Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 958: Sözleşilen Liman

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    222
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölümde pek bir şey yoktu. Sadece Orochi'nin planı biraz düşündürücü idi. Ve nasıl bu kişileri alt ettiğide yanına eklenmeli. Bir şey soracağım Luffyler'de orda bekliyor muydu? Yani Orochi luffy ve tayfası,Udon mahkumları,Hyogoro v.s gibi kişileri de alt etti mi? Eğer Luffy'ler orda bekliyordu ve Orochi tarafından alt edilmişse aklımda bu işi yapabilecek 3 kişi var. Eğer dediğim kişilerde ordaysa bu 3 Kişide Linlin,Kaido,King olabilir. Burdan itibaren Linlin ve Kaido'nun direktmen kendilerinin müdahale edeceğini düşünmüyorum. Muhtemelen King'e müdahale ettirmiş olabililer. Queen desek meyvesi deniz ile çok ters bir durumda. King'in havadan müdahalesi yerle bir etmiş olabilir. O işi yapabilecek Jack desek ona pek imkan vermiyorum. Orochi'nin de sayılan kişileri kendi adamlarıyla indiremeyeceğine göre Kaido tarafı kesin bir müdahalede bulunmuş demektir.

Tabi üçüncü bir soru olarak Orochi nasıl bu hareketi tahmin ederek önlem aldı? Bence bunun cevabı hain olarak düşündüğüm Law'ın meyvesı Ope Ope'nin sayesinde. Genel olarak Orochi adamlarından bir tanesi ile Udon Mahkumlarından birisini değiştirerek casus koydu ittifağa. (Değişme vücutsal olarak.) Ve bu casus her şeyi raporlayarak Orochi'ye raporlar vererek ittifağın 1 adım öne geçmesini sağladı ve Orochi ittifağın planına ağır darbe aldırdı. Burda hain olmayan ve ittafağı düşünen Law olarak ele alırsak ittifağa böyle bir darbe vurarak Orochi'nin gözüne girmesini amaçlayarak ve bu amacına ulaşarak Orochi engelini içten bitirme derdinde olup hem ittifağa zarar vermiş olacak hemde Orochi grubuna zarar verecek. Böyle bir planı yapan Law ittifak kaybını en aza indirgemek için bir plan düşünmüştür bence. Oraya az adam koyarak Orochi'nin ittifakın planını bozmasını sandırarak içten bitirme işini daha kolay yapabilecek.

Law tek adım ilerisini düşünen değil 2 adım ilerisini düşünen biridir.

Son düzenleme:
Bir, iki bölüm önce Law, Hawkins'i ikiye bölüp sorguluyordu. Birşeyler öğrenmiş veya gelecekle ilgili Hawkins'in öngörülerini almış olabilir. Franky gereğinden fazla gemi yaptırıyordu. Law meyve gücüyle işlerine yarayacak kadar gemi ve adamı başka bir bölgeye ışınlamış olabilir. Geri kalan gemileride Orochi batırmıştır. O yüzden böyle keyiflidir.

Aranızda bu kadronun(Zoro ve diğerleri) Kaido ve Bm yi indirebileceğini ciddi ciddi düşünen var mı?
Bm'ye en fazla hasarı Brook verebilir eldekilerden. Linlin'in meyvesi ruhları birleştirmiyor. Ağaçlara, kapılara vs rastgele birinin ruhunu verirken kendi eşyalarına kendi ruhunu veriyor. Yani Linlin'in planını bozan meyve Brook'ta. Ha bunun için kesmesi lazım veya uyanış. O da mümkün değil.

Kaido'nun da inmesi gerekiyor. O kadar kehanet kehanet dediler. Adaya kim gelir bilmiyorum ama ne olursa olsun son vuruş Luffy'den gelir.

Bir, iki bölüm önce Law, Hawkins'i ikiye bölüp sorguluyordu. Birşeyler öğrenmiş veya gelecekle ilgili Hawkins'in öngörülerini almış olabilir. Franky gereğinden fazla gemi yaptırıyordu. Law meyve gücüyle işlerine yarayacak kadar gemi ve adamı başka bir bölgeye ışınlamış olabilir. Geri kalan gemileride Orochi batırmıştır. O yüzden böyle keyiflidir.
Bak bu olay iyi. Hawkins e kart açtırıp baktirsa neler olabileceğini önceden görebilir resmen...

Zaten Hawkins de bizimkilerin tarafında yer almak zorunda kalacak sonrasında.

Bm'ye en fazla hasarı Brook verebilir eldekilerden. Linlin'in meyvesi ruhları birleştirmiyor. Ağaçlara, kapılara vs rastgele birinin ruhunu verirken kendi eşyalarına kendi ruhunu veriyor. Yani Linlin'in planını bozan meyve Brook'ta. Ha bunun için kesmesi lazım veya uyanış. O da mümkün değil.

Kaido'nun da inmesi gerekiyor. O kadar kehanet kehanet dediler. Adaya kim gelir bilmiyorum ama ne olursa olsun son vuruş Luffy'den gelir.
Ah reis neler neler yapacak da arc'ı gelmedi daha:oleyo2:

Keşke brook da öyle bir durum olsa da 80 yıllık birikimini bir anda patlati verse...

Bu ODA resmen bizi şamar oglanina çevirdi. Tatlı ve sinir bozucu bir heyacan var üzerimde gelecek sayı için. Bu bölüm için de düşün düşün b.ktur işin resmen. Bundan önce ki wano sayılarını tekrar okuyacağım. Birşey kaçırmış olabiliriz.

TL'da haddinden fazla parladı. Alıştırdı, beklenti büyük. Meyve uyanışı yapabilse Linlin'i madara edebilir. Linlin'in eşyalarına verdiği ömür 50 yıllıksa; Linlin'i 50 yıl yaşlandırabilir. Beklentim bu yönde soul kingden. :)
Olsa ne ala ama biraz arka planda kalacak 1-2 arc. Uyanışı göremeyebiliriz. Eiichiro bey azıcık tayfanın 2-3 kişi olmadığını hatırladığı zaman da olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık