Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 968: Oden’in Geri Dönüşü

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    160
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 1004

Ben bulaşmam @Yubashiri-sama ’ya havale ederim o güzel açar. :D
Elinin ayarı yoktur onun. "Vatan Haini Oden Adam Mıdır?" falan diye açar konuyu. Sen aç benc sdjsdnfs
Oden vatan hainidir. Aynı zamanda yöneticisi olduğu bölgeye de sırtını dönmüştür. Eşi tehditmiş etmiş gördüğüm en kötü gerekçe zaten. Eşimle vatanım arasında kalsam ikisini de seçmem. Dressrosa'ya yerleşirim hayatımı yaşarım. Pirinç tarlasında köylü kırbaçlamakla olmuyor bu işler. Uzak Doğulu Vatan Haini Oden.

Oden vatan hainidir. Aynı zamanda yöneticisi olduğu bölgeye de sırtını dönmüştür. Eşi tehditmiş etmiş gördüğüm en kötü gerekçe zaten. Eşimle vatanım arasında kalsam ikisini de seçmem. Dressrosa'ya yerleşirim hayatımı yaşarım. Pirinç tarlasında köylü kırbaçlamakla olmuyor bu işler. Uzak Doğulu Vatan Haini Oden.
Vatan aşkıyla yanıp tutuşuyorsa evet bence de tam anlamıyla geçerli bir bahane değil.Karını ikna edersin o zaman.Üstelik de eski japonya’da kadınları bu kadar dinler miydi kocaları pek sanmıyorum açıkçası.Şimdi dinleyeceği tutmuş.Ben pek kızamıyorum tabii suç Oda’da kurgu gereği eğip büküyor bunları.

TDK'ye göre vatan haininin tanımı:

Vatanın yüksek çıkarlarını hiçe sayarak onun aleyhinde iş gören kimse.

Yahu bu Oden kadar vatanının yüksek çıkarlarını düşünen bir adam var mı? Wano'nun kapılarını dışarıya açmaktan başka derdi yok adamın. Laugh Tale'e gidip ülkesinin gerçek tarihini, zamanında ülkenin dışa açık olduğunu ve sonra neden kapatıldığını öğreniyor. Neden açılmasını gerektiğini anlayarak geliyor. Kendi sorumlu olduğu bölge Kuri'yi o yokken eşi ve 9 Kın idare ediyor zaten. Diğer Daimyolar uyuyor muymuş Orochi başa geçirilirken? Nerede Zoro'nun dedeleri Shimotsukiler! Asıl vatan haini Zoro'nun dedeleridir! Ülke yanarken torunlarını gemiciklerine bindirip East Blue'ya postalamışlar!!!

Yahu bu Oden kadar vatanının yüksek çıkarlarını düşünen bir adam var mı? Wano'nun kapılarını dışarıya açmaktan başka derdi yok adamın. Laugh Tale'e gidip ülkesinin gerçek tarihini, zamanında ülkenin dışa açık olduğunu ve sonra neden kapatıldığını öğreniyor. Neden açılmasını gerektiğini anlayarak geliyor. Kendi sorumlu olduğu bölge Kuri'yi o yokken eşi ve 9 Kın idare ediyor zaten. Diğer Daimyolar uyuyor muymuş Orochi başa geçirilirken? Nerede Zoro'nun dedeleri Shimotsukiler! Asıl vatan haini Zoro'nun dedeleridir! Ülke yanarken torunlarını gemiciklerine bindirip East Blue'ya postalamışlar!!!
Oden görevini terk etmiş, hem de tamamen kendi keyfi istekleri uğruna.
Alenen vatan hainliği bu.

Üye silindi 1004

Vatan aşkıyla yanıp tutuşuyorsa evet bence de tam anlamıyla geçerli bir bahane değil.Karını ikna edersin o zaman.Üstelik de eski japonya’da kadınları bu kadar dinler miydi kocaları pek sanmıyorum açıkçası.Şimdi dinleyeceği tutmuş.Ben pek kızamıyorum tabii suç Oda’da kurgu gereği eğip büküyor bunları.
Benim bildiğim özellikle feodal dönem Japonyası için kadınlar üçüncü sınıf insan bile değil. Böcekten bile aşağı görüyorlar. Erkekler aşk içindir, kadınlar çocuk yapmak için gibi ilginç söylemleri de var... Oden'in bu kadar hanımcı olması tümüyle kurgu ürünü. Zaten Oden hariç kimse kadınlara düzgün davranmıyor.

Oden lordluk görevini terk etmiş daha ne yapsın? Lordluk görevini terk etmesi hainlik değilse ne suçu oluyor? Zoro'nun dedeleri yıllarca kendi klanını savunmuş hem.

Oden görevini terk etmiş, hem de tamamen kendi keyfi istekleri uğruna.
Alenen vatan hainliği bu.
Adam bakanlar kurulu görevindeki 9 Kın'ı kurmuş. Sistem tıkır tıkır işliyor. First lady de orada, işin en başından o tutuyor zaten. Orochi klon meyvesi sayesinde başa geçmese ve diğer daimyolar uyumasa hiçbir şey olmazdı. Diplomatik sebeplerle yurt dışı seyahatine çıkmış bir lider olarak düşün, ya da fethe çıkan bir padişah...

Adam bakanlar kurulu görevindeki 9 Kın'ı kurmuş. Sistem tıkır tıkır işliyor. First lady de orada, işin en başından o tutuyor zaten. Orochi klon meyvesi sayesinde başa geçmese ve diğer daimyolar uyumasa hiçbir şey olmazdı. Diplomatik sebeplerle yurt dışı seyahatine çıkmış bir lider olarak düşün, ya da fethe çıkan bir padişah...
Ya ne bahane uyduruyon la. Adam bir gece pozisyonunu terk etti, kaçtı gitti.
Yapma dediler, etme dediler, bu insanlar Diamyo'suz napar demeden vantuz gibi yapıştı gemi haladına.

"Kaldı ki imam o.....sa cemaat s...r" diye bir atasözü var. Ülkenin prensi umursamazsa diğer daimyolara ne be?
Oden resmen ülkenin anahtarlarını Orochi'nin eline gümüş tepside vermiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık