Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 970: Oden, Kaido'ya Karşı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    202
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben bu casus işinin gerçek olduğuna inananlardanım. 9 kın'dan biri yapamaz diyoruz ancak sonuçta sürekli bir bilgi sızımı hem Orochi'ye hem Kaido'ya gidiyor. Aralarında göstermediği birinin buna yönelik bir şeytan meyvesi olacağını hiç düşünmüyorum. Olsaydı Oda bunu bir şekilde belli ederdi.

Bana kalırsa casus olan kişi Denjiro. Kimse onu Zoro'nun hocası çıkacak diye pek söz etmek istemiyor ancak o çıksa bile gençliğinde hata yapmadı anlamına gelmez. Emareleri tek tek ele alalım;

1- Denjiro mangada ilk gösterildiğinde tencere satıcısını kazıklayan paragöz biri olarak gösterildi.

2- Oden'in domuz olayından sonra senelerce ona sadık kaldı ancak Oden'in Wano'yu terk etmesini ardından geçen sürede neler olduğunu Oden, Wano'ya geri döndüğünde anlatıldı.

3- O sıralarda Denjiro, Kuri sarayında değil çetelerden para tahsili yapmak üzere sürekli saray dışında gösterildi. Yani işin içinde yine para var.

4- Denjiro'nun Oden'in yokluğunda Kaido tarafından satın alındığını düşünüyorum. Paraya pek hayır diyebilen biri değil bu çok fazla gözümüze sokuldu.

5- Oden'in Kaido'nun balyozunu yedikten hemen sonra Ashura'nın arkasından bıçaklandığını gördük. Arkadan bıçaklanmak hainliğin en büyük betimlemesi aslında. Gölge olarak King gösterildi ancak ben bunu yapan kişinin aralarındaki en yakınlarından geldiğini düşünüyorum (Sezar-Brütüs hesabı),

6- Hemen alttaki görselde Ashura'nın sırtından bıçaklandığı an var. Kılıcı saplayanın kolu beyaz olarak çizilmiş yani bir insanın sıradan kolu işte. King ise boylu boyunca siyaha bürünmüş vaziyette dolanıyor. Bence King silüeti tamamen kafa karıştırmak için

7- Bir diğer bu düşünceyi yazmamı sağlayan şey ise yurtdışı kaynaklı bir görsel oldu. Kılıcı saplayanın kolundaki takılarla Denjiro'nun bileğindekilerin oldukça benziyor oluşu;

Siz ne dersiniz bilemem ancak belki bu hainlik sonrası kendini çocuklara ve Zoro'ya adamıştır ya da o kişi değil tamamen casus olarak yetişen biri kalmıştır.

Ha diyeceksiniz onu da tutukladılar ne iş diye? En son kaynama kısmında serbest bırakabilirler o çok önemli değil ama tamamı teori tabi. Alakasız bir şekilde yanılıyor olabilirim.
Eğer hain 2 taneyse dediğin doğru olabilir.Gayet mantıklıda ...hatta Kyoshiro aslında denjiro bence .Ancak hain eğer 1 taneyse bence hain Raizo ...Ninjalar hain olur.Bu tipsiz Zou ya gitmeden önce yerini ve amaçlarını ispiyonladı.Hatta vivre kartını bile sırf takip etsinler diye Jack tayfasına ulaştırdı.Köpek dük aslında Zou yu nasıl buldular diye düşünürken aslında bu güne kadar Zou yu niye bulmadılar niye şimdi buldular diye düşünüyordu.Değişen tek şey Raizo nun adadaki varlığı .Jack aslında Raizoyu değil Raizonun yanında diğer kınları ve momoyu bulup Wano ya getirmeyi planlıyordu olmadı.

Razio gerizekalısı Luffye hapishanede yardım ederken bile aslında yardım etmiyordu.İşi onları gözlemlemekti.Luffye yardım eden Raizo değildi Caribouydı.Orochiye Udon hapishane raporlarını gönderende Raizoydu.Bu ninja bozuntusu büyük ihtimal Orochi nin klanından ...

Kuina 22 yıl önce Doğu Mavi'de doğduysa, Denjiro o zamanlar Wano'da olmalıysa, Koşiro da Kuina'nın biyolojik babasıysa, Koşiro ile Denjiro aynı kişi olamaz. Ama kardeş çıkarlarsa ve Denjiro Zoro'nun babasıysa, Zoro ile Kuina'da amca çocukları olur. Bir de Denjiro Kyoşirou da olamaz çünkü Kyoşirou Denjiro'ya göre çok genç duruyor ama biraz, nasıl desem tuhaf bir yüzü var, belki de makyaj ile kendini gizlediyse, evet Denjiro olabilir ama ne gerek var böyle bir aksiyona. Üstelik Kyoşirou ile Denjirou ve Koşiro bir kişi bile çıkabilir. Belki iki kişidirler ama üç kişi de olabilirler. Sonuç olarak herkes kendi olarak kalırsa sıkıntı yok ama öteki türlü ne olur ben bilmem :bilmem:

Odenin ölümünde çok duygulanacağım. Yazık olacak.

Luffy'nin intikam alması için sabırsızlanıyorum.

Benim demek istedigimi sen anlamadın. Ben zaten Oden engellenmedi demiyorum, Oden engellenmeseydi Kaido'nun kafasını almaya gidiyor düşüncesi yanlış. Oden, Kaido'yu kesiyor ama bu onun için basit bir kesikten ibaret bunlardan 200 tane yenesi lazım diyorum. Kaido defalarca kesilmiştir emin ol Luffy'nin, Kata dövüşünde organ, bacak falan gitti 2 gün sonra tek çizik kalmadı fakat gözünün altına attıgı kesigin izi duruyor. Daz Bones, Zoro'nun kesmedigi yer bırakmadı ama tek bir iz dahi kalmadı. Hikaye bütünün de önemli kesiklerde iz kalıyor. Oda darbe almayan, kesilemeyen, ölmeyen kişiye kestirerek hem gücüne hemde karaktere bir veda hediyesi olarak o yara izini bırakıyor. Yoksa emin ol Kaido'nun yedigi dayağın haddi hesabı yoktur.
Şöyle bir durum var Kaido odenden aldığı yarayı hala taşımakta, Oda burada saldırının güçlü birinden geldiğini göstermekte. Luffy'nin her arc sabaha kadar dayak yemesine rağmen taşıdığı tek yaranın Akainudan aldığı yara olması gibi. Yani dövüş adaletli devam etse Oden yenilir diyemeyiz, hatta benim fikrimce Kaido paket olurdu.

Şöyle bir durum var Kaido odenden aldığı yarayı hala taşımakta, Oda burada saldırının güçlü birinden geldiğini göstermekte. Luffy'nin her arc sabaha kadar dayak yemesine rağmen taşıdığı tek yaranın Akainudan aldığı yara olması gibi. Yani dövüş adaletli devam etse Oden yenilir diyemeyiz, hatta benim fikrimce Kaido paket olurdu.
Luffy'in tek yarası akainudan kalma degil kendi ufakken meyve bıçağı ile çizdiği yarası da var . Arkadaş güzel açıklamiş anlamı önemi olan yaralar duruyor bir yaraya bakacak olursa oden başka kimse yara vermediyse BM WB shanks < oden olur o yüzden oden zabaha kadar uğraşsa kaidoyu yenemez güç farkı ortada . Kaido bize gosterldigin'den beri herkese tek atıyor oden de buna dahil .

Oden ile Luffy arasında fark yok bence ejderha modunda dayak yiyor normalken tek atıyor adam. Oden 1. Komutan seviyeisndedir bana göre.

Oden ile Luffy arasında fark yok bence ejderha modunda dayak yiyor normalken tek atıyor adam. Oden 1. Komutan seviyeisndedir bana göre.
Luffy'nin darbeleri masaj etkisi yapıyor. Oden ise adamın üç buçuk atmasına sebep oluyor. Ayrıca Luffy'nin masaj yaptığı Kaido sarhoştu...

Luffy'in tek yarası akainudan kalma degil kendi ufakken meyve bıçağı ile çizdiği yarası da var . Arkadaş güzel açıklamiş anlamı önemi olan yaralar duruyor bir yaraya bakacak olursa oden başka kimse yara vermediyse BM WB shanks < oden olur o yüzden oden zabaha kadar uğraşsa kaidoyu yenemez güç farkı ortada . Kaido bize gosterldigin'den beri herkese tek atıyor oden de buna dahil .
O onun bakış açısı. Ben o cevabı yazarken sadece ilk üç cümleyi okumuştum. Devamında kendine göre mantıklı şeyler yazmış.

Geçen mesajda da dedim oğlu üzerinden oyun yapılıp savunmasız bırakılarak arkadan saldırılan bir adam. Flashbacki 50 bölüme yayıp yavaş yavaş anlatsa eminim senin de anlayabileceğin şekilde anlatabilir bunu. Kaido'nun o dönem dayak yiyeceğini anlamanız lazım. Bu adam yüz yüze Roger'dan slash yiyip ayakta kaldı. Roger'dan güçlü mü oldu şimdi Kaido ? Şuan ki gücüne bir şey dediğimiz yok yonkou siz bunu anlamıyorsunuz, 20 yıl öncesi Oden paşa paşa ejderin kuyruğunu da keser, kafasını da. Hemde 5 yıl yalanlarla kandırmalarına rağmen yine güçsüz Odenden bana göre. Kaido'nun olayını çözdük sadece korkak,kendine denk veya güçlü rakiplere karşı savaşmaz, düzenbaz bir tip. Fanıysan geçmiş olsun yanlış karakter. :)

Kaido gözümden düştü , bire bir milletin kafasını gürzle parçalayan yiğit bir dövüşçü bekliyordum sadece itmiş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık