Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Adamlık Konusunda En Kötü Durumda Olan Karakter

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    81
Kuzan övülmüş nedense.

Saul'u hunharca katlettiğini çabuk unutmuşsunuz.Hemen yargıladı ve infaz etti.Üstleri sormuştur yardım etti diye öldürdüğünü açıklamıştır ama kendi yaptığından hiç bahsetmiyor tabii.Robin'in kaçmasını sağlamasından.

İşte bunlara uyuz oluyorum bu tarz hareketlere.Garp gibi davranmış aşağı yukarı.Çocuğun kurtulmasına izin veriyorsan arkadaşını öldürmeyeceksin.Öldürüyorsan da kaçmasına izin vermeyeceksin.Yok son isteğiymiş onun hatrına falan filan işin ikiyüzlü kısmı, suçluluk duygusuyla yapılan şeyler.Yanlış yaptığının farkında olduğu için.
Ne yardan ne serden.

Kuzan övülmüş nedense.

Saul'u hunharca katlettiğini çabuk unutmuşsunuz.Hemen yargıladı ve infaz etti.Üstleri sormuştur yardım etti diye öldürdüğünü açıklamıştır ama kendi yaptığından hiç bahsetmiyor tabii.Robin'in kaçmasını sağlamasından.

İşte bunlara uyuz oluyorum bu tarz hareketlere.Garp gibi davranmış aşağı yukarı.Çocuğun kurtulmasına izin veriyorsan arkadaşını öldürmeyeceksin.Öldürüyorsan da kaçmasına izin vermeyeceksin.Yok son isteğiymiş onun hatrına falan filan işin ikiyüzlü kısmı, suçluluk duygusuyla yapılan şeyler.Yanlış yaptığının farkında olduğu için.
Garp'n yanında az gezmemiş, ondan öğrenmiştir. Arkadaşı Smoker ölse bile bu en fazla iyi adamdı der geçerdi.

Bak şimdi.Shabondy de Luffy tayfasına herkes kaçmaya odaklansın bu adamları yenemeyiz dedi değil mi bunu da tayfası için söyledi.Burada Luffy tayfasına güvenmedi inanmadı diyebilir misin ? Luffy en başta kendisine güvenmedi orada.Kizaru idi herhalde sadece inanç ve cesaret ile bazı şeyleri başaramazsın diye.Konumuzla ne kadar alakalı değil mi ?

Sanji adaya geldiğinde de Vinsmokelarla konuşurken de tek bir şeyden bahsediyordu.O kızla evlenmeyeceğim.Ne oldu da kararı değişti.Demek ki bazı planları vardı bu durum ile ilgili ve kendine bir çıkar yol açabileceğini düşünüyordu.Luffy adaya gelmese her şey istediği gibi gidecekti belkide(Pudingin açıklamaları hariç) Luffy adaya gelince ise elindeki bazı kozları kaybedip kendini feda etmekten başka seçeneği kalmadı.Adamın Big Mom a güvenmekten başka ne seçeneği vardı Luffy konusunda.Adam yakalanmış ve hapse tıkılmış.Kafasını kesip öldürmeye bir adım kala.Sanji ise,adaya geldiğinden beri evlenmeyeceğim dediği kızın annesi ile kızın ile evlenirim ama Luffy i serbest bırak diyerek kendini net feda ediyor işte.Kaptanı için ve tayfası için bunu çıkar yol buluyor.

Sanji cesur adam.Tek başına olsa yonkouya bile meydan okur ama kendini teslim etmez.Sevdiklerine bir zarar gelmeyecegi sürece.Bu adamın en sevdiği kişi ise kendisini ölümden kurtarmış,açlıktan ölmesin diye tüm yiyeceğini vererek kendisi kendi bacağını yemiş bir adam.Sanji için önemi Ace in Luffy için olan öneminden daha mı az sence ? Luffy Ace i duyunca tayfamla buluşmam gerek ama bu iş daha önemli demiyor muydu.Aynı durum işte şimdi bu arcta yaşanıyor ama ısrar ile görmezden geliyorsunuz.

Geberirseniz geberin banane dediği birileri için niye adada kalıyor dersen Sanji bu.Tıpkı Frankynin tottantaları kaderine terk edmeediği gibi ne kadar kendi ailem değil deseler de ailesini de böyle bir durumda çaresiz bırakmak istemiyor.O zaman arcın başında niye geberin çok da umrumda dedi.Belki eski anılar belki kapris.Belki de mangaka hikayeyi sonradan değiştirdi bilemiyorum.Orası benim için de sorun.Sanji kimsenin ölümüne göz yummaz ama böyle emin konuştuktan sonra lafından da dönmez.
+1 Bu arcı çok iyi okumuş ve empati kurmuşsun kardeşim. Eskilerden verilen örnekler yerinde ve haklı. Kalemine sağlık hislerime tercüman oldun.
Anahtar deliğinden baktığınız zaman görüş alanınız nasıl olur, kapıyı açtığınız zaman görüş alanınız nasıl olur? Şayet anahtar deliğinden bakıp bütün dünyayı görüyorum anlıyorum derseniz gördüğünüz dünya anahtar deliğinin size gösterdiği kadar olur. Sanji de olaya anahtar deliğinden bakıyor, çünkü mangayı sizin gibi açıp okumuyor. Kendisine gösterileni görüyor sadece. Bizler bütün olup bitenleri god mode açıp izlediğimizden Sanji'yi suçlamak kolay geliyor. Sanji bazı olaylara şahit olup durumu idrak etmeye başladığında anahtar deliğinden bakmayı bırakıp kapıyı açmıştır. O yüzden Sanji'ye adam değildir diyen adam için Ace'e de adam değildir der, Luffy'ye de, Zoro'ya da vs. vs. herkese adam değildir diyebilir.

Neyse...
+1 Sanji'ye kıl olan, nefret eden zamanını bekliyormuş zaten kardeş. Bu arc tuzu biberi olmuş. Diyojen mezarından kalkıp gelse, elindeki fenerle adam aramaya devam etse, Sanji'yi bulsa bile fayda etmez artık. Felsefik de sosyolojik de psikolojik de açıkladık o kadar tüy bitti dilimizde valla

Oda Zoro'nun başına vermesin diyelim. Verse de zamanını bekleyip de açık arayıp adamlığını sorgulamam şahsen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık