Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 970: Oden, Kaido'ya Karşı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    202
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 1004

Normal hali ile Ejder hali arasında neden bir fark varmış gibi algı oluşturulmaya çalışılıyor? Mantıken Ejder hali daha da sert olmalı değil mi? Aksiymis gibi yorum atılıyor.
Luffy ve Oden ejderha halini harcadı çünkü. İki defa tanık olduk ikisinde de sonuç aynı oldu. Sonra insan formuna geçip tek attı. İster istemez öyle bir algı oluştu.

Bak şöyle anlatayım, Şimdi bir dövüş ve o dövüşte kim daha üstün olduğu ya da eşit olduğuna neye göre bakarız; öncelikli kural dövüş birebir ve adil olacak en önemlisi bu.

Şimdi birebir dövüş başladığın da Kaido, Oden’e ateş atıp püskürtüyor sonra Oden hemen toparlanıp Kaido’yu yarıp yere düşmesini sağlıyor sonra adam baya sağlam bir şekilde ikinci saldırıya doğru gidiyor ve o saldırı bana Kelleyi alacak hissini verdi. Sonra dövüş artık adil bir şekilde yorumlanacak halden çıkıyor. Kaido’nun adamları telaşla araya giriyorlar( Ki bu olay neden Oden’in orada kelleyi alma hissi verdiğinin en büyük sebeplerinden) hem de Oden’e saldırarak değil, direkt adamı şoka uğratacak bir şeyle oğlu kılığına girerek yapıyorlar bunu. Yani anca böyle duruyor ve şoka girip anlık adam gardını indiriyor. Sonrası malum zaten. Şimdi ben tüm bunlara bakıp, nasıl Kaido tek attı ya da nasıl Kaido üstündü ya da nasıl Kaido yine kalkar ve alırdı diyebilirim? Tabiki de herkesin kendi görüşü ama bence tüm bunlara bakarak Oden bu Kaido denen çöpü fena gömdü.
Kelleyi alabilecek kapasitesi olsa tek yemezdi . Ne yani kelleyi alabilmesı için kaidonun öylece durması mi lazım ? Zoronun kaç kere dikkati dagilmisken bir an da gelen saldırıya karşılık verdiğini gördük ama burada odenın dikkati saniyelik dagilmisken o meşhur yarayı almasına rağmen normal haline hemen dönüp oden ı tekleyen bir kaido görüyoruz .

Luffy ve Oden ejderha halini harcadı çünkü. İki defa tanık olduk ikisinde de sonuç aynı oldu. Sonra insan formuna geçip tek attı. İster istemez öyle bir algı oluştu.
Ben savunmalarını kastettim Luffy Ejder formunda da savunmayı geçmiş gibi durmuyor. Oden ise Ejder formuna yaptigini normal formuna da yapabilir. Aksi için veri lazım da o yok.

Düşmüş ülke Dressrosa'nın enfekte olmuş talihsiz vatandaşları Kaptan Bege ve Consigliere'sini etkisiz duruma getirdiler. Kaptan ve Vito muhtemelen hasta olmuş sıradan vatandaşlara acıdıkları için karşılık vermediler ve bu aciz duruma düştürler.

Şiffon Yenge elden gitti, Er Gotti belli belirsiz bir yenilgi içerisinde, Kaptan Bege ve Consigliere devre dışı kaldı. Diğer tayfa üyelerinin bir kısmı da yenildi. Geriye sadece Küçük Pez ve iki aşçı kaldı. Elbette henüz açıklamayan üyeler de hala ayaktadır. Ama Aile büyük bir trajediye doğru yol almakta. Bu zor durumda küllerinden doğmaları tek umudumuz ama hazin bir sonları da olabilir, heyecan dorukta.
Yetiş ya Doffy.:hhh:Başkanı yüce kralı ararsınız işte böyle ey dressrosa. :)

Oden ikinci vuruşu yapsa tek atacak algısı nasıl oluştu anlamadım? Oden zaten ilk vuruşunda Kaido'nun kafasını alma niyetiyle gidiyor. Onda yapamayan adam, sanki ikinci vuruşta işi halledecek...? Anlamadım gitti. Oden'in Kaido'yu kesmesi takdir edilmesi gereken bir şey. Ama öyle tek atacaktı falan filan çok havada kalıyor.

Kişilik tartışılır da güç anlamında haksız yere ezildiğine eminim.Adam 7 kez yenilmiş 18 kez yakalanmış yonko ve marineye kafa atmış Kaido’ya bilinen tek yarasını vermiş.Şu saydıklarım verememiş yani.Forumun Oden’i güç anlamında öve öve bitirememesini beklerdim ama tersi oldu bence.
Kaido balonmuş,ejder hali ezik,Kaido o zamanlar güçsüztü falan denildi :D

Ve bence kaido daha yara alma ölmeme vs o meşhur kaido halin de değil bu olaylardan sonra bende o hale geçecek ve yine söylüyor yonkou kaido gücün de değil bana göre kaido zamanla günümüz de ki zirve haline geldi . BM ile savaşan kaido ile oden ile savaşan kaido arasın da fark var .

Üye silindi 1004

Ben savunmalarını kastettim Luffy Ejder formunda da savunmayı geçmiş gibi durmuyor. Oden ise Ejder formuna yaptigini normal formuna da yapabilir. Aksi için veri lazım da o yok.
Luffy ejderha formunu bariz geri püskürttü. Evet savunmasına zarar veremedi gibi duruyor. Fakat buna rağmen Kaido'yu insan formuna dönmek zorunda bıraktı. Oden aynısını insan formuna yapabilir miydi? Tartışmaya açık. Balyozuyla savunacaktı belki kendini sağlamından haki basıp.

Kusura bakmada ciddi bir anlama sorunun var.2 farklı zamanda 2 farklı dövüş örneği var hala anlamadıysan sorunu kendinde ara derim.Bu yazdığımıda anlamayacaksın sanırım.Neyse boşver.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık