Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 966: Roger ve Beyazbıyık

Bölüm nasıldı?

• Muazzam

Kullanılan: 188 64.2%
  • Harika

Kullanılan: 27 9.2%
  • Epik

Kullanılan: 78 26.6%

• Kullanılan toplam oy
    293
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölümde dikkatimi çeken bazı noktaları derledim.

Kapakta daha önce karşımıza çıkmamış olan üç tane Denizci görüyoruz. Kılıklarına bakılırsa rütbeli oldukları söylenebilir. Chiffon'a, Bege'i sorduklarına göre Bege ve Chiffon evliliğinin Denizciler tarafından bilindiği varsayılabilir.

Roger ve Beyazbıyık'ın çarpışmasından sonra ada bildiğin dağılıyor. Ağaçlar yerinden sökülüp sağa sola uçuyor. Hatta bazı tayfa üyeleri de denize uçuyor.

Beyazbıyık Korsanları'nın saldırıya geçen sekiz üyesini görüyoruz. İsimlerini listeledim.
1. Islewan
2. Whitey Bay
3. Andre
4. Marco
5. Rakuyo
6. Atmos
7. Epioda
8. Vista

Aynı şekilde Roger Korsanları'nda da yüzü açık şekilde çizilen ve farklı tasarımlara sahip beş yeni üye görüyoruz. Onları da daire içine aldım. Bildiklerimizi de sıraladım.
1. Seagull
2. Scopper Gaban
3. Silvers Rayleigh

Roger, Beyazbıyık ve Oden sohbet aşamasına geçmiş. Bu kısımda üç gün süren savaşın çevreye olan etkilerini görebiliyoruz.

Oda, Rusukaina Adası için tasarım değişikliğine gitmiş sanırım. Çünkü bu bölümlerde çizdiği ada ile Luffy'nin eğitim yaptığı dönemlerde çizdiği ada birbirine pek benzemiyor. Öncede daha küçük görünürken, yeni halinde hem ada büyümüş, hem de volkanik dağlar ortaya çıkmış.

Oro Jackson üzerindeki yumurta Poseidon'un keşfinden önce de varmış. Benim teori yattı. Zaten 5 dakikada düşünmüştüm, hayır gelmezdi.

Roger Korsanları, Alay Şehir isimli yere geliyor. Dikkatli bakarsanız Bellamy'nin üzerinde zıpladığı çatılı kuleleri görebilirsiniz.

Crocus'ın çantasındaki işaret bana Hiriluk'u anımsattı. Çünkü ecza çantalarında genelde artı işareti olur. Bunun aksini ilk olarak Hiriluk'ta görmüştük. Buradan bakarsak, Hiriluk ve Crocus'ın birbirilerini tanıdığını söylemek mümkün.

Bölüm yorumuna gelecek olursak. Resmen ezber bozan bir bölüm okuduk. Çoğu düşündüğümüz şey farklı çıktı.
Roger'ın son yolculuğuna gerçek tarihi ortaya çıkarmak için çıktığını düşünüyorduk. Oysa Roger son adaya sadece oradaki hazineyi bulmak ve dünyanın tamamını dolaşmış olabilmek için gitmek istiyormuş. Büyük ihtimalle Raftel'e varınca bu gerçek tarihle alakalı şeyleri öğrendi, ancak ömrünün sonuna geldiği için yapabileceği bir şey kalmamıştı. Aynı şekilde şapkanın anlamını da bilmeden takıyordu, tıpkı Luffy gibi. Bunları öğrenince de Shanks'a kendisinin yarım bıraktığı için tamamlayacak birini bulma görevini verdi. Bu kişinin bir korsan olarak bunu yapabilmesi için de Korsan Çağı'nı başlatacak bir hamlede bulundu.
Yine ezberimizi bozacak bir detay; Roger aslında son bir yolculuğa çıkmak için Büyük Hat'a gelmemiş. Adam dünyadaki her yere gitmiş olmak için sürekli Büyük Hat'a giriş çıkış yapmış. Bildiğiniz gibi girdikten sonra yedi rota var, hangisini seçerseniz onun üzerinden ilerlemek zorunda kalıyorsunuz. Roger sürekli giriş çıkış yapmış, her seferinde farklı bir adadan başlamış hastalığını fark ettiği zamanlardan birinde de Crocus'ı yanına almış olmalı.
Bana kalırsa sadece shanks'ı görevlendirmedi. Tayfasina farklı görevler bıraktı. Shanks o kişiyi buldu, croccus grand line'a, rayleigh de red line'a soktu. Croccus, luffy'yi grand line için yeterli görmeseydi rayleigh gibi eğitecekti bir müddet. Ve Gaban'ı da yıldız yolu adasında göreceğimizi düşünüyorum. Raftel'de de birisiyle karşılaşacağız muhtemelen...

@Roronoa Zoro

Ciddi ciddi şu kılıç ustası bu kılıç ustasi demekten ziyade kılıç ustası dediklerimizin seride ne pozisyonda olduğuna bakmamiz lazım.

Şimdi Roger WB falan çikti kılıç bisesto tokuşturdular hatta tokuşturamadilar bile hakiden...

Bunun dışında kılıç ustası dediğimiz ve herkesin kabul ettiği 3 isim koyayim ortaya başka isimler de koyabilirsiniz fakat herkesin kabul ettiği ve seride kılıç ustası denmiş kişiler olsun.

Mihawk
Zoro
Vista.

Bu adamların gücü ne? Kılıç ustalığı, kılıç teknikleri haki vb. peki bu adamlar nasil dövüşüyor? Cevap net. Kılıç Ile kılıç teknikleriyle, haki ekleyerek vb.

Kılıç tekniği kullanip bu unvani almayan karakterler var mı? Var. Örnek Big Mom neden kılıç ustası değil. Çünkü ana gücü bu değil kendini kılıca adamamış onun üzerine yoğunlaşıp zirve gücüne onun sayesinde gelmemiş. Kadin meyve kullanicisi bununla beraber kılıcı ve kılıç tekniklerini ek bir güç olarak kullaniyor.

Roger ve WB'ye bakalim. Adamlar dümdüz birbirlerine gitmişler. Teknik falan hak getire. Onu geçtim olsa ne farkeder? Biz WB'yi savaşırken gördük adam deprem ile zımbalama yapıyordu. Hani nerede burada deprem ile saldırıları? Yok.

Roger kılıç ustası diyorlar. Demeyen ise haterdirmiş güzel kafa bunu diyenler kusura bakmayın da ortada kılıç kullanmasının yaninda şöyle sahneler de var.

Adam eline almış denizci evire çevire dövmüş ne hale getirmiş. Ciddi ciddi Mihawk'ın Vista'nin, Zoro'nun bir adami eline alıp şu şekilde döveceğini hayal eden var mi? Adam üstüne siz gidin Garp, Sengoku gelsin diyor demek onlar gelse kılıç çekecek bazı arkadaşlar cidden böyle düşünüyorsa şaşırmam gerçekten. :D

Rayleigh denilen karakter kılıç çekiyor saldırıyor kılıç ustasi denilebilir fakat bunun yaninda farklı dövüş stili de kullaniyor. Adam tekme atiyor yeri gelince farkli teknikler ile savaşıyor.

Zoro, Mihawk, Vista gerçekten bu şekilde bir dövüş stiline mi sahip?

Kılıç ustası temel gücü kılıçtan gelen, kılıç ustalığı üzerine yoğunlaşmış, kılıç ile güçlenen kişilerdir. Bir kişi kılıç tekniklerini kullanir ya da kullanmaz bu onu ne kılıç ustasi yapar ne de yapmaz örnek Big Mom gibi bir karakter var. Kılıcını elinden al ne ile dövüşür? Meyve, yumruk vb ne bulursa. Peki Mihawk'ın elinden alin küçük pıçağını çeker son çare olarak. Zoro Killer'ın tirpani aldi tekniği tamamlayabilmek için fakat hepsi kılıç ustaliğı üzerinden belli teknikler üzerinden devam ederler. Fakat Roger,WB,Ray, BM gibi karakterler kılıcın, bisestonun vb. silahlarin varlığına ihtiyaç duymazlar. Umarım anlatabilmişimdir...
Sen kum overdose olmuşsun sen bir çık nefes al :(

Bu nedir arkadaş bu nasıl bölümdür. :sapkali::respect:Bir tane üye vardı Zoro'nun hakisi taşmış diye orda burda yazıyordu Dressrosa'dayken aklıma o kıza yaptığımız muameleler geldi. :hhh: Haksızlık etmişiz çok reyizler hakilerini taşırıp sonra buluşturup diz çöküp tövbe istetiyor. :D
Ya reis düşünüyorum düşünüyorum aklıma gelmiyor çıldırıcam hangi sahnede Zoronun hakisi taştı? yada Zoro hangi sahnede Roger & WB tekniğine benzer bir teknik kullandı? Lütfen aydınlatır mısın Zoro fanı olarak hayatımı zorgulama noktasına geldim

@Roronoa Zoro

Ciddi ciddi şu kılıç ustası bu kılıç ustasi demekten ziyade kılıç ustası dediklerimizin seride ne pozisyonda olduğuna bakmamiz lazım.

Şimdi Roger WB falan çikti kılıç bisesto tokuşturdular hatta tokuşturamadilar bile hakiden...

Bunun dışında kılıç ustası dediğimiz ve herkesin kabul ettiği 3 isim koyayim ortaya başka isimler de koyabilirsiniz fakat herkesin kabul ettiği ve seride kılıç ustası denmiş kişiler olsun.

Mihawk
Zoro
Vista.

Bu adamların gücü ne? Kılıç ustalığı, kılıç teknikleri haki vb. peki bu adamlar nasil dövüşüyor? Cevap net. Kılıç Ile kılıç teknikleriyle, haki ekleyerek vb.

Kılıç tekniği kullanip bu unvani almayan karakterler var mı? Var. Örnek Big Mom neden kılıç ustası değil. Çünkü ana gücü bu değil kendini kılıca adamamış onun üzerine yoğunlaşıp zirve gücüne onun sayesinde gelmemiş. Kadin meyve kullanicisi bununla beraber kılıcı ve kılıç tekniklerini ek bir güç olarak kullaniyor.

Roger ve WB'ye bakalim. Adamlar dümdüz birbirlerine gitmişler. Teknik falan hak getire. Onu geçtim olsa ne farkeder? Biz WB'yi savaşırken gördük adam deprem ile zımbalama yapıyordu. Hani nerede burada deprem ile saldırıları? Yok.

Roger kılıç ustası diyorlar. Demeyen ise haterdirmiş güzel kafa bunu diyenler kusura bakmayın da ortada kılıç kullanmasının yaninda şöyle sahneler de var.

Adam eline almış denizci evire çevire dövmüş ne hale getirmiş. Ciddi ciddi Mihawk'ın Vista'nin, Zoro'nun bir adami eline alıp şu şekilde döveceğini hayal eden var mi? Adam üstüne siz gidin Garp, Sengoku gelsin diyor demek onlar gelse kılıç çekecek bazı arkadaşlar cidden böyle düşünüyorsa şaşırmam gerçekten. :D

Rayleigh denilen karakter kılıç çekiyor saldırıyor kılıç ustasi denilebilir fakat bunun yaninda farklı dövüş stili de kullaniyor. Adam tekme atiyor yeri gelince farkli teknikler ile savaşıyor.

Zoro, Mihawk, Vista gerçekten bu şekilde bir dövüş stiline mi sahip?

Kılıç ustası temel gücü kılıçtan gelen, kılıç ustalığı üzerine yoğunlaşmış, kılıç ile güçlenen kişilerdir. Bir kişi kılıç tekniklerini kullanir ya da kullanmaz bu onu ne kılıç ustasi yapar ne de yapmaz örnek Big Mom gibi bir karakter var. Kılıcını elinden al ne ile dövüşür? Meyve, yumruk vb ne bulursa. Peki Mihawk'ın elinden alin küçük pıçağını çeker son çare olarak. Zoro Killer'ın tirpani aldi tekniği tamamlayabilmek için fakat hepsi kılıç ustaliğı üzerinden belli teknikler üzerinden devam ederler. Fakat Roger,WB,Ray, BM gibi karakterler kılıcın, bisestonun vb. silahlarin varlığına ihtiyaç duymazlar. Umarım anlatabilmişimdir...
Her seferinde şaşırtabiliyorsun.

Evet, ezik bir denizciyi yakasından tutup tokatladığı için kılıç ustası değil.:hhh:

Bu adam; Xebec'e, Shiki'ye, Oden'e, Beyazsakal'a kılıçla saldırır, net olarak savaştığı ilk iki panelde kılıç kullanır ama kılıç ustası değil, neden? Ezik bir denizciyi yakasından tutup silkeliyor.:hhh:

Her seferinde şaşırtabiliyorsun.

Evet, ezik bir denizciyi yakasından tutup tokatladığı için kılıç ustası değil.:hhh:

Bu adam; Xebec'e, Shiki'ye, Oden'e, Beyazsakal'a kılıçla saldırır, net olarak savaştığı ilk iki panelde kılıç kullanır ama kılıç ustası değil, neden? Ezik bir denizciyi yakasından tutup silkeliyor.:hhh:
Teknik kullanmadığı için kılıç ustası değil. Kaido da balyoz ustası mı? Sabo da boru ustası mı? Ha bunlarla aynı sınıfta işte. Bir silah kullanıyor sadece.

Üye silindi 1004

Yubashiri-sama: "Ayağinin üstünde toz varmış onu temizliyordu savaşta ağırlık yapıp handikap yaratmasın diye. Roger onurlu bir adam çünkü. Dövüş 4. güne uzasaydı Roger parçalardı."

@Yubashiri-sama :hhh:
@Yubashiri-samanın Roger'ın ayaklara kapandığı kısım ile ilgili diyeceğini merakla bekliyoruz.
Sıkıntı yok buradayım :hhh:

@Smoker Mangastream patlayınca ulaşamadım sayıya. Çeviri yetişti sağ olsun.

@Sir Crocodile Roger'a hangi yorumumda onulur dedim şimdiye kadar? Çıkar göster? Roger'ı korsan diye övüyorum ve Roger'dan hiçbir zaman onurluca bir hareket beklemedim. Aksine tam tersi diye seviyorum. Diz çökmesi sıkıntı yaratmadı o yüzden. Senin gibi onur, gurur ve kum takığı değilim :hhh:

@Tilqi_Gin her yolu zorlaması hoşuma gitti. Beyazsakal için kardeşler o kadar önemli değilmiş görmüş olduk. Fakat onu bunun için yargılamayacağım çünkü derdinin hep oğullar olduğunu söylüyor.

Zamanında @RedTeroR e dediğim aklıma geldi bulamadım o yorumu ama aynen şöyle demiştim "Roger gelip Oden'i kibarca isteyecek Beyazsakal gibi aile takıntılı birisi de verecek öyle mi?". Dediğim çıktı yine :hhh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 20)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık