Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 979: Aile Meselesi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    185
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
One pieceyi çok iyi bir Manga yapan hiç bir zaman çizimleri olmadı. Efsane diyeceğimiz kaç tane dövüş sahnesi çizdi mangaka? Genelde çok detaylı paneller çiziyordu , genelde one piece kurgu ve konu okuyucuyu çekiyor. Ama manga uzadıkça olaylar tekrarlamaya başladı her bölümde zor durumda prenses, dağılan tayfa. Bleach in sonunu çok eleştirdik aceleye geldi diye , Narutoyu gömdük güç dengelerini sağlayamadı diye ama one piece sona yaklaştıkça bende hayal kırıklığı yaratmaya başladı finali toparlayamayacak gibi geliyor. Eski heyecanı kalmadı serinin daha önce günlerce Spoiler beklediğim okuduğum anında okuduğum mangayı artık denk geldikçe okuyorum
Odanın çok yanlışı vardır. Ama adam bu seriyi çizmekten sıkıldığı zamanlarda bile beni en çok son savaş heyecanlandırıyor demişti. Adam iyi bir hikaye yazarı. Ve bence sıkılanlar bırakanlar bile sırf o sonu merak ettiği için devam ediyor. Ama sana güç dengesi hususunda katılmıyorum. Şuana kadar Marinford'u saymazsak güç dengesine çok dikkat etti. Bu savaşta o kadar baskı altında olduğu halde hala savaş dinamiklerini bilmiyoruz. Kim gelecek kim ihanet edecek kim sürpriz yapacak bilmiyoruz. Yani o yüzden bu seride herşeyden şikayetçi olunabilir ama güç dengesi ve hikaye bence bunlardan biri değil. One piece'i One Piece yapan şey bu ikisi zaten.

Dostum gittiği çoğu adada monarşiyi ve hiyerarşiyi pekiştiren bir Luffy var elimizde. Wano'yu da kurtarıp babadan oğla nesil olan k***i ailesi'ne bırakacak. Bu durumda aslında Luffy için düşmüş soyluların, düşmüş egemenlerin umut ışığı demek doğru olur. Luffy kendi özgürlükten bahsetse bunu güce bağlamakta. Güçlüysen özgürsün imajı çizmekte. Ama zayıfsan sana bir çoban gerekir demekte.
Luffy elitistte olabilir şimdi direkt monarşi sistemini besliyor onlara hayran demek doğru olmaz.Mevcut monarşiyi en iyi şekilde idare edebilecek kişileri başa çıkarıyor.Ama bu arc baktıki Momo bu unsurları taşıyacak altyapıya sahip değil komunizm ışığını çakıp halkı eşit şekilde doyurup üretimi ellerine verecek.Kaido'yu indirdikten sonra 9 kızıl kının kızıl orduya dönüşmesini bekliyorum.

Odanın çok yanlışı vardır. Ama adam bu seriyi çizmekten sıkıldığı zamanlarda bile beni en çok son savaş heyecanlandırıyor demişti. Adam iyi bir hikaye yazarı. Ve bence sıkılanlar bırakanlar bile sırf o sonu merak ettiği için devam ediyor. Ama sana güç dengesi hususunda katılmıyorum. Şuana kadar Marinford'u saymazsak güç dengesine çok dikkat etti. Bu savaşta o kadar baskı altında olduğu halde hala savaş dinamiklerini bilmiyoruz. Kim gelecek kim ihanet edecek kim sürpriz yapacak bilmiyoruz. Yani o yüzden bu seride herşeyden şikayetçi olunabilir ama güç dengesi ve hikaye bence bunlardan biri değil. One piece'i One Piece yapan şey bu ikisi zaten.
One Piece güç dengesi konusunda okuduğum en kötü seri olabilir. Luffy'in geçtiği her yer bükülüyor. Shichibukailer özellikle o kadar karman çorman ki.

One Piece güç dengesi konusunda okuduğum en kötü seri olabilir. Luffy'in geçtiği her yer bükülüyor. Shichibukailer özellikle o kadar karman çorman ki.
Öyle olsaydı ana karakterimiz Marinfordda amiralleri alırdı. Öyle olsa ana karakterimiz Crocodile 'a karşı 3 kere ölümle burun buruna gelmezdi. Öyle olsaydı Luffy Big Mom'u alırdı. Öyle olsaydı Zoro, Mihawkı ilk karşılaşmasında yerdi. Zoro için imparator alamaz daha sağ kol indirmedi deditecek başka bir manga bulamazsın. Luffy olsun tayfa olsun gelişerek ilerliyor. O yüzden kimse bu seriyi bu konuda eleştirmesin.

Bege ailesini Big Mom'dan kurtarmış. Aile babası bir karakter. Ve bizimkilerin aksine haberleri okuduğunu düşünüyorum. Big Momı en zayıf halinde bile öldüremedi. Kaido ile birleşmiş bir Big Mom'a saldırması bence çok uzak bir nokta. Oda son savaşta bütün süpernovaların bizimkilerle olmasını sağlamak için bağ kudurtuyor. Bege'nin bağı Big Mom Arcında oluştu. Law zaten müttefik. Kid, Killer, Hawkins belki bir ihtimal Apoo bu arcta. Yani işin özü Bege oraya gelecek son Supernova.
Yanlış yoruma alıntı yapmış olabilir misin acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık