Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 985: Yeni Onigashima Projesi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    250
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Normalde momo’ya kalması lazım biliyorum ama shogun’un yamato olmasını isterim ben. Yakışır.

tayfaya gelen olmaz bence. Oda zaten o kadar karakteri çizemediği için tayfayı sürekli bölüp yarısını kullanıyor. Luffy dışındakiler çok dışlandı. Üstüne yeni tayfa üyesi eklemez.

yamato’nun kelepçesini kırsa bari. Kız 20 yıldır o kelepçelerle gezerken luffy’nin “çıkarayım istersen” demesi komikti çok basit bişeymiş gibi.
Yalnız bu hakinin ne kadar az bulunan bişey olduğunu da anlamış olduk. Kaido’nun kızı bile bu hakiye sahip olmamasını geçtim bilmiyor gibi böyle bi işlevi olduğunu.

Rolü kalmadı ama orochi ölmediyse şaşırmam. Bir sürü kafası vardı meyveli halinde. Boşuna vermemiştir o meyveyi.
Yamato özgürlük delisi sen bir prangadan kurtulsun diğerini taksın diyorsun. Olmaz.
Bu arc sonu en az bir kişi tayfaya katılacak bence. Ve bitecek bu yeni kişi gelsin gelmesin mevzusu.

986 bölüm. Queen bagirir. Orochinin leşi eriyordur. Murekkep akmaya başlamıştır. O da ne idam sehpasinda ki Momonun da kendisi eriyor. Uzak bir yerde elinde momoyla Orochi topukluyordur. Kanjuro bilincini kaybetmis sekilde yatiyor. Cizimlerinin hepsi akmaya başlamış. Ins bu degilde kesik başı Wanoda sallanan Orochi goruruz
Çizim de kan akmıyordu diye biliyorum. Muhtemelen meyve yüzünden ölmeyecek.

Momo ya olanları duyunca ağlamaya başlamıştı sanki belki ondandır?
Momoya bir bölüm boyunca ağladı galiba. Sanki ölmüş sapık velet iki dayak yedi diye saatlerce ağlanmaz.

Diğer kınlar neden ağlamadı Momoya, gereksiz dram, duygu patlaması kadınsı hareketler.
Momonun idamı tamamen show Odeni kurtaramadık ama oğlunu kurtaracaz mesajı verilecek.Herkesin arasında kaçırılan parmak çocuğu kurtarmak savaşın fitili olacak.

Bu tamamen tercih meselesi. Bazen böyle ölümler çok daha vurucu olur. İlk okunduğunda/izlendiğinde o etki olmaz belki ama zamanla daha etkili hale gelebilir. Hikayedeki minik yazar dokunuşlarını beklemek lazım.
Ekleme: Çatışmadan ayrı bir çözüm anlamsızlaşır. Böyle çözümlemeye çalışınca, çözüm anlamını ve duygusal ağırlığını yitiriyor.

Çatışma ve çözüm yöntemine tercih meselesi dediğini sanmıştım ilk etapta. Alttaki kısım öyle düşünülerek yazıldı.
Müzikten filme, kısa hikayeden romana hikaye anlatılan her mecrada uygulanan çatışma ve çözüm (conflict and resolution) formülüne tamamen tercih meselesi denemez. Çünkü bu hayatın ta özüdür. Kendi hayatımızda bu çatışma ve çözümleri deneyimlediğimizden, bu formülün iyi uygulandığı hikayeler bize ilgi çekici gelir zaten.

Son düzenleme:
Şimdi Orochi ve Kanjuro öldü mü?
Aynı anda fazlalık gibi çıktılar aradan.
Kanjuroyu zahmet edip çizmemiş bilem.

Kaido 20 seneden daha fazla bir süredir Orochi ile birlikte. Orochi ölmediyse ve meyve gücü sayesinde kurtulursa, Kaido gözümden fena halde düşer. Çünkü o kadar yıl yanında olan adamın nasıl bir gücü olduğunu anlamamış malın teki demektir.
Meyve yeteneğini bilse bile nihai özelliği tahmin edemeyebilir. Ope Openin gençlik ameliyatını herkesin bilmemesi gibi. Diğer yandan 20 ýilda kimse adamın kafasını uçurmadığı için Kaidonun böyle bir şeyi tahmin etmesi pek mümkün değil.

Zamaninda OPtaki Şeytan Meyvelerinin Dorohedorodaki lanetten alındığına dair bir konu açmıştım şimdi baktım uçmuş konu. Aynı Dorohedorodaki Kai gibi birden fazla kişiliğe sahip Orochinin başka bir kişiliği ile kafası yerine gelecek bence. Yahut da Narutodaki Orochimaru gibi yılanın yenilenme yeteneğine vurgu yapîp çıkaracak kafayı. Ama ölme ihtimali yok bana kalırsa.

Bu kadar mağdur ve mazlum Orochinin her dayak yiyen villain gibi Luffynin yanında savaşması lazım OP dinamiklerine göre. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık