Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 944: Ortak

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    222
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dediğin gibi 'irade'. Luffy'nin özel ve önemli bir özelliği. Kazanması için ciddi bir etken ve yine dediğin gibi Luffy bu sayede 'kazandı'. Bunda herhangi bir torpil yok, neden var. Kazanması için haklı ve mantıklı neden.
Mantığıken Luffy "irade" ile her rakibini hatta ondan daha yuksek rakibini yenebilir. Sadece "irade" kavramı ile kazanabilir. Getirelim Newgate'ı, Teach'i ,Kaido'yu onlarıda "irade" ile alsın. "İrade" kavramının en büyuk silah olarak nitelendirildigini ve çok onemli bir özellik oldugunun farkındayım. Kaido'dan tek yediği zaman ayağa kalkabilirdi "iradesi" ile ve ölene kadar savaşabilirdi. Buna da mantıkli bir argüman uretirsek "İrade'si yetmemiştir" desem bu sefer bu mantıkla beraber tüm mantık çürümüş olacak ve bu olayın içinden çikmak çok zor olacak. Yani tam olarak belirli bir cevap bende veremiyorum ama İradesi cok saglam olan kiside kaybedebilir ve kazanamayabilir. O durum burda da soz konusu olmaliydi.

Tek unsur uzerinden tum unsurlar unutulmamali bence. En etkili bir unsur oldugunu kabul ediyorum ama iradenin buyuklugunden tum unsurlari hice saymak cok mantikli gelmiyor bana sahsen. Irade %40 desek tum unsurlar %60'tır.

Mantığıken Luffy "irade" ile her rakibini hatta ondan daha yuksek rakibini yenebilir. Sadece "irade" kavramı ile kazanabilir. Getirelim Newgate'ı, Teach'i ,Kaido'yu onlarıda "irade" ile alsın. "İrade" kavramının en büyuk silah olarak nitelendirildigini ve çok onemli bir özellik oldugunun farkındayım. Kaido'dan tek yediği zaman ayağa kalkabilirdi "iradesi" ile ve ölene kadar savaşabilirdi. Buna da mantıkli bir argüman uretirsek "İrade'si yetmemiştir" desem bu sefer bu mantıkla beraber tüm mantık çürümüş olacak ve bu olayın içinden çikmak çok zor olacak. Yani tam olarak belirli bir cevap bende veremiyorum ama İradesi cok saglam olan kiside kaybedebilir ve kazanamayabilir. O durum burda da soz konusu olmaliydi.

Tek unsur uzerinden tum unsurlar unutulmamali bence. En etkili bir unsur oldugunu kabul ediyorum ama iradenin buyuklugunden tum unsurlari hice saymak cok mantikli gelmiyor bana sahsen. Irade %40 desek tum unsurlar %60'tır.
Sadece 'irade' ile kazandığını kimse söylemedi. İrade sayesinde vs atacağı kişi ile arasında güç farkı fazla yoksa aradaki farkı esnetebilir. Güçlenip karşısındaki yenmesine imkan verebilir. Ör, Kata. Ayrıca Katayı yenmesinin tek nedeni de iradesi değil, sadece irade önemli bir etkendi.

Teach Wb Kaidou örneğin ise doğru olmamış çünkü güç farkı esnemeyecek kadar fazla. Ama o klasmanda da bir gün sahneye çıkacaktır rahat ol sen.

Bir de seriyi okurken 'mantık' olayına fazla takılma içinden çıkamazsın.

Luffy torpilli beyler adamin basina hicbisey gelmedi enies lobye girmedi dunya hukumetine meydan okumadi impel downin altini ustune getirmedi defalarca ölümden dönmedi vs vs ayni sekilde tayfasida aci dolu gecmisleriyle hicbir zorluk yasamadilar hepsi torpilli coktan ölmeliydiler cunku bu seri luffy ve tayfasinin maceralarini anlatan bir seri degil.Masum insanlari öldürmekten baska cokta onemli isler yapmayan kid ve tayfasinin serisi olmaliymis megersem.Bu insanlar ne yiyip ne iciyorlarda boyle yok luffy torpilli yazmayi dusunuyorlar bilmiyorum.Yahu bu seri one piece yani luffynin tayfasiyla birlikte korsanlar krali olma yolunda maceralarini anlatan bir seri yani kurgu luffynin ve tayfasinin ustunde ilerleyecek torpille luffy kendini one piece evrenine mi aldirdi torpil ne la cildiriyorum artik su muhabbeti okudukca :fool:
Hosgeldin.:D Diger karakterlerin kendi emeği var. Bizim tayfa torpilli. Kaido mesela Luffy'e tek atacak güce kendi çabasıyla geldi.:D

Mihawk mesela çizik yok diye övülüyor. Vuvv ne muazzam, Yonkou seviyesine hiç çizik almadan geldi.

Sadece 'irade' ile kazandığını kimse söylemedi. İrade sayesinde vs atacağı kişi ile arasında güç farkı fazla yoksa aradaki farkı esnetebilir. Güçlenip karşısındaki yenmesine imkan verebilir. Ör, Kata. Ayrıca Katayı yenmesinin tek nedeni de iradesi değil, sadece irade önemli bir etkendi.

Teach Wb Kaidou örneğin ise doğru olmamış çünkü güç farkı esnemeyecek kadar fazla. Ama o klasmanda da bir gün sahneye çıkacaktır rahat ol sen.

Bir de seriyi okurken 'mantık' olayına fazla takılma içinden çıkamazsın.
Her ne kadar mantik arasamda mangaka'nin mantiginin soz konusu oldugunun farkindayim.

Benim düşüncem de bu sekilde,gereken cevabıda vermissiniz. Ama nerde fikir ayrıliğı yaşiyoruz onu anlayamadim dogrusu. Güç farkı fazla değil miydi Kata vs'sinde?

Uzun zaman sonra güzel bulduğum bir bölüm okudum. Killer'in smile artığı yemiş olması duygulandırdı.

Hosgeldin.:D Diger karakterlerin kendi emeği var. Bizim tayfa torpilli. Kaido mesela Luffy'e tek atacak güce kendi çabasıyla geldi.:D

Mihawk mesela çizik yok diye övülüyor. Vuvv ne muazzam, Yonkou seviyesine hiç çizik almadan geldi.
Impel Down olayıda ne kadar elinde tutsan elinde patlıyor. Magellan'ın Hydra'sı ile 5saniyede ölen 5 veya 6 seviye elemanları ile luffy'nin olmemesi. Burda Luffy'nin organları demirden yapılmıstir herhalde.

Hydra olayını açıklar mısın? Senin görüşunü merak ediyorun bu olay hakkinda.

Impel Down olayıda ne kadar elinde tutsan elinde patlıyor. Magellan'ın Hydra'sı ile 5saniyede ölen 5 veya 6 seviye elemanları ile luffy'nin olmemesi. Burda Luffy'nin organları demirden yapılmıstir herhalde.

Hydra olayını açıklar mısın? Senin görüşunü merak ediyorun bu olay hakkinda.
Luffy o hapiste ömrünün 10 yılını bıraktı. Açıklaması bu. Luffy her 5 , 6 seviye elemandan biri değil. Yani bunun cevabını bulmak o kadar zor değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık