Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 953: Buralarda Bir Tilki Yaşardı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    168
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Degeri icin seviyorsan sevmemeni oneririm. Karekter ozellikleri icin karekter sevilir.
"Karakter özellikleri için karakter sevilir" demek kişisel bir düşünce. Bana kalırsa bu da etkili tabiiki. Ama tek başına değil, bunun yanına - orada da yazdığım gibi - başka şeyler de gereklidir. Elbet sırf karakteri için de severim Zoro'yu ama o değerler Zoro'yu benim gözdem yapmıştır.

Sadece hayali de değil, bir çok şey Zoro için anlamsızlaşır. Biz bu adamı kılıçları için değil;Karakteri için, Kuina'ya olan sözü için, Kuina'nın değeri olan ve kendi değeri yaptığı Wado için sevdik. Zoro bu kılıcı hiç bir şekilde bırakmaz. O kılıca bir şey olmasını dahi düşünmez. O kılıca bir şey olursa bu Zoro'nun onuruna sürülecek bir lekedir.
Kılıç kırılabilir de, üzerine de basabilirler önemli olan bu kırılmadan sonra Zoro'nun ne yapacağı. Zoro'nun o kılıcı herhangi bir şekilde bırakacağını düşünmüyorum o kılıç kırılsa bile kırık kılıçla rakibini keser diye bekliyorum. Yani işin özü Wado'nun kırılması falan değil Zoro'nun Wado'ya ciddi anlamda değer verdiğinin gösterilmesi. 12'lik gördüm bu 21'lik ne arıyor elimde hikayesi boş hikaye.

Bilinmeyen sey hakkinda konusmamak gerekir. Varsayim ortaya atabilirsin sadece.
Akıl yürütüyorum sadece. Bir şeyleri bırakmak sadece feda etmek olmaz, bazen buna satmak da denir çünkü.
Dünyanın en iyi kılıç ustasının bir şeyleri satarak bu makama ulaştığını sanmıyorum çünkü One piece öyle bir seri değil.

Bunu diyen adama istersen "Wado'yu ver yarın DEİKU" olacaksın de yine vermez. Güç için ödün verilmeyecek şeyler var. Zoro o kılıcı DEİKU olana kadar tutar ondan sonrada belki Kuina'nın mezarına bırakır. Bırakmazsada hayatının sonuna dek yanında tutar. Çünkü o kılıç neden DEİKU olmak istediğini hatırlatıyor. Zoro o kılıcı bırakırsa benim için biter. Aynısı Luffy içinde geçerli. O şapkayı KK olmadan kimseye vermez. İsterse karşılığında Kaido'yu tek atacak güç kazansın yine vermez. O şapka bir hayali temsil ediyor ve hayal gerçekleşene kadar karşılığı ne olursa olsun vermez. Eğer öyle birşey olursa da Luffy fanı olarak anında silerim Luffy'i . Çünkü bazı şeyler sebebi ne olursa olsun vazgeçilmezdir.

Kılıç kırılabilir de, üzerine de basabilirler önemli olan bu kırılmadan sonra Zoro'nun ne yapacağı. Zoro'nun o kılıcı herhangi bir şekilde bırakacağını düşünmüyorum o kılıç kırılsa bile kırık kılıçla rakibini keser diye bekliyorum. Yani işin özü Wado'nun kırılması falan değil Zoro'nun Wado'ya ciddi anlamda değer verdiğinin gösterilmesi. 12'lik gördüm bu 21'lik ne arıyor elimde hikayesi boş hikaye.
Evet Zoro o kılıcı kırılsa da bırakmaz. Ama kırıldığında Zoro'nun onuru da kılıçla kırılmış olur. Hatta böyle bir şey olursa Zoro bunu kendisi söyler.

Bu akşam çok şaşırdım ya. Ben hep Zoro fanlarının en sevdiği değer verdiği kılıç Wado'dur diye düşünüyordum. Ateşli, lanetli kılıçlar daha değerli çıktı :( Hele yakın zaman önce tüm kılıçların kara kılıç gibi olacağı söylenmesine rağmen güçlü kılıcın peşinden gidiyorlar :(
Evet çok üzücü. Güç için karakter sevmek ve güç adına karakterin bütün derinliğini hiçe saymak bu seriye acayip ters bir tutum.
O kılıç kırılırsa Zoro harbi ağlar bana kalırsa. Demek bu kadar adammışım sözünü bir kez daha duyabiliriz bu sebeple. Fakat ben o kılıcın kırılacağını düşünmüyorum. Düşünmek istemiyorum.
O kılıç kırılırsa da Zoro'ya söverim.
Kılıcın üzerindeki çizik sahibinin utancıydı hani.
Kuina kırılacağına Zoro ölsün.
Zoro o kılıcın kırılmasına izin vermez siz rahat olun:good:

Ben hard zoro fanboyum diyenlerin ne kadar ''şekilci'' olduğunu anladım artık.Wado=zoro iken onu bıraksın yok 12 lanetliden alsın diyen var.Bunu geçtim kılıçları erittirsin diyende :D Her malın değeri farklıdır malzemesi farklıdır ustası farklıdır bu yüzden 12 21 50 demişler.Baya fazla kişi resimlere bakıp kılıç tutan karakter arıyormuş.

Zoro o kılıcın kırılmasına izin vermez siz rahat olun:good:
Ben bundan eminim zaten. Bu bölümde de gördük ki kılıç sahibinin onurudur. Sahibi ölünce kılıç da sahibinin yanına konur. Seri sonunda Zoro'nun kararmış Wado'yu Kuina'nın mezarına koyduğunu görebiliriz. Görebiliriz diyorum çünkü Zoro'nun seri sonunda ölme ihtimali var bana kalırsa. Bu yüzden Sanji'ye ya da Luffy'e son arzusunun kılıçlarının yanında olmasını istediği ve Wado'nun da Kuina'nın yanında olması istediğini söyler.

Evet çok üzücü. Güç için karakter sevmek ve güç adına karakterin bütün derinliğini hiçe saymak bu seriye acayip ters bir tutum.
Wado'yu bırakıp yerine kılıç alın diyorlarsa sorun var hakikaten. Yalnız kullandığı kılıçlar arasından milletin hangi kılıcı sevdiği üzerinden yorum çok garip olmuş. Benim favorim Wado mesela, yeni kılıç iyiyse favorim o olabilir bunlar normal. Wado'nun önemini hiçbir şekilde azaltmaz diğer iki kılıç.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık