Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Amiralleri Sevmek için Nedenler

Amiralciler neden amiralleri sevmemiz gerektiğini mantıklı bir şekilde açıklamaya çalışırken

Dediğim gibi denizciler TSK tarzı bir yapı bizden örnek verirsek. Hükümet sonrası da var olacak.
Hükümet sonrası kurum var olur da içindekilerin olmaması lazım.Oda Polyannacılık yapıp hepsini affediyoruz demezse eğer mesela Akainu affedilmemesi gerek kutsallar için yakıp yıkanlarında aynı şekilde yani suçu sabit olanların.
Naziler çok uç bir örnek. O durumda bile savaş sonrası Alman Subaylarına dokunulmadı. Asılan iki subay var, biri Genel Kurmay Başkanı Keitel, diğeri Kara Kuvvetleri Komutanı Jodl. Bu ikiside çeşitli konulardaki imzalardan ötürü sorumlu tutulup göstermelik olarak güme gittiler. Yoksa bunlara da dokunmazlardı. Yani Alman Ordusu'na dokunulmadı, dağıttılar sadece. Üstelik birçok subay ordu tekrar kurulurken geri çağrılıyor. Yani Naziler gidiyor ama Alman Ordusu zayıflatılmış da olsa kalıyor yine.
Nereye dokunulmadı Nüremberg mahkemeleri var.İkisini asmışlardır gerisini asmayıp beslemişlerdir beraat olacak değil ya suçu belli olana af yok hatta mahkeme kurulmasa askerlerin eline verseler sağ bırakmazlardı hiçbirini.

Hükümet sonrası kurum var olur da içindekilerin olmaması lazım.Oda Polyannacılık yapıp hepsini affediyoruz demezse eğer mesela Akainu affedilmemesi gerek kutsallar için yakıp yıkanlarında aynı şekilde yani suçu sabit olanların.

Nereye dokunulmadı Nüremberg mahkemeleri var.İkisini asmışlardır gerisini asmayıp beslemişlerdir beraat olacak değil ya suçu belli olana af yok hatta mahkeme kurulmasa askerlerin eline verseler sağ bırakmazlardı hiçbirini.
Sabo kendi demiyor mu bizim düşmanımız denizciler değil diye daha ne¿ Jandarma biz sosyalistiz, dostuz yalnız biz sana diyor işte.

Kurgusal bir karaktere saldırmak ile gerçek bir insana saldırmak arasında fark var.
Bahsettiğim şey de emre uymamak gibi basit bir şey değil ki.
Ciddi ciddi korsanlar kralı olup hükümete son verme ihtimali çok yüksek olan birini öldürmediler bunlar.
Luffy hükümeti yıktıktan sonra bir şekilde daha iyisinin kurulacağını sen ve ben biliyoruz, çünkü shonen okuyoruz. Ama Aokiji bilmiyor. Hatta düşününce Luffy'nin bu zeka ile her şeyi batırması bile daha olası.

Dünya Hükümeti insanlara bıçağı tamamen sokuyor. Amiraller de on santimlik bıçağın iki santimini geri çekiyorlar. Sen de bunu lütuf saymamızı istiyorsun.
Bu adamlar ayrılıp devrimciler veya iyi niyetli korsanlarla iş birliği yapsalar çok daha faydalı olurlar. Ama hiçbirinden bunu görmedik daha.
Derin mevzular bunlar çok sığ yaklaşmamak lazım diyorum. Kutsalların hayatını kararttığı insan sayısı denizcilerin koruyup kolladığı, kurtardığı insan sayısının yanında devede kulaktır. İyi korsan dediğin şeyin OP evrenindeki oranı ne binde bir mi milyonda bir mi? Amirallerden değil genel olarak denizci teşkilatından bahsediyorum ben.

İyi niyetli korsan :hhh: hasır şapkalar başka korsanları(kötü oluyor düşmanları) yener iken sağı solu yıkıyor. İyi niyetli korsanlar aynen... Ana karakter ben kahraman değilim diye bas bas bağırır iken iyi niyetli korsanla aramak... hayırlısı be gülüm...

Derin mevzular bunlar çok sığ yaklaşmamak lazım diyorum. Kutsalların hayatını kararttığı insan sayısı denizcilerin koruyup kolladığı, kurtardığı insan sayısının yanında devede kulaktır. İyi korsan dediğin şeyin OP evrenindeki oranı ne binde bir mi milyonda bir mi? Amirallerden değil genel olarak denizci teşkilatından bahsediyorum ben.
Ya demek istediğini anlıyorum. Haklılık payın da var. Ama sadece kutsalları düşünme. Dünya hükümetinin kurduğu sistem bir ton kişiye zarar veriyor yine. Bununla direkt akla gelen bir sürü örneği var, tek tek saymama gerek yok sanırım.
İyi korsan sayısının az olması önemli değil. İyi güçlü korsan sayısı az değil. Dört orijinal yonko'nun ikisi iyi mesela direkt.
İyi niyetli korsan :hhh: hasır şapkalar başka korsanları(kötü oluyor düşmanları) yener iken sağı solu yıkıyor. İyi niyetli korsanlar aynen... Ana karakter ben kahraman değilim diye bas bas bağırır iken iyi niyetli korsanla aramak... hayırlısı be gülüm...
Çok zorluyorsun ya. Luffy gerçekten kahraman veya iyi değil mi sence? Eğer bunun aksini düşünüyorsan seriyi tekrar oku.
Ayrıca bana cevap veriyorsan bir dahakine beni alıntıla.

Ya demek istediğini anlıyorum. Haklılık payın da var. Ama sadece kutsalları düşünme. Dünya hükümetinin kurduğu sistem bir ton kişiye zarar veriyor yine. Bununla direkt akla gelen bir sürü örneği var, tek tek saymama gerek yok sanırım.
İyi korsan sayısının az olması önemli değil. İyi güçlü korsan sayısı az değil. Dört orijinal yonko'nun ikisi iyi mesela direkt.

Çok zorluyorsun ya. Luffy gerçekten kahraman veya iyi değil mi sence? Eğer bunun aksini düşünüyorsan seriyi tekrar oku.
Ayrıca bana cevap veriyorsan bir dahakine beni alıntıla.
Bencelik durum yok luffy nin söylemleri ortada iken tekrar okuması gereken ben değilim gibi 🤭

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık