Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 998: Antik Zoanlar

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    195
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölüm sıradan bir kapakla başlıyor, umarım yeni bir kapak hikayesi başlar bir an önce.

Adamları Kaido'nun gücüne şaşırıyor böyle bir güç her gün sergilenecek bir şey olmadığından normal. Dünyanın en güçlüsü daha neler yapabilir göreceğiz.

Chopper yandığını düşündüğü için ortalığı velveleye veriyor ve Zoro ile Broo'u endişlendiriyor. Tayfanın yer aldığı bu tarz sahneleri seviyorum. Böyle kahkaha atılacak bir olay değil ama tebessüm oluşturuyor insanda. Marco Zoro ve Brook'tan kolayca sıyrılıyor bir de çarpışma goygoyu görmek istemezdim. Adam iyilik yapmış işte uzatmanın alemi yok. xd

Marco toptan bir çözüm olarak herkesi iyileştiriyor. Savaş esnasında bazı çöplerinbizim tarafımıza geçmesine neden olacaktır bu. Her zamanki gibi kimse ölmüyor. :( Ortalığa yayılan virüs, savaş kimseyi öldürmüyor. Oda bize bir hayal dünyası sunuyor.

Marco Zoro ve diğerlerini taşımayı teklif ediyor. Zoro'nun Kaido ile kapışacağı zaten 997'deki sözlerinden belli ediyordu. Marco onu taşıyacak ve sonrada King'e dalacak.

Apoo kalkıyor sebebi Marco'nun alevleri olsa gerek. Kendi başına da kalkardı bence zurnacı. xd Yine kalkıyor ve tam dalacakken Drake geliyor. Böylelikle flying six tanıtımı da başlıyor. Hepsinin bir arada tanıtılması hoşuma gitti. Drake burayı bana bırak diyor. Muhtemelen kendisi de Queen ile dövüşecek. Yanına Sanji gelir diye tahmin ediyorum.

Zoro'nun sözleri yine özgüven patlaması. "Kazanan taraftasın. Göründüğünden daha akıllısın."

Jinbe ile luffy hala beraber. Sanji'nin bir düşman farkedip gitmiş olabileceğinden bahsediyor Jinbe. Luffy de gözlem hakisinden dem vuruyor. Sanji'nin gözlem hakisinin Luffy kadar olma ihtimali yok bence. O yüzden bu sahneye anlam yüklemiyorum. Luffy geleceği görecek kadar geliştirmiş hakisini ve üstelik ben Sanji'nin gözlem kullandığı sahnelere baktığım zaman Luffy'nin yapamayacağı bir şey yaptığını da görmedim.

Jinbe kalıyor. Onun da rakibi belli artık sonraki sayfalarda göreceğimiz üzere.

Franky ise Sasaki ile kapışmakta. Sasaki dinozora dönüşüyor, Triceraptops. Bir film dizi ya da animede sık görebileceğiniz bir tür. Ben Sasaki'nin anlatımına bakınca Franky'nin onu yenebileceğine pek inanmıyorum. Ama şu an Sasaki'nin kullandığı sözler filan tam olarak yenilecek bir rakibin kuracağı türden sözler. Sasaki'yi yenemez dememin sebebi Sasaki'nin kendine baya güveniyor oluşu. Daha önce de yazdım. Bu adam King'i ve diğer yıkımcıları dahi takmayan birisi. Ve önceliği Yamato'yu bulup yıkımcılarla dövüşüp onların yerini almaktı. Bence Jack bunu da Who's Who'yu da yener. Sasaki biraz burnu büyük biri diyebiliriz. Ama Franky'nin yenebileceği seviyede birisi olup King'e kafa tutması bana çok tutarsız geliyor. Seride kendinden güçlüye kafa tutma olayları sıkça yaşandı. En ezik çöp bile Luffy'ye diğerlerine saldırdı ama onlar hayalperest çöplerdi zaten. Yani örneğin P1 ya da Ulti de King'e filan boyun eğmeyen isimler ama onlar namına bunu çok duymuyorduk. O yüzden yenecek gibi görünse de ve ben Franky'yi neredeyse fanı olacak düzeyde sevdiğim için bu galibiyete sevinecek olsam da biraz garip buluyorum.

Gelelim en çok sevdiğim karaktere ve en çok canımı yakana. Sanji kaçmaya çalışıyor haliyle. Kadınlara vurmaz buna da tamam. Karşısında düşmanlar var olmasına rağmen kadın oldukları için orayı cennet sanacak kadar abazan aynı zamanda. Hadi buna da güldük. Kadınların Sanji korkudan kaçıyormuş gibi düşünmelerine rağmen aslında oradan ne kdar hoşlandığını görüp "Kafayı yemiş bu!" demeleri gülünç bence. Ama asıl mesele bu olayı hiçbir yere varmayacak olması. Sanji power up mı alacak bu sahnede? Yok. Sanji aslında ne kadar güçlü olduğunu mu gösterecek? Yine hayır. Erkek mi var da güç göstersin? Sanji orada başka bir fayda mı sağlayacak? Hayır. Olacak olan şeyi söyleyeyim. Belki biris gelip Sanji'yi kurtaracak belki Maria onu salacak. Belki başka şekilde kurtulacak. Ama sonunda olmuş olan kağıt israfından başka bir şey olmayacak. Sanji burada niye oyalandı biz niye bu panelleri okuduk diyeceğiz. Maksat gelenek yeri bulsun Sanji kadınlarla karşılaşıp rezil rüsva olsun. Bir başka nokta da Luffy ve Jinbe'nin Sanji bir yerlerde düşmanla çarpışıyor sanmaları. Sırf Sanji'ye gülünsün diye çiziliyor bunlar artık iyiyece emin oldum. Mangaka mükemmel bir mizah ortaya koyduğunu düşünüp gülüyor mu acaba? Artık eminim. Çaresizce boyun eğdim. Sanji 2 yıl önceki Sanji olamayacak. Sanji time skip sonrası en rezil şekilde çizilen karakter ve mangaka bunu asla değiştirmeyecek. Beklentilerimi sıfıra indirgermeliyim. Bölümü okurken Franky'nin Sasaki'yi yenip Sanji'nin hiçbir şey yapmadan dolanacağını bile düşündüm.

Bu umutsuzluk halinden önceki düşündüklerimden bahsedersem Sanji için ihtimaller üç ya da dört benim gözümde. Bir tanesi Queen. Sanji'nin babasının Queen tarafından biliniyor olması ve buna dikkat çekilmesi. Queen Drake'e sövüp duruyor. Drake ile Sanji de dövüşmüştü. Onların savaşı iyi bir ortaklık olur. Bununla beraber Franky'nin Sasaki ile dövüştüğü, Jinbe'nin göreceğimiz üzere Who's Who ile geçmişinin olması ve son olarak Zoro'nun Kaido ile dövüşen safta yer alıyor olması göz önüne alınırsa beni tatmin eden bir dövüş olmaz Drake ve Sanji vs Queen. Öte yandan tek başına yenecek güçte değil bence ama Sasaki, Franky, Zoro konusunda yanıldıktan sonra emin değilim bundan. Diğer ihtimal Sanji'nin Franky ile yer değiştirmesi.. Bu ikinci en düşük olanı. En düşüğü ise Who's Who oldu sebebi de Jinbe ile olan sohbetleri buna da değineceğim. Gözümü en korkutanı ise ve artık daha muhtemel şekilde gözükeni ise Sanji vs Jack. Şu an Jack iyileşmekte iken aklıma başka isim de gelmiyor. Neko ile İnu dövüştü üstelik Jinbe de rakibini buldu. Beni rahatsız eden kısım neden Sanji'nin Neko ya da Inu ile dövüşüp pestili çıkan biriyle dövüşüyor olması. Kesin gibi konuştum ama düşüncesi bile sıkıyor. Ben Sasaki ya da Who's Who'yu o yüzden Sanji için çok istiyordum. Bunlardan birini 1 vs 1 , temiz, kimsenin karışmadığı biçimde yensin beklentşm arşta değildi. Şimdi ben Jack ne kadar iyileşmişti diye mi düşüneceğim ya da Queen'e Drake mi daha çok daldı yoksa Sanji diye mi? Öte yandan Sanji vs Queen olsa Sanji tek başına yense, Sanji için artık Teach'in herhangi bir adamı rakip olabilir mi? Böyle diyorum çünkü Sanji o zaman da çok büyük bir power up alacak bence. Şöyle diyeyim. Dresrosa/WCI=Arlong Park, Wano=Alabasta ve Teach arcı=Enies Lobby. Bunları benzetme sebebim aynı şeylerin yaşanması değil. Tayfanın time skip öncesi bu arclarda en büyük power upı yaşaması.

Bir de aklımdan çıkmayan suit meselesi var. Suiti kabul etmedim ve etmeyeceğim. Sigara içen, takım elbiseyle dövüşen Sanji esas Sanji'dir. Güç hayranı olmanın alemi yok. Sanji buraya kadar kendi elinde ne varsa geldi. Şimdi dayanıklılığını arttıran kıyafete ya da ayaklarında uçmasını sağlayan roketlere mi ihtiyacı oldu. İsterse Kaido'yu yensin bunu suit ile yaptıktan sonra içime sinmeyecek.

Ah be Sanji. :(

Jinbe'ye gelelim. Jinbe ile Who's Who'nun m-geçmişi varmış. Jinbe ile dövüşecek karakter de belli oldu. Sanji'ye yakıştırıyorum yukarıda açıkladığım sebepten dolayı ama kein gibi bir şey oldu Jinbe ile dövüşeceği. Ki Jinbe bence Marco ile beraber karşısındaki rakibi power up almaya gerek kalmadan yenecek iki karakter. Bu isimler eski toprak neticede. Who's Who bence bizim bildiğimiz biri de çıkmayacak. Yine de Gin çıksa seviniriz. xd Who's Who'nun gücü Diego. :D Kılıç dişli kaplan. Acaba neden herkes dinozorken Jack ile Who's Who başka bir antik canlı? Farklı olsun demiş galiba. xd Cp9'da da Kalifa ve Blueno diğerleri gibi zoan yememişti gerçi. Bİr de Franky'nin yendiği fermuar ağızlı herif. Ha bir de Chopper'ın dövdüğü çakma Jiraiya. Oha baya baya zoan olmayan daha çokmuş. :D

Son sayfada Ulti ve P1 da gözükerek tüm flying six tanıtılmış oluyor. P1 Usopp ile Nami'yi sorarken Ulti'nin aklı hala Yamato'da. Tekrarlıyorum Ulti Yamato için kolay rakip değil. Yener ama 2-3 saldırıda bitirir diyemem. Bunların türü de dinozor. Maria, Jack ve Who hariç hepsi dinozor olmuş oluyor böylelikle. Tabii bir de Kaido.

Bölümün sonunda Ace'in Kaido'ya dalmaya geldiğini görüyoruz. Vsler yavaş yavaş belli olurken araya flashback girmesini istemiyorum açıkçası. Bu Ace ile alakalı bir şey değil. Şimdi Zoro'nun ailesi ya da Ryuma ya da Kaido flashbacki girse de aynı şekilde düşünürdüm. Kaido Xebec, Roger, Bm ve Beyazbıyık'ı içerebilecek olduğundan ilgimi çekerdi gerçi. Ama Ace'in hikayesi bariz. Gelmiş önce Tama ile arkadaş olmuş. Oranın halini görüp Kaido'ya bilenmiş. Olay çıkarmış ve Yamato ile tanışmış. Buradaki her şey zaten Luffy'nin de vereceği ve ya vermiş olduğu tepkiler. Örneğin ikisinin de "Burayı her gün doya doya yemek yiyebileceğiniz bir yer haline gelecek." demesi. Hele ki 1000. bölümün gelişiyle beraber aralar daha sık verilirken bir de fb okumak zor geliyor. 1000. bölüm olsun başka bölüm olsun şimdi fb verilecek sıra değil . :( 1 ay boyunca okuyacağımız bölüm ya 2 ya 3.

Umarım fb daha kısa sürer ya da ara ara verilerek tamamlanır. Benim beklentim Ace'in flashbacki kesilecek ve Luffy'nin saldırısı 1000. bölümün son sahnesi olacak. Kardeşlerin arzusu ve yaptıkları şey bir bütün olacak.

Bölüm kısa ama güzeldi. Artık alışmakta olduğum Sanji kısımları ve belki de gelecek olan flashback hariç. Umarım 999 daha iyi olur.

3 kere yenilen p1 ve ulti hala ayakta.2 kere teklenen Apoo üçüncüye teklendi.Bunları geç hala Ace anlatıyor.Tek heyecanım o ejderhayı Big mom ruh vererek dirilebilir mi?
Bir de 1000.bölümde tüm tayfa Kaido karşısına çıkar vereceği resim o olacak gibi duruyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık