Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller ve İmparatorlar Hakkında Bir Soru

Fuji hep iyi niyetinden kaybetti. Baksana greenbula bile kafa tutuyor herif yani mevkidaşından korkmuyor. Bu biraz da Oda’nın hatası. Devrimcileri ve bir amirali dresserosa da işlemek hataydı bence.
Eğer bir amirale toz duman attırmayacaksan işlememeli çünkü okuyucu çok ön yargılı ve tek bir merhamet veya af durumunda amiralin zayıf görünmesine neden oluyor.
Fujitora her durumda merhamet ve iyi yanını gösterdi kim hangi okuyucu ciddiye alır ki. Smoothi de aynı durumu yaşadı. Allahtan Oda sbs’de smoothie için güçlü biri dedi’de anca ortalık duruldu.
Üç gün üst üste de zarda bir gelmez ki arkadaş.Ne şans ki tsuru gelince 1 gelmiyor zarda :D

Bu fuji hep yalan dolan valla.Tek başına Dressrosayı paket edip marineforda taşıyacak gücü varken gidip kafes itiyor.

Saboyu iki tokatlayıp gitmesi de ilginç.Neden gittiğini ve ne ima ettiğini sabo bile anlamamış.
Valla tokatlamış olsa yine iyi.
Sabo”daha ne kadar zamana oynayacaksın” diyor
Fuji’de “ kusura bakma benim de bir görevim var” diyip sabo’ya saldırıyor.

Acayip kafa karıştırıcı hem zamana oynuyor hem benim de görevim var diyip sonra sabo’ya saldırmaya çalışıyor.
Sabo’da doğal olarak bu adam ne ayak diye kendine soruyor. Sonra fuji zar ile alakalı bir iki söz söylüyor sonra bitiyor kapışma.
Oda “ önemli bir konu varmış gibi yapayım da dövüşü geçiştireyim” kafasındaydı bence.

Üye silindi 1004

Fuji'nin dengesiz olduğu gerçeği. Ace mi daha dengesiz yoksa Fuji mi? Diye konu açmak istedim şu an.

Şahsen fuji’yi güç konusunda diğerlerinden pek farklı görmüyorum. Oda’nın biraz sıvaması diyebilirim.

Mary Geois bahçesinde oturan fujitora’nın ağırlığına bakın bir de kafes iten fuji’ye bakın şaka gibi.

Son düzenleme:
Valla tokatlamış olsa yine iyi.
Sabo”daha ne kadar zamana oynayacaksın” diyor
Fuji’de “ kusura bakma benim de bir görevim var” diyip sabo’ya saldırıyor.

Acayip kafa karıştırıcı hem zamana oynuyor hem benim de görevim var diyip sonra sabo’ya saldırmaya çalışıyor.
Sabo’da doğal olarak bu adam ne ayak diye kendine soruyor. Sonra fuji zar ile alakalı bir iki söz söylüyor sonra bitiyor kapışma.
Oda “ önemli bir konu varmış gibi yapayım da dövüşü geçiştireyim” kafasındaydı bence.
Fujitora biz bu ülkenin kahramanı olamayız deyince Sabo bu düşünceni birileri duyarsa sıkıntı olacak diyor.Fujitora da tek görecekleri benim seni geçemediğim olacak diyor.Sonra da bu bir kumar ve şans benden yana diyip uzuyor.

Buyur bu o sahnenin orjinal çevirisi

Burada yıllar hızımı düşürdü diyor.Yani adam hızı ile yardım edecekmiş oraya.Sen burada gençliğimde olsam hem kizaru hem kumayı paket ederdim diye bir şey görüyor musun ? Ben buna algı kasmak diyorum.Kizaru bile yav bi sus beni güçsüz gösteriyorsun diyor.Anca laf olsun torba dolsun.Millet amirallik üç kuruşlukmuş gibi çatır çatır dağıtıyor.
Aynı şeyin laciverti. “Yaşlanınca yavaşlama” lafı zaten yaşlı karakterlerin hep kullandığı, “güçten düşmüşüm” anlamına gelen bi cümle. Burda kastedilen tek şey koşu hızı değil. Refleksten tut kılıç sallama hızına kadar herşeyde ağırlaşmış adam.
Bu attığın sayfa üzerinden yaptığım bi yorum değil bu arada. Genellikle bu anlamda kullanılıyor. Çeviriye niye takıldığını da bilmiyorum çıkan sonuç yine aynı. Karşısında amiral varken başka bi kişiye yardım edememesini yaşlılığına bağlamıyor mu sonuç olarak?

Ben burda reyleigh’in aynı anda hem amiral hem kuma alabileceğini iddaa etmiyorum. Bi kere bile böyle bi cümle kurmadım. Bana algı yapıyorsun deyip söylemediğim şeyleri söylemişim gibi cevap yazmışsın sürekli.

jozu vs aokiji’de jozu yarım saniyeliğine başka bi yere bakınca kolunu kaptırdı. Marco aynını yapınca kelepçelendi ve lazer yedi. Akainu bi saldırıyla kol bacak alabilirken aokiji 10 gün savaşmış bu adamla. Bi anlık dikkat dağınıklığıyla fövüşü kaybedebilirdi.

Amiraller gibi ölümcül rakiplere karşı dövüşün ortasında başka bi yere bi anlığına kafanı çevirmen bile dövüşün kaderini etkileyebilirken reyleigh dövüşün ortasında başkasına yardım edebiliyorsa net bi fark vardır arada.
Amiral 8’se reyleigh 15’tir falan demiyorum net fark derken. Ama saatlerini ayıracağını sanmıyorum.

“Yardım etmek” cümlesinden “aynı anda hem amirali hem de kumayı yenerdi” anlamını nasıl çıkardığını çözemedim. Adam arada bi kizaruyu geri püskürtüp fırsat bulduğunda pacifistaları da durdurup luffy’lerr kaçma fırsatı yaratmak istiyor sadece. Yardım dediğin budur. Genç olsa tüm shabondy’e tek dalardı diyen Olmadı.
________

“Millet” dediğin kişi reyleigh. Yonkoulardan sonraki en güçlü korsan zaten roger’ın sağ koludur. Sanki bi süpernova amirali yener dedik. Yonkoular ve reyleigh dışında amiral yenecek korsan yoktur zaten. Onlar da yensin bi zahmet.

Aynı şeyin laciverti. “Yaşlanınca yavaşlama” lafı zaten yaşlı karakterlerin hep kullandığı, “güçten düşmüşüm” anlamına gelen bi cümle. Burda kastedilen tek şey koşu hızı değil. Refleksten tut kılıç sallama hızına kadar herşeyde ağırlaşmış adam.
Bu attığın sayfa üzerinden yaptığım bi yorum değil bu arada. Genellikle bu anlamda kullanılıyor. Çeviriye niye takıldığını da bilmiyorum çıkan sonuç yine aynı. Karşısında amiral varken başka bi kişiye yardım edememesini yaşlılığına bağlamıyor mu sonuç olarak?

Ben burda reyleigh’in aynı anda hem amiral hem kuma alabileceğini iddaa etmiyorum. Bi kere bile böyle bi cümle kurmadım. Bana algı yapıyorsun deyip söylemediğim şeyleri söylemişim gibi cevap yazmışsın sürekli.

jozu vs aokiji’de jozu yarım saniyeliğine başka bi yere bakınca kolunu kaptırdı. Marco aynını yapınca kelepçelendi ve lazer yedi. Akainu bi saldırıyla kol bacak alabilirken aokiji 10 gün savaşmış bu adamla. Bi anlık dikkat dağınıklığıyla fövüşü kaybedebilirdi.

Amiraller gibi ölümcül rakiplere karşı dövüşün ortasında başka bi yere bi anlığına kafanı çevirmen bile dövüşün kaderini etkileyebilirken reyleigh dövüşün ortasında başkasına yardım edebiliyorsa net bi fark vardır arada.
Amiral 8’se reyleigh 15’tir falan demiyorum net fark derken. Ama saatlerini ayıracağını sanmıyorum.

“Yardım etmek” cümlesinden “aynı anda hem amirali hem de kumayı yenerdi” anlamını nasıl çıkardığını çözemedim. Adam arada bi kizaruyu geri püskürtüp fırsat bulduğunda pacifistaları da durdurup luffy’lerr kaçma fırsatı yaratmak istiyor sadece. Yardım dediğin budur. Genç olsa tüm shabondy’e tek dalardı diyen Olmadı.
________

“Millet” dediğin kişi reyleigh. Yonkoulardan sonraki en güçlü korsan zaten roger’ın sağ koludur. Sanki bi süpernova amirali yener dedik. Yonkoular ve reyleigh dışında amiral yenecek korsan yoktur zaten. Onlar da yensin bi zahmet.
Hayır lafı kendi üzerine neden alındın ben onu anlamıyorum.Reylihin bu lafı çok fazla evrilip çevrilip yukarda yazdığım gibi kizaru+kuma paketler şeklinde kullanılıyor diye serzeniş yaptım.Birisine özellikle söylemek istesem alıntılardım.Adam yardım edememesini yaşlılığına bağlıyor iken ben genç olsa da Kizaruyu atlatamayacağını söylüyorum.Teach kendini en güçlü ilan ettikten sonra hem şenksten hem de akainudan kaçtı.Her karakterin söylediklerini kabul edeceksek işimiz var.

Millet Rayleigh ne demek anlamamış. Anlamıyor da. NATO mermer.

Bu adam koskoca seride 3 haki türünde usta olan 3-5 kişiden biri. Garp, bu adamı Wb ile aynı cümle içinde efsane olarak anarken Roger bu adama ortak diyor. Bu adam yaşadığı zamanda yonkou olmaya en yakın kişi. Tayfa kurup yonkou olarak anılsa kimse ne alaka demez. Herifin lakabı Kara Kral! Ek olarak böyle bir güce sağ kolken sahip olan TEK KİŞİ! Koyu kısımla ve büyük yazdım. Okuyamayan olur, göremeyen olur falan :( Görüp okuyup da anlamayana ne yapsan boş gerçi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık