Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Anime Sohbet-Tartışma

Mob benim gözümde opden daha iyi şu an.
Mob kısa süren serilerden biri ve One Piece gibi haftalık da takip etmiyoruz. Ya da haftalık bölüm de çıkarmıyor. Bu yüzden gerek hikayesel gerek çizimsel anlamda olsun One Piece gibi hatalarını bulmuyoruz ya da bulmakla uğraşmıyoruz. Mesela Mob'un bir konusu olsa ve her hafta spoiler düşse One Piece'in çeyreği kadar konuşulur mu? Hiç sanmıyorum. One Piece üzerine yapılan teoriler yüzünden bile kötü yorum alabilecek bir seri. Beklenti öyle fazla yani.

Ayrıca kişisel görüşümdür ki One Piece kadar özel bir hikayesi yok, eşit derecede merak ettirmiyor (Yeni sezon çıkmış açıp bakasım gelmiyor), ne olacağını tahmin etmesi çok daha kolay, ana karakterin insanı isteklendiren bir amacı yok. Karakterlerin çarpıcı, insanı etkileyen geçmişleri var mı hatırlamıyorum bile. Ha belki karakterlerin eğlendiriciliği açısından kapışabilir. Reigen ve spor kulübü üyelerini çok severim ve kaliteli karakterler gerçekten ama One Piece ile karşılaştırılacak bir seri bile değil bence. One Punch Man olsa kabul edebilirim ama Mob'un o seviye bir seri olduğunu düşünmüyorum.

Ha Mob genel olarak çok eğlendirici ve iyi bir seridir ama eleştirdiğim kısım One Piece ile karşılaştırılması.

Son düzenleme:
Mob kısa süren serilerden biri ve One Piece gibi haftalık da takip etmiyoruz. Ya da haftalık bölüm de çıkarmıyor. Bu yüzden gerek hikayesel gerek çizimsel anlamda olsun One Piece gibi hatalarını bulmuyoruz ya da bulmakla uğraşmıyoruz. Mesela Mob'un bir konusu olsa ve her hafta spoiler düşse One Piece'in çeyreği kadar konuşulur mu? Hiç sanmıyorum. One Piece üzerine yapılan teoriler yüzünden bile kötü yorum alabilecek bir seri. Beklenti öyle fazla yani.

Ayrıca kişisel görüşümdür ki One Piece kadar özel bir hikayesi yok, eşit derecede merak ettirmiyor (Yeni sezon çıkmış açıp bakasım gelmiyor), ne olacağını tahmin etmesi çok daha kolay, ana karakterin insanı isteklendiren bir amacı yok. Karakterlerin çarpıcı, insanı etkileyen geçmişleri var mı hatırlamıyorum bile. Ha belki karakterlerin eğlendiriciliği açısından kapışabilir. Reigen ve spor kulübü üyelerini çok severim ve kaliteli karakterler gerçekten ama One Piece ile karşılaştırılacak bir seri bile değil bence. One Punch Man olsa kabul edebilirim ama Mob'un o seviye bir seri olduğunu düşünmüyorum.

Ha Mob genel olarak çok eğlendirici ve iyi bir seridir ama eleştirdiğim kısım One Piece ile karşılaştırılması.
Mob'un 36 bölümde iyi bir hikaye sunması ve karakter gelişimi; One Piece'ye gelirsek Wano sezonunun ve şu anki arcın kötü olması. Güncele göre kıyas yaptım. Op sever birisi olarak ben artık baydım. Bana göre de Mob, OPM ile kıyaslanmamalı. Mob daha iyi bir eser.

Her seriyi kendi türü içerisinde kıyaslarsak daha sağlıklı olur.

Böyle genel bir tierlist hazırlıyorsanız sorulması gereken soru: hangisi hangisinden daha iyi değil hangisi ne kadar iyi? sorusu olmalı.

Ona bakılırsa drama dizilerini gram merak etmiyorum ama kaliteli oldukları gerçeği değişmiyor.

God tier için iki tane tanım yapmış.
"Endüstriyi değiştirmiş, tarihi olarak önemli işler" Hadi Op'u geçtim. Bu ikisini de karşılamadığını biliyoruz. Lain'in de bunları yaptığını düşünmüyorum açıkçası. Keza Monster ve HxH de buna dahil. En sevdiklerim diye yazsaydı zaten ses edilmezdi:d
Endüstriyi değiştirme olayı biraz araştırma istiyor açıkçası kafa yormak lazım da tarihi olarak önemli işler ne demek anlamadım. Anime tarihine geçmek tipi bir şey mi? Yahut kendi zamanında öne çıkan anlamında mı? Bilemedim. Her ihtimalde bu tier işleri beğeniye göre yapılsa bence de daha mantıklı olur.

Mob'un 36 bölümde iyi bir hikaye sunması ve karakter gelişimi; One Piece'ye gelirsek Wano sezonunun ve şu anki arcın kötü olması. Güncele göre kıyas yaptım. Op sever birisi olarak ben artık baydım. Bana göre de Mob, OPM ile kıyaslanmamalı. Mob daha iyi bir eser.
36 bölümlük bir seride bunları da bulamazsak popüler olması çok zor zaten. One Piece'in ise son arcı ile karşılaştırıp genel bir yargıda bulunmak da doğru değil bence.
OPM ise mizah, karakterlerin işlenişi, özgünlük gibi konularda Mob'u aşıyor diye düşünüyorum Bir tek ana karakterin kendi içinde gelişimini çok göremiyoruz o da fazla güçlü olmasından gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 18)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık