Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 993 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öylesine resim çizeceğine çer çöp de olsa bir kapak hikayesi işliyor olması güzel. Adam ne zaman rastgele bir tayfa resmi çizse ya Zoro bilmem kaçıncı bölümde ölüyor ya da tayfadakilerin gelecek arclardaki rakipleri belli oluyor. Kimi zaman ödüller çıkıyor falan teori fetişi adamlara bu şekilde bir dur demesi güzel bence.

Luffy ve Katakuri dövüşünde görmediğimiz bir güçlenme olmadı bence. Zaten g4 ile kan alıyordu. Asıl Lucci, Dof gibi önce dokunamayıp gear geliştirerek yendiği dövüşlerde gelişim yaşadı. Tıpkı Kaido'da yaşadığı gibi.

Katakuri dövüşünde hakinin biraz dah derinine inildi.

İkincisi Usopp pek dövüşen bir karakter değil. Arlong Park, Arabasta ve Balıkadam adası hariç kendine bir rakip edinmişliği yok. Ki özellikle Enies Lobby ve Dressrosa gibi dövüşün merkezde olduğu ve verdiğim vs örneklerine göre biraz daha yakın tarihte olan bu arclarda kendine bir rakip dahi edinmiyor. Düşününüz ki Dof'un ailesi ne kadar kalabalıktı. Bir tane daha çizmemiş Usopp için.

Usopp dövüş içinde de güçlenebilir 2 yıl eğitimde güçlenmiş olabilir. Ama aradaki fark devasa. Luffy'yi mengene gibi sıkan ve Luffy tarafından böyle övülen birini Usopp'u 1 vs 1'de alamaz.

Üstelik adaya Hasır Şapka müttefiki olarak toplanmış bir sürü karakterin gücünü ve rolünü küçümsemek olur bu.
Luffy, Doflamingo'ya karşı sergilediği Gear 4 becerileriyle Cracker'a dahi üstünlük kuramadı yahu. Kataukuri vs Luffy dövüşü serideki en ciddi power-up'ın gerçekleştiği dövüş, daha önce bir teknik geliştirilip işler sıkıştığında devreye sokulmasından bahsetmiyorum, Luffy direkt olarak dövüş esnasında büyük bir gelişme yaşıyor.
Yukarıdaki resim foruma en fazla kez attığım manga sayfası herhalde. Bu sefer bulmam vakit aldı, bir yere kaydedeyim artık. Bu sahneye gelinene kadar ben de seri içten içe uzasın istediğim için tayfanın önemli power-up'lar almasına hep karşıydım ve yaşandığında canımı sıkardı. Ama bu sayfadaki Rayleigh'nin sözlerinden sonra bu iş artık One Piece evreni içinde de bir bağlama oturdu ve bu şekilde düşünmenin artık bir fayda sağlamayacağına, tayfanın basamakları ikişer üçer çıkacağıne kanaat getirdim. Yoksa Marineford'daki savaşta Luffy'den güçlü en az 50 kişi vardı da diyorum ya da Luffy'nin Whole Cake Island'a girdiğinde tam olarak Cracker kadar dahi güçlü olmadığını da belirttim az önce, yani tayfayı gereğinden fazla güçlü görecek son kişilerden biriyim. Ama serinin bu aşamalarında daha önce görmediğimiz düzeyde power-up'lar yolda, yapacak bir şey yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık