Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 955: Cehennem Tanrısı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    207
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O da olabilir. Hemen sonraki panelde Law'u göstermesi, Hawkins'in ihanet etcen mi sorusuna alengirli cevap vermesi filan Law'u hedef gösteriyor. Ama ters köşe yapar büyük ihtimal, hain çıkmaz.
Oda bu kadar popüler bi karakteri arc sonu çiğnenip atılacak bi hale getirmez sanırım. Aklında vardıysa da vazgeçmiştir.

Bu arada zaman atlamasında “kimi savaş lordu yapayım” derken Hawkins ve Law arasında kalmıştı galiba bu Oda Bey. Hawkins de Law gibi hasır şapka filosuna fahri üye olarak gelir mi konumları benzer mi olur bilemiyorum.

En mantıklı görünen zaman içinde olması ama Tengu'nun bu kadar kesin konuşması da garip. Ayrıca en iyi 12'den hangisinin düşeceği konusu da yine ayrı bir muamma.
Üstelik bir de 21'den bir kılıç azalmış oluyor. Oraya da bir ekleme gerekir.
Bence kılıç yine 21den sayılır ama kalite olarak 12 olur.

Üye silindi 1004

En mantıklı görünen zaman içinde olması ama Tengu'nun bu kadar kesin konuşması da garip. Ayrıca en iyi 12'den hangisinin düşeceği konusu da yine ayrı bir muamma.
Ayrıca 12 kılıcın tamamının aktif olduğunu sanmıyorum. Ryuma'nın mezarı yağmalanmış olmasaydı kılıç sonsuza kadar mezarda kalacaktı. Ortada olmayan bir kılıcın 21'liği ne kadar geçerli? Belki 12 kılıçtan bazıları ortada yoktur ya da Yubashiri gibi yok olmuşlardır.

Susanoo Reyiz mesela lanetlilerin ustası. Adam üşenmemiş dövmüş. Sertliğinden keskinliğine kadar uğraşmış herhalde onlar belirleyecek. Zoro gibi adamlara kalsa "yavvv çok güçlü yavvv" deyip geçecekler.

Doğal olarak tabii. @Master of Puppets'ın dediğin gibi zamanla belirleniyordur.
Tamam da Wano dışına bile çıkmayan adamın söylediklerini herkes niye bilsin veya kabullensin? Önüne gelen usta ben en iyi 12lik yaptım yeaa diyemiyordur herhalde :/

La bırak ya senin kafandaki tilkileri bilmiyoruz sanki. Spoilerda da tutturdun, Zoronun gücünü kıstılar mı nerflediler mi ne dedin?

Zoroya güç artışı hayırlı uğurlu olsun. :at:
İlk mesajım spoilerde, Reis sıçtı bez getirdi :artiz: sen beni kelime oyunu yapan fandaşlarınla mı karıştırıyorsun. Shusui büyük ihtimalle Enmadan daha kaliteli bir kılıç olan şey bu ama iki kılıçtan hangisi Zoroya daha fazla artı sağlıyor diye sorarsan Enma olarak görünüyor şuan.

Bu konuda benim kafamı karıştıran kısımlar şunlar:
1- Diyelim Zoro, Enma'yı kararttı. Bu kılıcın en iyi 12 arasına girdiğine kim karar verecek ve tüm dünyanın bundan nasıl haberi olacak? Bildiğim kadarıyla, en iyi 12 kılıç herkes tarafından tanınıyor. Kullanıcının iddiasıyla olan bir şeye benzemiyor.
2- Enma, en iyi 12 arasına girdiğinde, sayısal olarak sistem bozuluyor. En iyi 12 kılıç oluyor sana 13 kılıç. Bu durumda sayının değişmemesi adına eski 12'liden bir tanesi 21'e düşüyor dersek; hangi kılıcın düşeceğine kim, nasıl karar veriyor?
Bence olay şu. Dünyanın en önemli demircileri en iyi kılıçları dövmüşler. Sonra yıllar sonra bir jüri oluşturmuşlar ve bu dövülen kılıçların 12 tanesinin birbiri ile aynı kalitede olduğunu görmüşler. Diğer hiç bir kılıç bunlar kadar iyi değilmiş. Bunları ayırmışlar. Tarih boyunca da bunlardan iyisi dövülmemiş. Bunları da kitaba yazmışlar. tashigi okumuş kitabı. Her kılıcın özelliği tarihi falan yazıyor muhtemelen. Sonra bakmışlar 21 tane de aynı kalitede başka kılıç var. Bunlar da en iyi 21 olsun demişler. Dünyadan gelen başka kılıçlara da bakmışlar 50 tane de farklı kılıç var. Onlar da en iyi 50 olsun demişler. Geri kalan kılıçları es geçmişler. Bu en iyilerin kimisi shusui gibi 100lerce yıl önce dövülmüş. Kimisi son 50 yılda. Eğer tengu yarın çok daha iyi bir demirci olur ve en iyi 12ye denk bir kılıç döverse bunu açıklar. Gene jüri toplanır kılıcı inceler ve derki evet bu kılıç en iyi 12lere denk. Artık bu klasmanda 13 kılıç var. Kitap güncellenir ve dünyanın en iyi 13 kılıcı olur. En iyi 12den birisi kırılırsa, en iyi 21den birisi o listeye giremez çünkü o kalitede değil. Mesela yubashiri en iyi 50dendi. Diyelimki enma kırıldı. Yubashiri en iyi 21 listesine mi girecek? Hayır giremez. Çünkü enma ile yubashiri arasında gördüğün gibi dünya fark var. E ne olacak? En iyi 21 kılıç yerine artık en iyi 20 diye anılacaklar. Bu kadar basit.

Bence kılıç yine 21den sayılır ama kalite olarak 12 olur.
Öyleyse sorun yok zaten.
Ayrıca 12 kılıcın tamamının aktif olduğunu sanmıyorum. Ryuma'nın mezarı yağmalanmış olmasaydı kılıç sonsuza kadar mezarda kalacaktı. Ortada olmayan bir kılıcın 21'liği ne kadar geçerli? Belki 12 kılıçtan bazıları ortada yoktur ya da Yubashiri gibi yok olmuşlardır.
Bu bir ihtimal ama aksi de söz konusu. Hepsi aktifse nasıl olacak?
Gerçi en basitindan WB'nin bisentosunun aktifliği bitti. Bilemedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık