Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 966: Roger ve Beyazbıyık

Bölüm nasıldı?

• Muazzam

Kullanılan: 188 64.2%
  • Harika

Kullanılan: 27 9.2%
  • Epik

Kullanılan: 78 26.6%

• Kullanılan toplam oy
    293
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aklıma takılan bir konu var:

Önceden öğrendiğimiz kronolojiye göre Roger 3 yıllık bir yolculuğa çıkıyor, GL'yi fethedip OP'u buluyor ve ölümüne 1 yıl kala tayfasını dağıtıyordu. Ama bu bölüme göre Roger ölümüne 1 yıl kalmasına rağmen daha OP'u bulmamış ve tayfa dağıtılmamış. Ben bir yeri es geçtim galiba.
Hiriluk'un söylediği "Amansız bir hastalığın pençesindeyken kiraz çiçekleri tarafından iyileştirilen adam." olayı Roger'ı kastetmiyor muydu?

Muhtemelen Roger Wano'ya gidince kiraz çiçekleri ile ilgili bir şeyler olacak Hiriluk'un da gördüğü ve sonra ömrü uzayacak her nasılsa.

Son düzenleme:
Hiriluk'un söylediği "Amansız bir hastalığın pençesindeyken kiraz çiçekleri tarafından iyileştirilen adam." olayı Roger'ı kastetmiyor muydu?

Muhtemelen Roger Wano'ya gidince kiraz çiçekleri ile ilgili bir şeyler olacak Hiriluk'un da gördüğü ve sonra ömrü uzayacak her nasılsa.
Acaba luffy de aynı hastalığa yakalanacak mı? Malum chopper'dan dolayı.

@Çörekçioğlu Luffy @Saitama

Bir şekilde ömrü uzamış işte. Muhtemelen Crocus'un işidir. Daha ölmesine birkaç yıl var.
Eşi oğul sevigisiyle hamileliğini 1 yıl uzatmıştı galiba. Roger da hakisiyle bunu yapmış olabilir.:a:

O kısımları tam hatırlamıyorum ya. Kiraz çiçekleri olayı mecazdı sanırsam.

Acaba luffy de aynı hastalığa yakalanacak mı? Malum chopper'dan dolayı.
Bana kalırsa Hiliruk'un iradesinin/amacının yarım kalmasından dolayı Chopper bu işe el atacaktır. Nasıl ki her tayfa üyesinin böyle bir amacı/hayali varsa ve seri sonunda bunlar gerçekleşmiş olacaksa (Sanji'nin Allblue'su, Luffy'nin KK'lığı gibi) Chopper kardeşimizin de yerine getireceği/gerçekleştireceği bir şeyleri vardır. Bu da pekâlâ kiraz çiçekleri olayı olabilir.

Sen söyleyince baştan okudum.

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece-renkli/tr/16/142/page/11

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece-renkli/tr/16/142/page/12

Bu kısım pek mecaz gibi gelmedi bana tabi sen ne düşünüyorsun bilmem.

Ayrıca bu konuşmanın hemen ardından da

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece-renkli/tr/16/142/page/13

Korsanlardan övgüyle bahsetmesi bana bu adamın bir korsanla bağlantısı olabileceğini düşündürdü.

Bence burada hasta adamdan kastı Roger'dı ve onu kişisel olarak tanıyordu. Hastalığının iyileştiğini veya en azından ömrünün uzadığını ilk elden gördü ve ardından kiraz çiçeklerine inanmaya başladı.

Açıkçası ben Roger'ın Hiliruk'la bir bağlantısı olduğunu ve ömrünün de Hiliruk'un söylediği şekilde uzayacağını düşünüyorum.

1) Türkçeyi iyi kullandığını neye dayanarak çıkardığını anlamadım açıkçası bir de iyi Türkçe kullandım ki yazdın diyor biz bebeklerle de konuşuyoruz ama dedikleri anlaşılmıyor mantığa bak :hhh:

2) Ne yapıp ne yapmayacağımı sana soracak değilim ;) Benim kimseyi yermek küçük görmek gibi bir niyetim yok. Benim derdim çok bilmiş gibi cevap veren insanlarla :D

3) Birisi sert eleştirmek demek saygısız olduğun anlamına gelmez. Saygım olmasa cevap vermeye bile tenezzül etmem. Bu ikisi arasındaki farkı öğrendiğinde büyümüş olursun. (Birileri bazı şeyleri küçüklüğe veriyordu galiba) Bu arada cevap verip vermemen pek umrumda olan şeyler değil :oleyo2:

4) 40 dk içerisinde 10 kere mesajı değiştirmek nedir çok düşünmüş olmalısın herhalde ne cevap vereceğin konusunda malum Türkçen çok iyi di mi :hhh:
Sen niye bu kadar adamın üzerine gidiyorsun ki? Mod oldun diye bu şekilde iğnelemek zorunda değilsin kimseyi. Hele ki dalga geçer gibi yazmak hiç haddin değil objektif olman gerekiyor üyelere karşı. Adamı uyarman gereken yerde dalga geçiyorsun bide pişkin pişkin kimseyi küçük görmek yermek gibi bir niyetim yok diyorsun.

Bana kalırsa Hiliruk'un iradesinin/amacının yarım kalmasından dolayı Chopper bu işe el atacaktır. Nasıl ki her tayfa üyesinin böyle bir amacı/hayali varsa ve seri sonunda bunlar gerçekleşmiş olacaksa (Sanji'nin Allblue'su, Luffy'nin KK'lığı gibi) Chopper kardeşimizin de yerine getireceği/gerçekleştireceği bir şeyleri vardır. Bu da pekâlâ kiraz çiçekleri olayı olabilir.
Olabilir. Bende öyle düşünüyorum. Gerçi luffy bir ara magellan ile kapışınca ivankov iyileştirdi ve sanırsam ömründen belli bir süre yemişti. Acaba oda buradan yürür mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık