Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 962: Daimyo ve Uşakları

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    159
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Benim şu ana kadar anladığım Oden kronolojisi şu şekilde(Spoiler ile beraber):
  • Oden 18 yaşında: Dağ Tanrısı olayı yaşanır.
  • Oden 20 yaşında: Daimyo unvanını alır.
  • Oden 26 yaşında: Beyazbıyık tayfasına katılır.
  • Oden 30 yaşında: Beyazbıyık tayfasından ayrılıp Wano'ya döner.
  • Oden 31 yaşında: Beyazbıyık'tan ayrıldıktan 1 yıl sonra Momo doğar.
  • Oden 33-34 yaşlarında: Roger, Wano'ya gelir ve onun son yolculuğuna katılır(Bu olay biraz daha sonra galiba. Çünkü Momo, Roger'ı hatırladığını söylüyor. O yüzden burayı 33 olarak ele alıyorum).
  • Oden 34 yaşında: Roger ile yolculukta.
  • Oden 36 yaşında: Roger 3 yılda GL'yi fetheder, tayfasını dağıtır. Oden de Wano'ya döner.
  • Oden 37 yaşında: Roger idam edilir.
  • Oden 39 yaşında: Roger'ın idamından iki yıl sonra Oden, Kaido tarafından devrilir. Momo 8 yaşında.( Momo 8 yaşında Oden öldürülürken geleceğe gönderilir.
bu kadar bilgiyi nasıl topladın birader

Gon gibi anne konusu açılır ise konusunu kapamali Luffy.

Annesi paşalar gibi Dadandir. Luffynin ağzından da duymak güzel olurdu.
Ace ve Luffy'nin birbirleri ve Sabo dışında tek gerçek ailesi Dadan'dır. Korkusundan emir kulluğu yaptığı Garp'a bam güm girmek her yiğidin harcı değildir. Ace zaten ölmeden önce Dadan'ı anarak kalplerindeki yerini tescillemiştir.

Benim şu ana kadar anladığım Oden kronolojisi şu şekilde(Spoiler ile beraber):
  • Oden 18 yaşında: Dağ Tanrısı olayı yaşanır.
  • Oden 20 yaşında: Daimyo unvanını alır.
  • Oden 26 yaşında: Beyazbıyık tayfasına katılır.
  • Oden 30 yaşında: Beyazbıyık tayfasından ayrılıp Wano'ya döner.
  • Oden 31 yaşında: Beyazbıyık'tan ayrıldıktan 1 yıl sonra Momo doğar.
  • Oden 33-34 yaşlarında: Roger, Wano'ya gelir ve onun son yolculuğuna katılır(Bu olay biraz daha sonra galiba. Çünkü Momo, Roger'ı hatırladığını söylüyor. O yüzden burayı 33 olarak ele alıyorum).
  • Oden 34 yaşında: Roger ile yolculukta.
  • Oden 36 yaşında: Roger 3 yılda GL'yi fetheder, tayfasını dağıtır. Oden de Wano'ya döner.
  • Oden 37 yaşında: Roger idam edilir.
  • Oden 39 yaşında: Roger'ın idamından iki yıl sonra Oden, Kaido tarafından devrilir. Momo 8 yaşında.( Momo 8 yaşında Oden öldürülürken geleceğe gönderilir.
Desene Roger abisi olmadan iki sene bile dayanamadı çapsız.

Dediklerine katılıyorum 1'i dışında, Luffy dayak yemekle tayfaya katılsa Ace'in adamı olurdu, Ace'den yediği şefkat dayaklarının haddi hesabı yok, Ace'in Luffy'deki yeri sadece abi değil ayrıca büyük figürü. WB'nin Ace'e olduğu gibi. Garp bunlara baba değil dede olarak yaklaşmış her zaman, o yüzden ikisinde de bu konuda büyük boşlukları var, hatta Ace ile Luffy'den daha çok ilgilenmiş benim anladığım, bebekliğinden aklı azıcık da olsa erene kadar kendi bakmış malum sebeplerden dolayı, Luffy'i ise bildiğin köye salmış... Luffy bu boşluğu Şanksla doldururken, Ace çok geç yaşlarda kapatıyor WB ile. Anneleri zaten belli, Dadan demeyeni ciddiye bile almam. Şimdi ise Kaido karşısındaki durumunu görüyoruz, Luffy'nin iradesini kırmasının imkanı yok, Luffy ölür de katılmaz Kaido'ya. Zaten tayfana katıldım dese Kaido direkt salıyor gibi, o kadar inatçı Luffy :d

Ağzımızın tadını niye kaçırıyorsun akşam akşam canım ciğerim :(

Aldım :)

İnsan gerçekten hayret ediyor.
Öyle dayak değil.Diyelim Oden gemiye sahip olacak sonra da dövdüğü Luffy'i zorla gemide tutacak Ace gibi.Mecbur girer tayfaya sonra ayrılsa bile.

Tayfayı hep Oda kurtardı ilk yarıda.Teach bile şans eseri kaçırdı gökyüzü adasına gittiler.Seri başında Kuzan gibi güçlü bir korsan dövüp Wb gibi davransa Luffy'nin önce eyvallah demekten başka şansı yok.Wb gibi biriyse sonra dostça yoluna gider o ayrı.

Luffy'nin kimsenin emri altına girmemesinin temelini Shanks atmıştır. Shanks Luffy'yi yanına almadı ve ona dolaylı yoldan bir amaç vermiş oldu. Luffy kendi tayfasını kurup, Shanks'ı ve tayfasını geçeceğine söz verdiği andan sonra Luffy kimsenin emri altına girmeyecek birine dönüşmeye başladı.

Luffy'nin kimsenin emri altına girmemesinin temelini Shanks atmıştır. Shanks Luffy'yi yanına almadı ve ona dolaylı yoldan bir amaç vermiş oldu. Luffy kendi tayfasını kurup, Shanks'ı ve tayfasını geçeceğine söz verdiği andan sonra Luffy kimsenin emri altına girmeyecek birine dönüşmeye başladı.
Shanks reis olmasa, Luffy şu an amiral sınavına hazırlanıyordu.

Öyle dayak değil.Diyelim Oden gemiye sahip olacak sonra da dövdüğü Luffy'i zorla gemide tutacak Ace gibi.Mecbur girer tayfaya sonra ayrılsa bile.

Tayfayı hep Oda kurtardı ilk yarıda.Teach bile şans eseri kaçırdı gökyüzü adasına gittiler.Seri başında Kuzan gibi güçlü bir korsan dövüp Wb gibi davransa Luffy'nin önce eyvallah demekten başka şansı yok.Wb gibi biriyse sonra dostça yoluna gider o ayrı.
Eyvallah demekten başka şansı var, ölür :|

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık