Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 966: Roger ve Beyazbıyık

Bölüm nasıldı?

• Muazzam

Kullanılan: 188 64.2%
  • Harika

Kullanılan: 27 9.2%
  • Epik

Kullanılan: 78 26.6%

• Kullanılan toplam oy
    293
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu arada ben Oden'da kılıç yarası görmedim, adam şok dalgası yemiş gibi fırladı gitti, saldırıya da şaşırdı üstelik o neydi diye, bir kılıçustası kılıç saldırısına niye şaşırıyor, üstelik Oden'de kılıç yarası gözükmüyor.

Hakiman diyorlardı gerçek oluyor galiba, Roger Haoshoku patlaması ile kılıcını vasıta olarak kullanıp şok dalgası yollamış gibi. Orada Haoshoku kullanıldığında çizilen efektler var. Kılıç kesmesine benzemiyor, kesik yarası gören varsa göstersin ben göremedim.

Ben daha güçlü çıkacağını bekliyorum ve bunun için de sebeplerim var diyorum. Bak şimdi sadece Mihawk'ı veya Vista'yı inceleyerek olmaz o iş. MF'ye de komple arc olarak bakman lazım. MF'de ağır bir yenilgiye uğrayacak olan WB korsanlarına itibar kazandırıldı. Vista'yı da bu yolla yüceltmiş oldu. Marco neden Vista'yı gönderiyor? Çok basit, Vista Mihawk'ı tutabilir bir süre. Elinde daha iyi bir seçenek de yok. Mihawk'ın da herşeyini ortaya koymak için hiçbir sebebi yok, mangaka daha sonra işleyeceği karakterin herşeyini göstermemiş oldu. MF birebir çarpışmalardan güç çıkarımı yapmak için sağlıklı değil. O yüzden biraz konsept olarak bakmak lazım, birebir inceleme yapılınca işin içinden çıkılmıyor. Önceki mesajında bahsettiğin Mihawk'ı durduran Croco mevzusu. Croco aynısını Aka'ya da yaptı. Bazı noktalar senaryo gereği.

Keşke isimli saldırıdan yola çıkmasaydım. Sanki tüm dediğim "isimli saldırı=tam gücü" asıl argümanmış gibi konuşup birşey kanıtladığını sanıyorsun.

Sen de Ray'in gücü konusunda varsayımdan öteye gitmeyen şeyler söylüyorsun zaten. Oden ve Mihawk'ın prime zamanları ayrıntılı resmedilmeden birşey demek zor. Ben Ray'in komple resmedilişine, Kizaru karşısında genç olsam Hasırşapkalara da yardım edebilirdim gibi laflarına da bakıyorum. Bu adam prime zamanlarında Kizaru'yu alırdı bence.
Tamam işte, aynı Vista Amirali rahat tutamaz, Rayleigh gibi terlemeye başlar. Aradaki fark bu bana kalırsa. Croco demişsin ikisi birbirinden alakasız örnekler, ''aynısı'' falan değil yani. Croco mihawk'ı önden durduruyor, tek başına. Akainu'ya arkadan saldırıp sonradan WB korsanlarının yanında poz veriyor, yani Akainu'yu tek durdurmuyor arkadan saldırmasına rağmen. Mihawk herşeyini ortaya koymasını gerektirecek bir şey yok diyorsun, bu da bir bahane. Mihawk ne zaman ve hangi bir durum içerisinde herşeyini ortaya koyacak? Hiçbir zaman böyle bir şey yapmasına gerek yok, haliyle böyle bir bahaneyi her zaman kullanabilirsin. Mihawk Shanks'tan özür dileyip Luffy'yi indireceğim dedikten sonra Vista tarafından durduruluyorsa o halde Mihawk Vista'nın seviyesinin üzerinde birisi değildir, ondan önce Jozu'da da bu oldu. Bariz örnekler yani.

İsimli saldırıdan yola çıkman çaresiz kalmandan ötürü, bir şey kanıtladığımı sanmıyorum, senin zayıf argümanını rahat bir şekilde çürütüyorum, çünkü elle tutulur hiçbir şey sunamıyorsun kendi bireysel isteklerinden başka. Bizde bir çok şey istiyoruz ama olmuyor, bende istiyorum ki BB Kaido'yu dövsün, 3 Amirale tek girsin ama yok öyle şeyler daha, haliyle ben istiyorum diye bunun üzerine elde hiçbir veri yokken böyle çıkacak böyle olacak diyemem BB için, komik kaçar.

Ray'in gücü hakkında bilgimiz var, yaşlı hali Kizaru tarafından terletildi, Prime zamanında 3 gün boyunca kendi tayfası ile WB korsanlarını yenememiş. Buradan sana Amiral üstü bir güç çıkmaz maalesef, bu bölümden sonra bunun aksini iddia etmek çok zor.

Ne yani? Roger, bir yonkounun mu aklını almış oldu tek hamlede? Gitsin de aynısını Bigmom'a denesin bakalım neler oluyor? :/ Gerçek bir yonkouya o derece büyük bir güç gösterisi yapamaz Roger. O kadar kolay değil o işler.
2.5 - 3 milyar tam bir yonko yapmıyor ki.Teach'in ödülü sembolik ve ilk ödülü sanırım.Diğerlerine bakarsak 4 ve yukarısı imparator seviyesi.Yaşasa Oden 20 yıl sonra yonko olurdu diyorum.

2.5 - 3 milyar tam bir yonko yapmıyor ki.Teach'in ödülü sembolik ve ilk ödülü sanırım.Diğerlerine bakarsak 4 ve yukarısı imparator seviyesi.Yaşasa Oden 20 yıl sonra yonko olurdu diyorum.
Yazında Oden için çeyrek veya yarım yonkou yazdığını görmedim. :/ Bu şekilde düşünüyorsan sorun yok elbette. Bu arada Oden kaç yaşında şu fb'de?

Gaban ve Rayleigh savaşa katılmamış da olabilir,Roger'in başta onları durdurması ve tayfaya saldırı komutunu onların vermesi onların katılmadığınıda gösterebilir.

Tamam o bolumlerde buna çokça vurgu oluyordu. Bu son bolümden önceki bölüm Roger katliamcı dedik Luffy ile fazla alakası da yok gibi duruyordu ama bu bölüm ben bir Luffy havası aldım. O eskilerin tadı gelmeye başladı seriye sanki.
Bir tek Oden'e saldırmaya giderken benziyordu. :d Böyle daha iyi zaten arada hafif anımsatması.

Onu dediğinde Roger dünya da yoktu farkındaysan :). Ölünce o unvanı aldı. Neyse.

Şu konuda şüphelerim devam ediyor. Bu buggy'nin hâlâ bu kadar güçsüz olması beni ciddi suphelendiriyor. Sen kk nin tayfada ol ve o kadsr güçlü adamın içerisinde yer al. Kalkıp dünyanın en güçsüz korsanı şeklinde dolaş. Bu nasıl bir tezattir anlamış değilim. Bu konuda oda bize sürpriz yapar mı?
Ölünce o ünvanı almasının sebebi, Roger yaşarken ikisinin eşit olması. Roger ölünce WBye denk adam kalmadı ve doğal olarak en güçlü olarak anıldı. WB'nin en güçlü olarak anılmasının sebebi Rogerın daha güçlü olması değil. Roger ve WB zirvede aynı güçte 2 kişiydiler. 2side yenişememişler. Doğal olarak dünyanın en güçlü 2 adamı vardı. Ama hangisi daha güçlünün cevabı yoktu. Roger ölünce doğal olarak WB en güçlü ünvanını aldı. Bu ünvana göre Garptan da güçlü. Eğer WB ölse Roger yaşasaydı en güçlü ünvanı Rogerda olacaktı. Roger yaşarken de WB ile eşitti ve 2si de Garptan güçlüydü. Senin iddia ettiğin gibi Garp > WB gibi bir durum yok.

Bu arada ben Oden'da kılıç yarası görmedim, adam şok dalgası yemiş gibi fırladı gitti, saldırıya da şaşırdı üstelik o neydi diye, bir kılıçustası kılıç saldırısına niye şaşırıyor, üstelik Oden'de kılıç yarası gözükmüyor.

Hakiman diyorlardı gerçek oluyor galiba, Roger Haoshoku patlaması ile kılıcını vasıta olarak kullanıp şok dalgası yollamış gibi. Orada Haoshoku kullanıldığında çizilen efektler var. Kılıç kesmesine benzemiyor, kesik yarası gören varsa göstersin ben göremedim.

Tamam işte, aynı Vista Amirali rahat tutamaz, Rayleigh gibi terlemeye başlar. Aradaki fark bu bana kalırsa. Croco demişsin ikisi birbirinden alakasız örnekler, ''aynısı'' falan değil yani. Croco mihawk'ı önden durduruyor, tek başına. Akainu'ya arkadan saldırıp sonradan WB korsanlarının yanında poz veriyor, yani Akainu'yu tek durdurmuyor arkadan saldırmasına rağmen. Mihawk herşeyini ortaya koymasını gerektirecek bir şey yok diyorsun, bu da bir bahane. Mihawk ne zaman ve hangi bir durum içerisinde herşeyini ortaya koyacak? Hiçbir zaman böyle bir şey yapmasına gerek yok, haliyle böyle bir bahaneyi her zaman kullanabilirsin. Mihawk Shanks'tan özür dileyip Luffy'yi indireceğim dedikten sonra Vista tarafından durduruluyorsa o halde Mihawk Vista'nın seviyesinin üzerinde birisi değildir, ondan önce Jozu'da da bu oldu. Bariz örnekler yani.

İsimli saldırıdan yola çıkman çaresiz kalmandan ötürü, bir şey kanıtladığımı sanmıyorum, senin zayıf argümanını rahat bir şekilde çürütüyorum, çünkü elle tutulur hiçbir şey sunamıyorsun kendi bireysel isteklerinden başka. Bizde bir çok şey istiyoruz ama olmuyor, bende istiyorum ki BB Kaido'yu dövsün, 3 Amirale tek girsin ama yok öyle şeyler daha, haliyle ben istiyorum diye bunun üzerine elde hiçbir veri yokken böyle çıkacak böyle olacak diyemem BB için, komik kaçar.

Ray'in gücü hakkında bilgimiz var, yaşlı hali Kizaru tarafından terletildi, Prime zamanında 3 gün boyunca kendi tayfası ile WB korsanlarını yenememiş. Buradan sana Amiral üstü bir güç çıkmaz maalesef, bu bölümden sonra bunun aksini iddia etmek çok zor.

Bildiğin slash bahane üretmeye gerek yok.Zoro nasıl isim verip pound saldırısı yapıyorsa öyle.Oden hasar alıyor ağzı yüzü dağılmış.Baştan aşağı yarılmasını bekleme güçlü bir adam Oden.Eli armut toplamıyor o da kendini hakiyle savunuyor.
Yazında Oden için çeyrek veya yarım yonkou yazdığını görmedim. :/ Bu şekilde düşünüyorsan sorun yok elbette. Bu arada Oden kaç yaşında şu fb'de?
28 falan olması lazım.

Sen deyince dikkat ettim, bence Luffy'nin yeni öğrendiği tekniği kullanıyor. Tek fark, kılıçla uygulaması. Resmen içten patlamalı haki dediğimiz şeyi yapıyor Oden'e. Dışarıdan hasar yok ama ağzından kan geliyor. Sonra aynı tekniği hem Roger hem de WB yaptığı için havada hakileri çarpışıyor gibi.

Garp, Roger ile eşit dövüşen bir adamdı ve ikisi de birbirini ölümün eşiğine getirdiği çoğu kez geçti seri de. Kalkıp da Roger den gucsuzdu demek yanlış.
Garp konusu apayrı bir boyut şuan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 26)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık