Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ana Düşmanlar vs. Koca Ana Korsanları

Hangi taraf kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    112
Şu haliyle boss'lar (yüksek zorlukta) alır da bunların aşırı şişirilip durmasına da hayret ediyorum.

Jack: Dövüş bile çizilmedi, sonra da hayvanın tekine yenildi. Yc3'lerin en zayıfı çıkma ihtimali var.
Dof: Dümdüz G4'e ada turu yapıyordu.
Lucci: Kendisinden amiral olarak dönmesini bekleyen yoktur herhalde.
Magellan: Bunun neredeyse dengi olan adam üstüne zibilyon tane power up aldı da öyle sağ kol oldu.
Caesar: Çöp
Crocodile: Yenildiği su miktarı ile bir damacanayı bile dolduramayız.
Haplı Hody: Çöp
Moria: Çöp oğlu çöp
Enel: İstediği kadar anti muhabbeti olsun bu adam da neticede gear'siz Luffy'e yenildi.

İrade den kastın amaç hedef mi ? Biraz açarsan cevap vereyim ona göre
Evet kastım o diyebiliriz. Aynı zamanda motivasyon eksikliği de demek bu. Kata kendi ile barışık birisi de değildi Luffy ile tanışana kadar. Bunu da kendisini kardeşlerine karşı bile izole ederek yaşamasından anlıyoruz. Ağzını göstermeme olayı, gizlice yemek yemesi vs. Luffy bunun nasıl yemek yediğini görünce sakinliğini kaybedip sinirlenmişti ve etrafta ağzını görenleri mızraklamıştı. Sakinliğini kaybetmek bu adam için her şey. Geleceği bile göremiyor. Luffy de katanın asıl gücünün geleceği görme olayı olduğunu söylemişti.
Katanın iradesinin zayıf olmasının göstergelerinden biri de son sahnedir. Bildiğin bu adamla baş edemem diyip yere yığılıyor. Üstelik bile bile sırt üstü düşüyor. Hiç sırtı yere gelmeyen adamın sırtının yere gelmesi olayını da aşmış olduğunu mu göstermeye çalışmış bilmem ama orada yenilgisini açık açık kabul ettiğini göstermeye çalışmış. Ama eğer gerçek bir villian olsa ya da arc bossu olsa bu şekilde bir hareket sergilemezdi, sonuna kadar savaşmalıydı. Düşmana karşı "anamı da dövmeye gelecen" gibi bir cümle de kurmazdı. Bunlar irade zayıflığının göstergeleri bana kalırsa. Luffy'nin dövüştüğü bossların çoğunda böyle bir şeyi görmedik. Hepsi son ana kadar gerçekten Luffyi yeneceğine inanmış şekilde azimli bir kararlılıkla saldırdılar her ne kadar yenilselerde. Katanın yonkou olmamasının en büyük sebebi adamın azminin, motivasyonunun ve iradesinin olmamasıdır. Ya da olmamasından ziyade bir yonkou da olabilecek derece de bir irade göstermemesi diyeyim. Yoksa hiç iradesi yok demek istemiyorum tabi ki yoksa kral hakisi olmazdı zaten.

Evet kastım o diyebiliriz. Aynı zamanda motivasyon eksikliği de demek bu. Kata kendi ile barışık birisi de değildi Luffy ile tanışana kadar. Bunu da kendisini kardeşlerine karşı bile izole ederek yaşamasından anlıyoruz. Ağzını göstermeme olayı, gizlice yemek yemesi vs. Luffy bunun nasıl yemek yediğini görünce sakinliğini kaybedip sinirlenmişti ve etrafta ağzını görenleri mızraklamıştı.
Katanın iradesinin zayıf olmasının göstergelerinden biri de son sahnedir. Bildiğin bu adamla baş edemem diyip yere yığılıyor. Üstelik bile bile sırt üstü düşüyor. Hiç sırtı yere gelmeyen adamın sırtının yere gelmesi olayını da aşmış olduğunu mu göstermeye çalışmış bilmem ama orada yenilgisini açık açık kabul ettiğini göstermeye çalışmış. Ama eğer gerçek bir villian olsa ya da arc bossu olsa bu şekilde bir hareket sergilemezdi, sonuna kadar savaşmalıydı. Düşmana karşı "anamı da dövmeye gelecen" gibi bir cümle de kurmazdı. Bunlar irade zayıflığının göstergeleri bana kalırsa. Luffy'nin dövüştüğü bossların çoğunda böyle bir şeyi görmedik. Hepsi son ana kadar gerçekten Luffyi yeneceğine inanmış şekilde azimli bir kararlılıkla saldırdılar her ne kadar yenilselerde. Katanın yonkou olmamasının en büyük sebebi adamın azminin, motivasyonunun ve iradesinin olmamasıdır. Ya da olmamasından ziyade bir yonkou da olabilecek derece de bir irade göstermemesi diyeyim. Yoksa hiç iradesi yok demek istemiyorum tabi ki yoksa kral hakisi olmazdı zaten.
Hiçbir arc boss'unda yonko kadar irade yoktu zaten öncelikle.
Aşırı özgüven ile iradeyi karıştırıyorsun bence. Ağız olayını da çocukluk travması olarak açıkladılar.
Big Mom için gelecek misin demesi de zayıflıktan ziyade Luffy'e sempati duymasından. Luffy Kid karakterinde olsa asla öyle bir cümle kurmazdı muhtemelen.

Hiçbir arc boss'unda yonko kadar irade yoktu zaten öncelikle.
Aşırı özgüven ile iradeyi karıştırıyorsun bence. Ağız olayını da çocukluk travması olarak açıkladılar.
Big Mom için gelecek misin demesi de zayıflıktan ziyade Luffy'e sempati duymasından. Luffy Kid karakterinde olsa asla öyle bir cümle kurmazdı muhtemelen.
Hiç bir arc bossunda yonkou kadar irade yoktur zaten. Ama diğer arc bosslarının iradeden çok daha farklı eksiklikleri var kataya göre. Onu belirtmek için söyledim. Yani katanın baktığın da hiç bir eksiği yok tek eksiği irade, o da olsa yonkou olmaması için bir sebep yok.

Özgüven ile irade filan hepsi bağlantılı şeyler işte. İrade deyince benim aklıma bir şeyi isteme gücü, karşı tarafın isteğine boyun eğmeme gücü, başkalarının söylediklerinin sonucunda kendinden taviz vermeme vs. geliyor. Özgüveni eksik olan adamın iradesinin yüksek olduğunu söyleyebilir miyiz yani ?

Evet kastım o diyebiliriz. Aynı zamanda motivasyon eksikliği de demek bu. Kata kendi ile barışık birisi de değildi Luffy ile tanışana kadar. Bunu da kendisini kardeşlerine karşı bile izole ederek yaşamasından anlıyoruz. Ağzını göstermeme olayı, gizlice yemek yemesi vs. Luffy bunun nasıl yemek yediğini görünce sakinliğini kaybedip sinirlenmişti ve etrafta ağzını görenleri mızraklamıştı. Sakinliğini kaybetmek bu adam için her şey. Geleceği bile göremiyor. Luffy de katanın asıl gücünün geleceği görme olayı olduğunu söylemişti.
Sen bence kata sahnelerini yanlış yorumlamışsın. Katanın iradesi(senin irade anlayışına göre) sevdiklerini korumak üzerine. Annesini çok sevmiyor ama onada gücü yetmiyor. Anneside kardeşlerine bile zulmeden acımayan biri. Sırf onları korumak için luffye inanıp sen gençsin daha çok gelişmeyede açıksın gel yen diyip umudunu ona bağlayan biri. Normalde hiç yenilmemiş adam iradesi amacı, hedefi vs olmasada(sence) yenebilecekken yada tam yenilmemişken kendini sırt üstü yere atmaz. Kata nın yenilişi kaidonun ki dahil seride yenilen karakter içinde en karizma yeniliş. Adam yenilmediği halde öne düşebilirken amacını luffye emanet edecek şekilde düşürüyor kendini. Ve kata dövüşünü tekrar okursan tüm dovüş haki daha dogrusu silahlanma ve gözlemin güçsüz vs üzerine daha çok luffyde gördüğü potensiyel den bu yazıf bak onu geliştir amaçlı hissi veriyor insana. Adamın amacı kardeşlerini korumak gerekirse bm den gerekirse ondan güçlülerden ama buna gücünün yetmeyeceğinin farkında biri. Kral haki milyonda bir çıkan biri, kral haki açmış bu milyonda birin içindekilerden de sadece kaido shanks luffy vs gibi 3-5 kişi saldırıda vs kullanabiliyor bunu anlıyoruz ,(kaido savaşında kaido ima ediyor) buda yonko seviyesi oluyor onun içinde iradeden amaçtan fazlası lazım . Bm kaido va hepsi doğuştan canavar şuffy ana karakter vs gibi.yoksa law kid vs de açardı bunu. Bence tüm kek kata bölümlerini tekrar oku seninde düşüncen değişir

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık