Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 939: İhtiyar Hyorse Yolu Biliyor

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 148 75.1%
  • Orta

Kullanılan: 41 20.8%
  • Kötü

Kullanılan: 8 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    197
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayır.
Doflamingo'nun ipleri yeri kesecek kadar keskin ve güçlü iplerdi, bir ton binayı kesti, sadece deniztaşşı binayı kesemedi. Çünkü meyveden etkilenmiyordu.
Yani Bepo'ların olduğu yer eğer deniztaşıyla yapılmışsa Law istese adanın tamamına room açsın o hapishaneden çıkaramaz tayfasını.
Yerle kairoseki’nin sağlamlığının aynı olduğunu nerden biliyorsun. Ben diyorum kim Kitabeler yıkılamıyor çünkü kairoseki’den yapılma, sağlam. Meyve kullanıcısı denize düşünce güçleri kaybolmuyor kontrol edemeyip çekiç oluyorlar.

Yerle kairoseki’nin sağlamlığının aynı olduğunu nerden biliyorsun. Ben diyorum kim Kitabeler yıkılamıyor çünkü kairoseki’den yapılma, sağlam. Meyve kullanıcısı denize düşünce güçleri kaybolmuyor kontrol edemeyip çekiç oluyorlar.
Toprak zeminin aşağısı kayaç bir binadan çok daha sağlam olur. Kazarak da kurtulmak mümkün olmadığından iplerin o kayaç tabakaya kadar indiği anlaşılıyor.

Kelepçelerin hepsi kairosekiliydi. Law, tedbir amaçlı aralarına yakalanırsam diye sadece bir tane normal kelepçe yerleştirmişti. Oda Law'ın ellerine takıldı. Kelepçelerden gücüyle kurtulduktan sonra diğerlerin kelepçelerini kesti.

Oda yapıyor öyle hatalar. :hhh: Aksi kikoku daha keskin olduğu anlaşılıyor. :eek:
Kelepçelerden nasıl kurtulduğunu hatırlıyorum. Ama Luffy'lerin kelepçelerini meyvesiyle kestiğini söyledikleri için emin olamadım.

O yüzden Law'un tayfasını meyve gücüyle oradan çıkarıp çıkaramayacağına emin olamıyorum.

Toprak zeminin aşağısı kayaç bir binadan çok daha sağlam olur. Kazarak da kurtulmak mümkün olmadığından iplerin o kayaç tabakaya kadar indiği anlaşılıyor.

Kelepçelerden nasıl kurtulduğunu hatırlıyorum. Ama Luffy'lerin kelepçelerini meyvesiyle kestiğini söyledikleri için emin olamadım.

O yüzden Law'un tayfasını meyve gücüyle oradan çıkarıp çıkaramayacağına emin olamıyorum.
Room içinde kesti. Çünkü kelepçelerden kurtulduktan sonra room açıp shambles ile kılıcını eline aldı ve sonrasında da kesti.

Room içinde kesti. Çünkü kelepçelerden kurtulduktan sonra room açıp shambles ile kılıcını eline aldı ve sonrasında da kesti.
O zaman room kairoseki işliyor demektir. Tayfasını bu şekilde kurtarabilecektir.

Ama Doflamingo'nun iplerinin kairoseki binayı kesememesi ile çelişiyor bu durumda. Tabi buranın konusu değil bu noktadan sonra o soru da, başta o dediğini hatırlamadığımdan Doflamingo'nun durumundan yola çıkarak, olmaz diye düşünmüştüm.

O zaman room kairoseki işliyor demektir. Tayfasını bu şekilde kurtarabilecektir.

Ama Doflamingo'nun iplerinin kairoseki binayı kesememesi ile çelişiyor bu durumda. Tabi buranın konusu değil bu noktadan sonra o soru da, başta o dediğini hatırlamadığımdan Doflamingo'nun durumundan yola çıkarak, olmaz diye düşünmüştüm.
Tabi tabi. Hatta Smoker ve Tashigi de hala kelepçe varken ruhlarını değiştirip düzeltti. Sonra kelepçeleri kesti. Yani Law direk temas kurmadığı sürece kairoseki meyvesine engel değil. Bu Wano'da etkisiz bir şey Law için.

Doffy'e bir şey diyemeyeceğim. :D

Son düzenleme:

Hayir celismiyor. Biri meyvenin urettigi iplerinin yeteri kadar keskin veya guclu olmamasi, digeri de direkt meyve gucunun kesmesi. Room Law icin bir cerrah masasi diye geciyor, icinde istedigini kesebiliyor, birlestirebiliyor yerini degistirebiliyor. En azindan temel ozellikleri bunlar, onun haricinde bir kac ekstra durumu da var, Law'in gucune karsi sadece haki ise yariyor Smoker'in Tashigi'ye dedigi gibi.

Bolum cok hosuma gitti, Luffy'nin freestyle dovus tarzi biraz daha sumo'yu andiracak gibi.

Senelerin tartismasina da son koymus E. Oda. Evet Zoro orada haki kullandi. Her seyin nefesini duymak da demek ki varliklarin icindeki ruhsal gucun ya da haki'nin hissedilmesi ile alakaliymis. Zamaninda haki nedir ne degildir diye konusurken bunu da cok tartisirdik. Insan donup bakinca vay be diyor.

Selamlar @Smoker

Benim görüşüm Sonuçta karşısında iki kişi var. İkisininde ilk hareketini fark ediyor. Armadillonun ilk hareketinde hyo ya ateş edeceğini far edip ona sağa kaçmasını söylüyor. Sağa kaçtığında ise alapaca nın ilk hareketinin ona tükürmek olduğunu görüp eğilmesini söylüyor. Alapaca tükürmek için ileri uzandığında hyo nun alapacanın çenesinin altında olduğunu görüp hyo ya sıçramasını söylüyor. Doğal olarak çenesine kafası ile vuruyor. Hiçbirinin ikinci hareketini önceden göremiyor yani. İkisininde ilk hareketini görebiliyor.

Düşünsene gözlem hakin var. Geleceği bile görebiliyorsun. 5 kişi ile karşılaşıyorsun sadece birinin hareketini fark edip diğerlerini farkedememek çok tutarsız olurdu. Dayağıda yerdin. Bu yetenekte çöpten farksız olurdu bence.
Bi arkadaş daha sonra güzel açıklamıştı bunu.

Luffy bekleye bekleye söylüyor geleceği. Yani şöyle geçiyor cümle:

“Sağa koş... eğil...zıpla”. Diğer arkadaşın sana yazdığı gibi herşeyi birden görmesi saçma olurdu. Çünkü luffy dedeye sağa kaç demeden dedenin sağa kaçmasından sonra ne olacağını görmesi saçmaydı.

Ama bekleyerek söylediği için mantıklı bi durum. Luffy adama “sağa koş” dedikten sonra gelecek değişiyor. Bu gelecekte dede sağa koşuyor. O gelecekte dedenin eğilmesi gerektiğini görüyor ve dede sağa koşmadan önce “sağa koş...eğil” diyor. Burda yine gelecek değişiyor ve bu gelecekte bu 2 hamleden sonra zıplaması gerektiğini de görüyor ve onu da söylüyor.

Bu gelecek görme, geçmişe bakma her zaman paradoks yaratıyor. Acaba böyle bir şey olmasa mıydı diye düşünmüyor değil insan. Her zaman alternatif zaman denen şey ortaya çıkıyor. Katakuri vs Luffy de bu pek olmadı ama şu bölümdeki Luffy mevzusu kafa karıştırıcı

Gelecek görmesi basit. Luffy sağa koş derse hyonun sağa koşacağını görüyor, bu yüzden de eğil diyor, çünkü sağa koşunca saldırının devam edeceğini görüyor, ve hyonun da eğileceğini gördüğü için zıpla diyor. Bu kadar basit. Konu hyonun luffynin lafını dinlemesi ile alakalı. Ortalama 10 saniyelik bir zaman dilimini görüyor yani luffy. Burada geleceği görme yeteneği olmasa luffy alpacanın sadece saldırısını görecek ve kendisi engellemek zorunda kalırdı. Bu kısım normal gözlem haki zaten. Mesela gökyüzü adasında top sınavındaki adam sanji ona vurmadan önce nasıl vuracak falan hepsini görüp vurma diyordu.

Her şeyi kesmektense hiçbir şeyi kesememek çok daha ilginç zoro -nun bu kesememe olayı keşke wano da gerçekleşseydi alabasta da ağaç dalını kesememesi ne biliyim erken gerçekleşti bu kesememe olayı
Biraz zorlama olacak ama sanırım bu dokunmadan vurma hem kesme hem de kesmemeyi aynı anda kullanabilmeyle ilgili

Zoronun alabasta da haki kullandığına ilk defa bu bölümle tam ikna oldum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık