Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 966: Roger ve Beyazbıyık

Bölüm nasıldı?

• Muazzam

Kullanılan: 188 64.2%
  • Harika

Kullanılan: 27 9.2%
  • Epik

Kullanılan: 78 26.6%

• Kullanılan toplam oy
    293
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Meyveyi bahane etmek mi? Bu mevzuda her iki tarafın da ele aldığı bir mevzuydu meyve. Kılıç ustası ama ne kadar meyve tabanlı saldırıları var o konuşuldu hep. Bu açıdan ele almak niye şimdi yanlış olsun. Herkes kılıç ustası tabi ki değil. Benim asıl tepki vermemi sağlayan şey, bunun konuşulmasının bile @Monkey D. Luffy 'nin hadi yallah kılıçfana gibi tepki vermesine yol açmasıydı. Adam bölümde isimli saldırı bile yapmış kılıçla, kılıç ustalığını da konuşamayacağız kendisine kalsa.

Roger kılıç ustası olabilir. Bu gayet mümkündür. Ben öyle olduğuna inanıyorum. Her kılıç ustası da Dojo'da eğitim almak ve Bushido yani kılıç yolunu takip etmek zorunda değil. Bence de Roger, Vista ve Mihawk gibi durmuyor. Ancak bu kategorilendirme doğru olmayabilir.

Roger'a kılıç ustası diyorsam WB'ye demek zorunda değilim. Bunu meyveyle açıkladık. Yeni uydurulmuş birşey değil bu. Hatta Ray'e de bu sebeple kılıç ustası olabilir denmişti. Aynı mantık Roger'da da var. Ancak BM kılıç ustası değil diye de savundum. Meyve ve kılıç ustaslığı yorumum bu bölüme has değildi. Bahane falan yok ortada.
Meyvesi olması hala bahane olarak duruyor. Oysa Fuji'ye meyvesine rağmen kılıç ustası diyordunuz. Demek o da meyvesini yedikten sonra kılıç ustası kimliğini kaybetti o zaman. Ve şuan ki gücü pekala Mihawk'ı aşmış olabilir o zaman?

Aşağı yukarı herkes tahmin ediyordu ya eşitlik konusunu, şaşırtan bir şey olmadı açıkcası. Eşit değildir diyen de Roger 99 diyorsa WB 98 diyordu öyleydi yani, bu adamların aynı klasmanda olduğu açıktı. Benim önceden de savunduğum bir durum var bu seviyelerde meyvenin de çok büyük bir etkisi yok, önemsiz hatta. WB'de meyve olmasa yine Roger ile üçgün yenişemezdi.

Mihawk, Shanks konusunda ise, Mihawk Shanks'a kolsuz biriyle vs atmam diyor, Shanks kolunu kaptıralı bayağı oldu. Yani zirve güçlerinde kapışmamışlar WB ve Roger gibi.
Tamam işte bu mangakanın kılıfı gibi birşey oldu. Benzer güçte karakterlerin çatışmasını önlüyor. İkisini de farklı kulvarlara atabiliyor. Benimki bir tahmin şimdilik.

Güzel bölümdü. Babalık ile falan biraz uğraştık ama minik gösterileri güzeldi.
Bunun dışında Shanks'ın neden partici olduğunu anlıyoruz. Adam alışmış tabii.

Son olarak şu arkadakinin ismini biliyor muyuz?

WB'nin Sengoku'nun karakter arcı tamamlandı. Görmemiz gerekmiyor. Marco Wano'ya geldiğinde emin ol isimli saldırı göreceğiz. Sürekli MF'yi referans alıp duruyoruz ama Oda'nın en yüzeysel geçtiği arc olabilir. O yüzden hikaye genelindeki karakterlere ve Oda'nın vs işleme şekline bakmak gerek. Oda dövüşlerini ideal veya karakter çatışması üzerine kuran bir mangaka. Mihawk'ın hikaye arcı henüz "conflict" evresinde değil. O evreye yaklaştık ama. Hikayeye bir şekilde dahil olacak. Mihawk'ı hep kayıtsız, umursamaz biri olarak gördük. Ancak gerçekten duygusal anlamda onun için önemli birşey üzerine dövüştüğünde, bize gücünü de gösterecek Oda. Bunu illa ki göreceğiz. Shanks'la dostlukları hikayede süs olsun diye değil. Daha onların bağı işlenmedi. Ben o zamanı bekliyorum. Mihawk sadece Zoro'ya rakip diye çizilmiş olsaydı, Shanks'la hiç alaka kurmasına gerek yoktu Oda'nın. Boşu boşuna Shanks'la ilişkilendirilmiş olamaz. Bu kurguya, hikaye anlatımına ters.

Böyle bir hikaye anlatımını Oda'da görmene imkan yok. Amatörce bile diyemem. Karakter arcı böyle işlenmez. Hele de şu anki OP dünyasında çok önemli bir karakter olan Shanks'la yakından ilişkili bir karakterin arcının MF'de tamamlandığını düşünmek...

Son olarak, Ray'in gücünün kısılmasına katılmıyorum. Amiral üstü bir karakter bence Ray. Zoro'nun asla amiral üzeri bir karakter olamayacağı konusunda da ayrı düşüyoruz. Sanji için geçerli o dediğin. Zoro ayrı bir yerde. En kötü nesildeki herkes amiral seviyesini görecek potansiyele sahip.
Karakter arcı tamamlandı diye bir bahane olamaz, bak tamamlanmamış ki halen Flashback eşliğinde WB'yi görüyoruz ve halen isimli bir saldırısı yok. Sengoku'da tamamlandı demek senin iddian. Marco'nun da tamamlanmadığı ortada. Haliyle birden fazla örnek varken isimli saldırı yapmadı gücünü sakladı gibi bir argüman olamaz, yani bunu kanıt olarak sunamazsın. Law Vergo'yu yenerken isimli saldırı yapmadı mesela, seriden hikaye anlatımından bahsediyorsun ama bunları bilmiyorsun. Oda'nın hikayesinde ''isimli saldırı yapmıyorsan gücünü tam kullanmıyorsun'' gibi bir mantık kesinlikle yok.

Ray Amiral üstü ise, WB korsanlarının ilk halide Amiral üstü adam ile 3 gün dövüşüp zaman zaman üstünlüğü ele alacak duruma gelmiş dememiz lazım, böyle bir şey olmadığını biliyoruz. Ben Ray en iyi zamanında Amiral eder, yaşlı iken Kizaru'dan güçsüzdü dedim bu bölüm gördük haklı çıktım, Zoro'yu Sanji'yi sevdiğimiz için Ray'de çok güçlü olsun istiyoruz ama Oda'nın hikayesinde hiçbir tayfa elemanı o kadar güçlü olamaz, Amiraller Yonko'dan zayıf olsada, Yonko karşısında duracak şekilde tasarlanmış adamlar bunlar tayfa elemanından güçsüz olamazlar. Sengoku öyleydi, Roger Sengoku gelsin diyor örneğin, Sengoku'yu Rayleigh eşleşecek hali yok, Roger eşleşecek. Ray eşleşsede kazanma şansı yok, şuan aktif olan Amirallerde Sengoku'dan güçsüz diyemeyiz, sonuç ortada.

Meyvesi olması hala bahane olarak duruyor. Oysa Fuji'ye meyvesine rağmen kılıç ustası diyordunuz. Demek o da meyvesini yedikten sonra kılıç ustası kimliğini kaybetti o zaman. Ve şuan ki gücü pekala Mihawk'ı aşmış olabilir o zaman?
Fuji'ye neden dediğimi önceki mesajda da açıkladım. Adam meyveyi yemiş ama kılıç uzun süredir onla gibi duruyor. Ve adamda bir kılıç ustası aurası ve hal hareketleri olduğunu kabul etmek gerek. Benimki bir çıkarım sadece. Yanlış düşünüyor olabilirim. Bu Roger, Ray için de geçerli. Fuji kimliğini kaybetmedi. Meyveye alışmaya çalıştığını kendi ağzından duyduk. O yüzden meyve tabanlı saldırılar yaptı. Meteor çekti vs. Bir sonraki dövüşünü gördüğümüzde kılıç tabanlı saldırılar da göreceğiz bence ciddi miktarda. Mihawk'ı aşmış olabilir dersen bunun ihtimali yok diyemem. Bence bu ihtimal çok çok düşük tabi. Fuji bence hala bir kılıç ustası ve Mihawk'a çok çetin bir dövüş de olsa kaybeder. Ünvanın altı boş değil ve gelişimini göstermeden Mihawk'tan güçlü bir kılıç ustası peydah etmez Oda gibi bir kurgu ustası ve hikaye yazarı. Mihawk'ı geçecek karakterler hep altyapısı bir süre önce kurulmuş ve gelişimini göreceğimiz karakterler olabilir. Şu an Mihawk'ın karakter arcı tamamlanmaya yaklaştı bence. Yakında görürüz.

Aynen öyle. Ben artık Oda’nın olayının bu olduğuna emin oldum. O yüzden karakterlerin nasıl anlatıldığına bakmaya çalışıyorum. Çünkü diğer türlü gerçekten bam başka bir hal alıyor dengeler.
Marineford Mihawk olayı da böyle bir şey çıkıcak muhtemelen.Zoro'nun hedefi olan Mihawk'ın Mf üzerinden değerlendirilmesine artık tamamen karşıyım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 19)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık