Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 983 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yamato beden itibariyle babasına benzemiyor ama teknik itibariyle babasını andırıyor. Buna bakarak Kaido Yamato'yu eğitmiştir ama öz babası değildir belki? Tabii tipini anneden de almış olabilir ama bu çocuğun annesi olarak iki kişi düşünülüyor(Black Maria ve Big Mom) ve bu ikisi de gayet kalıplı kimseler. Annesi hiç tanımadığımız, yıllar evvel göçüp giden birisi çıkabilir diye düşünüyorum. Hadi hayırlısı.

Yamato beden itibariyle babasına benzemiyor ama teknik itibariyle babasını andırıyor. Buna bakarak Kaido Yamato'yu eğitmiştir ama öz babası değildir belki? Tabii tipini anneden de almış olabilir ama bu çocuğun annesi olarak iki kişi düşünülüyor(Black Maria ve Big Mom) ve bu ikisi de gayet kalıplı kimseler. Annesi hiç tanımadığımız, yıllar evvel göçüp giden birisi çıkabilir diye düşünüyorum. Hadi hayırlısı.
Luffy'nin dedesi 3 metre babası yine öyle bir şey. Luffy'nin fiziksel yapısı onlara benzemiyor. Yani illa benzer olması gerekmiyor.

Yamato'nun hikayesi; Kaido yine bir gün kafayı çekmiş hatunun biriyle odaya girmiş. Tabii bu Kaido o kadar sarhoş ki kadınla karpuzu ayırt edecek vaziyette değil. Üstelik içmekten iktidarsız olmuş bundan sonra daha da içmeye vermiş kendini. İktidarsız olduğu için de kendini kavgaya, korsanlığa vermiş. Bu ezikliğini gizlemek için her yerde asıp keser hale gelmiş. Ama dünyanın en güçlüsü olamamış. Sonra bu odaya attığı kadınla sabah uyanınca kadını anadan uryan görmüş. Kendi kendine "Noluyor len? Ben iktidarsız değil miydim? Bu iş nasıl oldu demiş." Kafa kıyak olduğu için de pek sorgulamamış. Gel zaman git zaman bu kadın parasızlıktan Kaidoya tekrar gelmiş. Ben senden hamileyim demiş. Kaido bir yandan sevinçli bir yandan da sarhoş olduğu için yeter be korsanlıkla çok uğraştım biraz da çocuğumla anasıyla ilgileneyim demiş. Tabii zamanla çocuk doğmuş. Adını Yamato koymuşlar. Kaido artık bana kimse iktidarsız demeyecek diye sevinmiş. Ve çok büyük bir laf söylemiş. "Bu benim oğlum. Bu da Küçük Yamato. Dünya senden ve küçük Yamatonun önünde diz çökecek." demiş. Tabii zaman geçince Kaido içmeye devam etmiş. Yamatonun anasını eve sarhoş gelip dövüyormuş. Annesi bu durumu İstanbul Antlaşmasına binaen denizcilere bildirmiş. Onlar da Kaidoyu sarhoş ve kendinden geçmiş haldeyken yakalayıp Bayrampaşa Cezaevine götürürken Kaido uyanmış ve noluyor diyip gemiyi yıkmış ordan Wanoya gelmiş. Avradı kız sen ne olduğu belli olmayan bir anlaşmaya binaen bana nasıl böyle kumpas kurarsın der. Ve Yamatonun annesini günde 5 öğün dövmeye başlar. Tabii Yamato bu durumdan şikayetçi. Annesi de artık dayanamaz ve "Kaido bu Yamato senden değil. Senin gibi cibiliyeti beş para etmez adamdan çocuk mu yapılır. O gece uyudun kaldın. Çocuk Odenden." der. Kaido o kadar sinirlenir ki oracıkta kadına tek atar. Tabii herkes Luffy değil. Kadın oracıkta ölür. Yamato da bunu duyar. Ama Kaido'nun bundan haberi yoktur. Hem babasını hem annesini öldürdüğünü öğrenen Yamato, Kaidoya iyice bilenir. Asıl babasını araştırır. Kaido da Yamatonun bundan haberdar olmadığını düşünerek bu yalanı saklar. Saklamasa bana iktidarsız diyecekler karizma çöker diye bu sefer iyiden iyiye kinini insanlara kusar ve bu durumlara kadar gelir. Aslında Kaido'yu güçlü yapan şey hayvanları güçlü yapmak için güçten düşmesinler diye aletlerini burdurma işlemiyle aynıdır. O yüzden Korsan Tayfasının adını Hayvanlar ve İkdidarsızlar koyacakken son anda vezgeçip Hayvanlar Alemi Korsanı koymuştur. İşte Yamato'nun daha doğrusu Kaido ve Yamatonun hikayesi budur.
Oda'nın senaryosundan daha mantıklı.

Ben de sorun etmiyorum açıkçası. Bu gibi şeylere sabredemeyenler 900 küsür bölüm nasıl sabretmiş merak ediyorum doğrusu. WCI'da da benzer şeyler yaşanmadı mı zaten?
Seri benim içinde çok yavaş gidiyor;ama yine de seriden bayağı zevk alıyorum.Galiba benim kafa yapısı ve bakış açımdan dolayıdır belki;yoksa haklılar cidden.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık