Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 979 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
979 bu cumamı çıkacak yoksa haftayamı?
Op süresiz ara verdi diye biliyorum forumlarda geçiyor istersen bir incele,

Bölüm özeti.
Zoro......
Zoro varya.........
Zoronun kılıcı.........
Ama zoro................
Zoro vs. atınca..........
Zoro'nun tam gücü........
Zoro power aldığı için........
Zoro dalda onlara ..............

Bölüm konuşamıyorum Zoro'ma gitti ne diyim:alkis:

Bu Nami'nin dövüş stili ile alakalı. Bu kız zaten güç unsurlarına hiç bağlı kalmadı. Ama Luffy gibi serideki 3 güç unsurunun 3'ünü de kullanan biri için 3 güç unsuru içinde sayılmayan bir zımbırtı p-up sayılmaz. Hatta zehire karşı komple bir bağışıklığı bile var denemez. Nitekim zehirli balık yiyip Reiju olmasa geberip gideceğini göreli daha çok bir zaman olmadı. Böyle istisna bir savunma mekanizmasını p-up saymak mümkün değil.

Ek olarak p-up dediğin şey genellenebilir bir durumdur. Luffy 100 tane rakiple dövüşse ve 1 tanesinin zehirle ilgisi olsa ne anladım ben bu p-up'tan(!) Luffy'nin seri sonuna kadar işine yaramayacak bir özelliği p-up diye millete yutturmaya çalışıyorsun. Luffy Zoro'yla dövüşüyor diyelim. Hadi bu çocuğun zehire bağışıklığı var de. Ne halta yarayacak Zoro karşısında? Kaido, Bm, X rakip karşısında ne işe yarayacak ?

Luffy'nin senin dediğin arada(Id, Mf) p-up almadığı o kadar belli ki zehiri millete p-up diye yedireceksin maşallah. Luffy fanlarının bu bitten yağ çıkarayım da Luffy'nin yemeklerine katarım modu beni bitiriyor :D Bu kadar düşmeyin lan. Hani insanın ana karakteri savunurken 40 takla atıp kılı 40 yarması çok acınası duruyor dışarıdan bakınca. Yine de sen bilirsin. Zehir p-up diyorsan öyle olsun :ehe:
Madem Luffy zehe karşı bağışıklık kazanacaktı neden bunu Don Krieg'in MH gaz bombasında kazanmadı. En azından Magellan'a karşı bi işe yarardı. Luffy'nin Caesar'a karşı böyle bir güce ihtiyacı yoktu ki zaten bir vuruşla bitirdi işini. Daha zehirli elemanı varmı bilmem ama dediğin gibi bunu p.up saymak mümkün değil.

Madem Luffy zehe karşı bağışıklık kazanacaktı neden bunu Don Krieg'in MH gaz bombasında kazanmadı. En azından Magellan'a karşı bi işe yarardı. Luffy'nin Caesar'a karşı böyle bir güce ihtiyacı yoktu ki zaten bir vuruşla bitirdi işini. Daha zehirli elemanı varmı bilmem ama dediğin gibi bunu p.up saymak mümkün değil.
Bağışıklık olayı şu şekilde.Bu konuyu yorumlarken İva'nın bir lafını atlamışım sonra anladım şu zehirli balık olayını.

O arc Luffy hormonla kalktıktan sonra İva uyarıyor.Tekrar Magellan ile çarpışıp zehir yersen daha düzeltemem işin biter diye.

Yani benim anladığım tamam bağışıklığı var ama bu zehrin dozajına göre.Magellan bu defa dozu daha fazla verirse Luffy net ölürdü bağışıklık kurtarmayacaktı.

Balık olayı da şöyleydi.O balıkta bilmem kaç deniz kralını öldürecek dozajda zehir var gibisinden birşeyler demişti Chopper.Luffy'nin bağışıklığının işe yaramaması bundandı diye tahmin ediyorum.

Kısacası zehre bağışıklı ama işe yaraması zehrin ne kadar etkili olduğuna bağlı.Gaz halinde zehir etkilemez ama dünyanın en zehirli canlısı diyip Luffy'i ısırtırsa etkiler muhtemelen.

Bölüm özeti.
Zoro......
Zoro varya.........
Zoronun kılıcı.........
Ama zoro................

Mangadamı süresiz ara verdi? Animesi verdi diye biliyordum.

Forumda kalitesizlik arttığı için boş şeylere odaklanılmış.

BM tayfasında bu olayların olmamasının sebebi Kaido'nun direkt güçlü adamlara çöküp, onların iradelerini kırıp adamı yapması yüzünden.

O yüzden bu adamlar 3 felaketten güçsüz olsa da onları indirme amacı güdüyor çünkü adamlar iradeli ve amacı olan tiplerdi. Kaido'dan şamarı yiyip adamı oldular.

Luffy, Kid, Law falan filan Kaido'ya boyun eğseydi onlar da uçan altıda ya da başka pozisyonda olacaktı ve üstleri zorlayacaklardı.

BM tayfasında ise aile kavramı var. Kaido ise ne kadar atarlı eleman varsa dövüp dövüp tayfasına toplamış.

Kaido'nun tayfasında ekstradan 2 nova daha var. Hawkins ve Apoo. Adamın tayfa yapısı farklı. İki tayfayı kıyas etmek anlamsız.

Bu adamların King'i takmama sebebi KK hayali kurarken ya da başka büyük hayaller kurarken Kaido'dan ayarı yiyip adamı olmaları yüzünden. Adam zaten emri dinlemeyen potansiyelli tayfası olan bir kaptanmış. Kaido hayallerini yıkıp adamı yapmış. Bu adam Kaido dışında birini niye dinlesin?

Oda bu mesajları vermeye çalışıyor. Bizim forum neleri konuşuyor yahu.
Vay be ,King şimdi bunların patronu demek ! Oha o zaman King hepsinden iradeli

Şimdi Zoro, Killer'dan tek yemedi mi yani?
Seride kılıç darbeleri bitirici etken. Her kılıç ustası bir diğerine yakalarsa 1 veya 2 atabilir. Tashigi bile uygun bir pozisyonda yakalarsa ve kesebilirse zoroya tek atabilir. Bu bir kıstas değil. Odene bak kaidoya 2 atacaktı. Kadio sopa ile tek atıyor. Sanji jyaburaya defalarca vuruyor yenmek için. Zoro kakuyu sadece 2 kere kesti. Mr1i bir kere kesti. Hachiyi sanırım 3 kere kesti. Hyozuyu tekledi. Pikayı tekledi. Killer o saldırıyı Zoro ile aynı şartlarda birisine yapsın o da düşer. Doğal olarak kılıç dövüşlerini ayrı değerlendirmek lazım. Kyros da diamanteye tek attı mesela. Kılıcın bitiriciliği yüksek. Öyleki ryuma tek saldırı aldığında yenildiğini kabul etti. Gerçek hayatta olsaydı o darbe sonucunda düşeceğini biliyordu çünkü. Onuruna koruyup yenildim dedi.

Üye silindi 1004

Bölüm özeti.
Zoro......
Zoro varya.........
Zoronun kılıcı.........
Ama zoro................

Olması gerektiği gibi. One Piece = Roronoa Zoro ve diğerleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık