Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 999 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanji nin eline kılıç alma vakti geldi o zaman.
o anca bıçak tutar
Yahu ölmesin demiş de, o an herhangi bir kontrol mekanizması yok Kaido'nun aşağıda olanlara dair. Doflamingo gibi herkesi kontrol etmiyor ki bu adam. Robin alakasız bir şekilde de ölebilir o ortamda. Bu kadar değerli olan bir şeyi elinin altına tutmak yerine, savaş alanında bırakıyorsa "olsa da olur, olmasa da" mantığı vardır.
katılıyorum, oda mantıksal kurmamış burayı, sadece bilgi yığmak için laf açtırmış. bigmomın ekstra bi ilgisini belirtmek istemiş belki puddinge güvenmediğini de anlayabiliriz ucundan. kaidounun da bigmomın kitabeleri okuma girişimi hakkında bilgisini göstermek istemiş. belki burda ikisinin birbirini tek yanlışta satacağını da anlayabiliriz. kaidou düşerse bigmom kitabeyi kesin çalmaya çalışır veya bigmom düşerse kaidou kesin puddingin peşine düşer gibi... ama bunu robinin başına bişey gelmesin diyerek başlatmasaydı iyiydi bu oda mallaştı ya

Bana da öyle geldi ya. Ama gidip de dinozor meyvelerinin türünü Ryu Ryu no mi (ejderha) yapıp da koskoca leviathanın meyve türünü balık yaparsa bir kırılırım
Suda yüzüyor Leviathan ama. Su yılanı diye geçiyor. O ejderha denme sebebini açıkladım geçen.

Japonca'da dinozor 恐竜 kyouryuu yani korkunç ejderha denir. Pterosaurlara da 翼竜 yokuryuu yani kanatlı ejderha denir. Pteranodon da bir pterosaur türü.

@Kuroro sen çinlisin bilirsin, asya mitolojisinde ejderler suyla ilişkilendirilmiyor muydu çink çong reyiz?
Bi balık türü vardı. Sazan(鯉) diye çevirilebilir sanırım. Bu balık türü akıntıya karşı yüzüp Ejder Kapısı (龙门 ) denilen yerdeki şelaleden yukarı tırmanıp kendini Sarı Nehir'e atabilirse ejderhaya dönüşebiliyormuş sanırım. Kaido sazan çıktı h.o.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 30)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık