Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 942: Hakumai Daimyosu Shimotsuki Yasu'ie

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    203
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi gömünce işte senaryo oluyor.
Sanji Dof'a yenilince forumda dönen muhabbetleri eski üyeler hatırlar. Veya bu Luffy'nin Dof'a karşı son saldırıda seride hiç görülmemiş olan haki bitme olayı ve sonrasında yaşanan olayları. Yada bu ark Luffy tek yediğinde dönen muhabbetleri. Hani diğer karakterlerin yaşadığı olayları gerçek ama iş kendi karakterine gelince senaryo demek pek sağlıklı bir değerlendirme değil.

Ya işte laf edecek bir şey bulamayınca, uydurmaya falan başladılar sonunda. Ciddeye bile almamak lazım aslında ya, neyse. Forum gül, bu muhabbetler de dikeni.
Sanji daha yakındı aslında. Sanjinin gelme olasılığı muhtemeldi. Lakin ben Law Bepolar ile mesgulken, Shinobuya kızmış iken Yasuyu kurtarır olayına karşı idim. Sanji kurtarması olası idi. Neden karşı çıkıldı ya?
Soruyu bana mı sordun, yoksa düşünceye karşı çıkanlara mı? Orayı anlamadım.

Hakaret ettim galiba o tarz düşünenlere karşı. Tam tersine Zoro ile daha yakınlığı var dedim. Hatta tartıştığım kişi de gayet olabilirdi dedi. Ayrıca Zoro sevdiğim karakter olduğu için olmasını istiyorum da dedim birazcık. Bunda ne var?

Ben hiçbir karaktere şaka ile karışık olduğu sürece laf ettiğimi hatırlamıyorum. Hatta Sanji'nin kolluğu kullanacağı zaman bile @Historia ile yazışırken hak ettiğini düşündüğümü söyledim. İyi olduğunu da söyledim. Wano gibi kendimce Zoro için önemli olacağını düşündüğüm bir arc'da karakter için beklentilere girmem normal değil mi? Luffy dışındaki karakterlerden daha fazla yer almasını istemek yanlış mı oluyor? Yarın Elbaf'a gittikleri zaman Usopp için önemli olmasını isteyeceğim, Wcı zamanlarında üye olsaydım Sanji için özel olmasını savunurdum.
Ben hakaret ettin demedim zaten. O ilk mesajı yazmama sebep @Roronoa Zoro nun en üstteki mesajı. Sence o mesaj çok mu bölümlerle, beklentilerle alakalı. O yüzden o mesajla ile diğer Zoro beklentilerini aynı kefeye koymam. Sanki herkes normal yazıyor da Zoro'ya gelince millet boşa yazıyor. O kadar beklentiye girersen, elbette onun bir dönüşü olacak. Yoksa herkes beklentisini yazıyor ama onlara verilen tepkiler aynı olmuyor. Geçen haftaki durumlara biraz sinir oldum ve bu haftada acısını çıkartıyorum.:) Yoksa kişisel bir durum yok yani.

İşte o mevzu ile insanlar Sanji değil de Zoro demiş olabilir. Law olayı ile Zoronun uzaktan yakindan alakası yok. Tuhaf mevzu. Varsayimlar ve beklentiler ama Law Yasu hiç beklemiyorum cidden

Law, Shinobuya kızmış iken Yasu mu gözü görür hele Bepolara ulaşmaya çalışırken .
Law aklı fikri tabi ki tayfasında, şuan başka bir şey düşünmüyor.

Kim olduğu ne olduğu önemli değil. Law'ın kişiliğinde var. İnsanların ölümünü istememek. Belki diyorum belki bir ihtimal gördüyse yanına çekebilir. Tabi bunu yapması için önce tayfasını almış olması lazım. Bir taşta iki kuş yani. Bu da büyük bir başarı ve Law için tehlike olur tabi. :D

Oda her nasıl işleyecekse artık. :D

Bu bir döngüdür. Bu hafta sen acı çıkartırsın, haftaya karşı taraf çıkartır. Ben bunun forum için bir dert olduğunu kaç kere yazdım ama insanlar alışmış bir kere. Bir yerden sonra en sakin insanın bile sinirleri bozuluyor.

Bir an kaybolup, sonra tekrar var olan bir slash atsın bence. En temizi. :flaugh:

Ben bugüne kadar yazılan her şeyi hatırlıyorum. Aynı şey bin kere yaşandı. Ben son zamanlarda bunu kaç kere dile getirdim. Ortaya konuştum, öyle belli bir kesime değil ama kimsenin de umrunda değil. Neyse, bölüm yorumu hariç her şeye benzedi. Ben burada bırakıyorum.
Güzel diyorsun da ''Ya işte laf edecek bir şey bulamayınca, uydurmaya falan başladılar sonunda. Ciddeye bile almamak lazım aslında ya, neyse. Forum gül, bu muhabbetler de dikeni.'' bu mesajın doğru gelmiyor bana. Normalde senin alıntıladığın ilk mesajı yazmayacaktım ama senin bu mesajını görünce yazdım mesela.:D

Lan Zoro bilmem kaç derecelik görüş açısı olan smile kullanıcısının olduğu yerde slash atıyor; kadın göremiyor. Dolayısıyla Yasu'nun bulunduğu platformu basitçe kesebilirdi Zoro. Neden kesmedi ? Çünkü bazı şeylerin psikolojik ve duygusal altyapısının yapılması gerekiyor. Böyle şeyleri hep göz ardı ediyor bazıları. Şaşırmıyoruz ama kınıyoruz :artiz: :mincika:

Soruyu bana mı sordun, yoksa düşünceye karşı çıkanlara mı? Orayı anlamadım.

Ben hakaret ettin demedim zaten. O ilk mesajı yazmama sebep @Roronoa Zoro nun en üstteki mesajı. Sence o mesaj çok mu bölümlerle, beklentilerle alakalı. O yüzden o mesajla ile diğer Zoro beklentilerini aynı kefeye koymam. Sanki herkes normal yazıyor da Zoro'ya gelince millet boşa yazıyor. O kadar beklentiye girersen, elbette onun bir dönüşü olacak. Yoksa herkes beklentisini yazıyor ama onlara verilen tepkiler aynı olmuyor. Geçen haftaki durumlara biraz sinir oldum ve bu haftada acısını çıkartıyorum.:) Yoksa kişisel bir durum yok yani.
Kişisel olmadığını anlıyorum da benim anlamadığım bir şey var, seni veya sizi hangi beklentiler rahatsız etti? Bana göre beklentilerden çok geçmişte başka karakterlere yapılan yorumlardan ötürü bu. Peki daha ne kadar gidecek? Sence bu sidik yarışı hoş oluyor mu? Zoro için yorumlar yapıldığı için demiyorum. Çünkü yarın başka karakter için yapılmaya devam edecek bu. Neyse, alışacağız o zaman. :D

Mesela ben kendi adıma konuşacak olursam kendisini göstermesini bekledim. Tek başına da bir şey yapmasını beklemiyorum zaten. Daha önce dediğim gibi olursa Law ile iş yapacaktır. En fazla Orochi'yi rezil etmesini bekledim o da karakteri sevmemem ile ilgili. Sonraki bölüm için hala bekliyorum. Oraya sırf Yasu'yu görmek gitmemiş olsa gerek

Tüm bu beklentilerimi de gayet akılcı bir şekilde açıklayabilirim.

Kişisel olmadığını anlıyorum da benim anlamadığım bir şey var, seni veya sizi hangi beklentiler rahatsız etti? Bana göre beklentilerden çok geçmişte başka karakterlere yapılan yorumlardan ötürü bu. Peki daha ne kadar gidecek? Sence bu sidik yarışı hoş oluyor mu? Zoro için yorumlar yapıldığı için demiyorum. Çünkü yarın başka karakter için yapılmaya devam edecek bu. Neyse, alışacağız o zaman. :D

Mesela ben kendi adıma konuşacak olursam kendisini göstermesini bekledim. Tek başına da bir şey yapmasını beklemiyorum zaten. Daha önce dediğim gibi olursa Law ile iş yapacaktır. En fazla Orochi'yi rezil etmesini bekledim o da karakteri sevmemem ile ilgili. Sonraki bölüm için hala bekliyorum. Oraya sırf Yasu'yu görmek gitmemiş olsa gerek

Tüm bu beklentilerimi de gayet akılcı bir şekilde açıklayabilirim.

Zaten şu an Zoro'ya yapılmasının sebebi geçmişte benzerlerinin Sanji, Luffy ya da bir başkasına yapılması. İlk kez olan bir şey değil kısaca.:D Luffy tek yediğinde neler çekmiştik neler...Sırası gelen bu acıyı yaşayacak.:D Ama şu var: Zoro fanları bugüne kadar rahattı. Çünkü çok fazla ön planda değildi. Bu ark Zoro eskiye nazaran daha fazla olaya karışacak ve haliyle daha fazla malzeme çıkacak. O yüzden hazırlıklı olsunlar bence.:D Hele @Mr.Bushido . Onun çekeceği var bu forumdan.:a:

Ya beklentilerde sıkıntı yok. Ama beklentinin de bi şeyi olsun. Kral haki, Yasu'yu kurtarma, o sahneden Zoro'nun kimliğinin açıklanması, Jack meselesi, ya da diğer beklentiler falan. Ben mesela kimliğinin açıklanmasını bekliyorum. Ama bir anda çok aşırı beklentiye girilmesi ve Sanji-Toko olaylarındaki dönütler rahatsız etti beni. Adam kılıcını kaybetmişken ve yaralıyken ''uçuk'' beklentilere girilince ben de ona istinaden yazmış oldum. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık