Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 963: Samuray Olmak

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 175 87.9%
  • Orta

Kullanılan: 17 8.5%
  • Kötü

Kullanılan: 7 3.5%

• Kullanılan toplam oy
    199
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Humming Brook
@dX

Beri gelin gardaşlarım size bir şey daha göstereyim

Big mom - Kaido

Whitebeard-Shanks

Whitebeard-Oden (Aga be:()
Oden de taa saraydan usain bolt gibi koşup öyle vuruyor birde:/

Oden’i küçük göstermek için atmıyorum bunu zaten Oden den de böyle bir beklentim yok ama Yonko is different.
Oden'in o zamanki hali yonkou olsa zaten, Kaido ile kapışan hali ne olurdu? :D

Oden ileride de Yonko gücünde değildir de, orada 29 yaşında olduğunu da unutmamak gerek. :) Wb ise 42 yaşında gücünün zirvesine yakın birisi. Kimse zirve gücünden uzak falan demesin 7 sene sonra zaten Roger ölüyor hikayeye göre. Hangi ara zirve gücüne gelecek acaba Wb... :)

Oden ileride de Yonko gücünde değildir de, orada 29 yaşında olduğunu da unutmamak gerek. :) Wb ise 42 yaşında gücünün zirvesine yakın birisi. Kimse zirve gücünden uzak falan demesin 7 sene sonra zaten Roger ölüyor hikayeye göre. Hangi ara zirve gücüne gelecek acaba Wb... :)
Ben zaten Oden'i öldüğünde amiral gücünde bekliyorum. WB de dediğin gibi yakındır. Meyvesi olup olmadığı önemli. Meyvesi varsa zirve diyebiliriz sanırım.
Kaido ile kaç yıl sonra savaşıyorlardı?
10 yıl olması lazım.

Reis valla yalan söylemim bende karakterler için hep primetime 40-50 yaş diyordum ama bizim tayfanın ergen çağından yeni çıktıktan sonra kk tayfası olacağı gerçeği var maalesef:/
Büyük ihtimal Wb’de o zamanlar yonko seviyesi çıkmazsa şaşırmam.
Hani biz bir karakter için 40 yaşında böyleyse kesin 50 yaşında amiral-yonko olur gibisinden düşünüyoruz ama öyle değil maalesef:/ Wb’nin çiçeği büyük ihtimal çok çok geç açtı ve Roger-Shanks gibileri erken açtı. Amiraller de büyük ihtimal Primetime dediğimiz anlarındalar ama bunu başka bir karakter için kestirmek çok zor.

Ben zaten Oden'i öldüğünde amiral gücünde bekliyorum. WB de dediğin gibi yakındır. Meyvesi olup olmadığı önemli. Meyvesi varsa zirve diyebiliriz sanırım.
Öyle tabi. Kaldı ki sırf kılıç tokuşturdukları için yüceltme durumu yok, daha çok Wb'nin tepkileri önemli. Xebec, Roger, Garp ve Sengoku gibi kişileri görüp, tecrübe edinmiş birisi ''inanılmaz bir şey geliyor'' diyorsa dikkate alınması gerek.

Reis valla yalan söylemim bende karakterler için hep primetime 40-50 yaş diyordum ama bizim tayfanın ergen çağından yeni çıktıktan sonra kk tayfası olacağı gerçeği var maalesef:/
Hani biz bir karakter için 40 yaşında böyleyse kesin 50 yaşında amiral-yonko olur gibisinden düşünüyoruz ama öyle değil maalesef:/ Wb’nin çiçeği büyük ihtimal çok çok geç açtı ve Roger-Shanks gibileri erken açtı. Amiraller de büyük ihtimal Primetime dediğimiz anlarındalar ama bunu başka bir karakter için kestirmek çok zor.
İyi de reis zaten Roger'ın ölümüne bile 7 sene kalmış. Ne ara Wb ve Roger dövüşecek de Wb zirve gücüne ulaşacak? Haydi zirve gücünde olmasın kayda değer bir seviyededir.

:sapkali:
Yazdığın gibi, kuralı yok bu işin. Karakterden karaktere değişiyor. Bizimkiler zaten ayrı bir dünya. Shanks bile 30 küsür yaşında yonkou olmuş. Luffy 19 yaşında mı ne. :/ Oden daha da güçlenecektir. Daha dünyaya açılacak, Rogerler'le gezecek. Belki de savaşlara girecek. Önü açık. :gamyon:

Yahu mw boş bir tartışma olacağını öngörmesem uzun uzun konuşalım da neyse. Savaş simsarı, yalan bir düzen ve insanların gözyaşı, kanı üzerine dönen bir sistemi gelmiş övüyorsun. Her haltı yiyip “bizde uyuşturucu olmaz” diye böbürlenen mafta dizilerindeki çakma fedailer gibi o sistemi övmeye yer aramayın be!
Halkin ve muhalefetin dusuncelerini baski altina alip, onlari temizleyip kendi iktidarini mutlaklastirmak icin, bu gibi seyleri yapani oyuncak olmakla tehdit edersen başkaldır(a)mamalarini normal gormeyi bende anlamadim. Birde orduya savas aciyor ki bildigin isgal(!) ediyor :D

Son düzenleme:
Öyle tabi. Kaldı ki sırf kılıç tokuşturdukları için yüceltme durumu yok, daha çok Wb'nin tepkileri önemli. Xebec, Roger, Garp ve Sengoku gibi kişileri görüp, tecrübe edinmiş birisi ''inanılmaz bir şey geliyor'' diyorsa dikkate alınması gerek.
Kılıç tokuşturma çok büyük olay değil zaten. Dediklerinle birleşince büyüyor iş. ''Siz geride durun, inanılmaz bir şey geliyor,'' ve ''bu iyi olmadı,'' gibi söylemler önemli. Ve dediğin gibi; bunları söyleyenin WB olması daha da önemli.

Yahu mw boş bir tartışma olacağını öngörmesem uzun uzun konuşalım da neyse. Savaş simsarı, yalan bir düzen ve insanların gözyaşı, kanı üzerine dönen bir sistemi gelmiş övüyorsun. Her haltı yiyip “bizde uyuşturucu olmaz” diye böbürlenen mafta dizilerindeki çakma fedailer gibi o sistemi övmeye yer aramayın be!
:D Alternatif daha iyi olsa birşey demezdim ama ülkeyi koruyamıyorlar işte kötü yöneticilik.Yalan malan yine sıradan insanlar tehlikede değildi en azından.Onlarla dertleri yok zaten.Kral olmayınca orman kanunlarının geçerli olması daha kötü.Herkes Kuja gibi savaşçı değil sonuçta.

İyi Kral - Kötü Kral var evet.Ama hepsinin ortak paydada buluştuğu Kral olma yeterliliği de var.Beceremiyorsan iyi olmuşsun kötü olmuşsun birşey farketmiyor.Eleştirmeyelim mi yani Dragon - Garp gibi otorite sahibi güçlü bir kral başa geçti de laf mı ettik sanki. :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık