Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 987 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Söyle böyle oldu diye taştırmanın, mantık yürütmenin anlamı yok. Soda, Luffy'ye son vuruşu yaptırmak için güçlü rakibin güçünü aşağı çekmeye çalışması. Yoksa Soda'nın kendisi dahi bana Kiku'nun, Kaido'yu delmesini açıklayamaz.

Bu bölümle de Soda'nın hakiyi One piece için en büyük güç unsuru tasarladığının kanıtı. Fiziksel olarak ne kadar güçlü ol, ne kadar muhteşem meyven olursa olsun. Hakisi iyi olan düdükler. Roger, Garp, Shanks

Bölüm güzel gibi gözüksede başından sonuna totalde 1 dakika bile ilerlemiyor gibi.
9 kından bir iki kişinin ölmesini bekliyorum, kinemon ya da kiku olabilir. Çok gözümüze sokuyorlar.
Kınların kaidoya hasar vermesi hoşuma gitti, o kadar uğraşıp hasar veremeseler üzücü olurdu. Şimdi kaidoyu ne kadar süre tutabilecekler o önemli. Bundan sonraki dövüşlerini law vs dof gibi bekliyorum.
Marco pero ortaklığı çok garip, ben marconun big momu oyalarken kalanların kaidonun işini bitirmesini bekliyordum. Bu ortaklıkta Big Mom ne olacak? Kadın fellik fellik Luffy'yi arıyor. O kadar ki Luffy'yi yakalamak için tereddüt etmeden tek başına düşman bölgesine daldı. Herkes BM'a girse pero izleyecek mi? Kaidoya karşı ittifak mı yapacaklar? O zaman da bizim taraf çok güçlü olacak. Benim tahminim, marconun gördüğü karartı çok güçlü birileri geliyor, Big Mom onunla dövüşecek, Luffyler Kaido ile ilgilenecek. Aklıma gelen şu durumda marco ile perosperonun ortaklığını mantıklı kılan başka hiçbir şey yok.
Bir de şu hakinin değişik kullanımları çok can sıkmaya başladı. 500 bölümde Oda gibi tecrübeli bir mangaka seriye hakiyi oturtamadı. Çeşitlendirdikçe daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Dış ortamdaki hakiyi çekme muhabbeti ne, ileri seviye zırhlanma nasıl çalışıyor, dış ortamdaki hakiyi çekme, karşındaki rakibinin de hakisini çekebiliyor mu? Luffy Big Mom ile de, Kaido ile de çarpıştığında buna benzer bir çizim vardı. Belki değildir biz yanlış anlıyoruzdur ama bir açıklama getir. Bir de her yeni şeyden bir bölümde birkaç panel bahsediyor bir daha adını anmıyor. Neyse konu sapmasın, haftaya ara varmış, dergi arasıymış sanırım. Pandemi döneminde böyle seyrek çıkacak galiba jump. Bayadır kingdom okumuyordum döndüm baltım 1 bölüm çıkmış. Webtoonların da bazıları hiatusa girdi. Bu dönemde böyle seyrek gelecek, normal de. Japonya bizim gibi bir an da normalleşmeye gitmedi. Kontrollü ilerliyorlar, her sektöre de yansıyor bu.

En güçsüz yonko Big Mom dediğim günleri hatırlıyorum da Kaidoya biçilen imaj yüzünden
Meğerse tam tersiymiş asıl imajmekır Big Mommış
Bir Mom, Kaidoyu sırtlamamış olsa Kaido bir çöpten öte gitmezmiş
Zaten Odende kaportasını çizmişti malum
Big Mom için bir şey değişmez iki kez aynı işi yapacak değil
Millet Kaidoya dalarken "ne gerek var bu kadar kayıp vermeye" diyerek aradan çekilir
Koca bir yonko devrilirken koca bir yonko tam güç ayakta kalır, hiçte fena bir plan değil (böyle bir planı varsa)
Kaido RİP diyebiliriz bu saatten sonra :artiz:

Yara olayına takılmamak lazım. Luffy ve Zoro paramparça oldular zamanında, ancak Luffy'nin görünen iki tane, Zoro'nun da üç tane yarası var. Hele Zoro'nun, Bonez ile olan dövüşünden sonra göğsünde yüzlerce kesik izi olması gerekirken hiçbiri görünmüyor. Kaido'nun da görünen bir tane yarası var, ondan dolayı Oden'den başka kimse ona zarar verememiş gibi bir algı oluştu.
Yaraya ya da savaş sırasında hasar almaya takılacak olsak zaten Garp ve WB gibi serinin zirve adamlarında bile istediğimizi bulamayız. Zira birini Morgan öbürünü denizci erleri deliyordu. Oda böyle sahnelerin duygusunu seviyor ve senaryoya zarar verip vermeyeceğine bakmıyor pek. Ancak yine de bu konuda hiç hasar almıyor olması bence BigMom için övülecek bir nokta. Dayanıklılığı aynı düzeyde çıkar mı bilemeyiz ama bu konuda diğerleri arasından kendini gösterdiği çok açık. Fakat tabi işin içinde kurgu eksiklikleri bulmak da mümkün. Zira böyle bir kadın kafayı çarpıyor, hafıza gidiyor falan işleri saçma kalıyor gün sonunda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık