bu herifler bu işin iyice suyunu çıkardı artık. Belki domino etkisi yapar da oda efendi de bir şeyler söyler. Ama bu nasıl gelenekçiliktir arkadaş ben anlamıyorum. Dışarıda bin tane şirket var niye ısrarla toei niye lan anlamıyorum.
Muhtemelen hayat boyu falan anlaşmaları falan vardır. O yüzden Toei'dir.
Fakat şu cümleye de dikkat etmek gerek.
Ağır şartların olduğu da bir gerçek. Yine de böyle efsanelerin bu şekilde harcanması üzücü.
Kim bilir belki de bu olay sektörde insanların ağır şartlarda çalışmasının bir sonucudur.

Muhtemelen hayat boyu falan anlaşmaları falan vardır. O yüzden Toei'dir.
Fakat şu cümleye de dikkat etmek gerek.
Ağır şartların olduğu da bir gerçek. Yine de böyle efsanelerin bu şekilde harcanması üzücü.
Ben de düşündüm bunu ama bu nasıl sözleşme anlayışı. Muhtemelen bu herifler zamanında bunlara kucak açtı ve şimdi de kaymağını yemeye uğraşıyorlar. Ve ben dressrosa gelene kadar da hiç ses etmedim. Ama tamamen bitti artık. Doğrudur makul karşılıyorum one punch man i de yapanlar insan. Shingeki yi de. Ve benim beklentim inan olsun o derece değil. Bana eski one piece i o görüntü efekt müzik uyumunu versinler yeter

Ben de düşündüm bunu ama bu nasıl sözleşme anlayışı. Muhtemelen bu herifler zamanında bunlara kucak açtı ve şimdi de kaymağını yemeye uğraşıyorlar. Ve ben dressrosa gelene kadar da hiç ses etmedim. Ama tamamen bitti artık. Doğrudur makul karşılıyorum one punch man i de yapanlar insan. Shingeki yi de. Ve benim beklentim inan olsun o derece değil. Bana eski one piece i o görüntü efekt müzik uyumunu versinler yeter
Firma farkı var işte. Toei niyeyse böyle, sebebini bilemiyorum. Eminim herkes eski OP'u özlüyordur, ben bıraktım zaten izlemeyi.

"Boku dake ga Inai Machi" bu sezonun animesi olmaya aday. İlk 3 bölümü yayınlandı baya iyi başladı. Sonunda iyi olur umarım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık