Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 939: İhtiyar Hyorse Yolu Biliyor

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 148 75.1%
  • Orta

Kullanılan: 41 20.8%
  • Kötü

Kullanılan: 8 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    197
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Birisi Hyogoyu buldu, diğeri Hiyoriyi buldu ve silahları toplayacak. Gayet iyi iş yaptılar. Franky, Usopp ne yaptı? Ayrıca hain varsa ne yapabilir zoro veya Luffy? hain olmasa plan işleyecekti.
Hyogo'yu buldu dediğin hapishane arkadaşları. Birini aradı mı ki bulmuş olsun.
Hiyori-Zoro olayında ise kız Zoro'yu buldu.

Şans eseri karşılaşmış olmasalar, bir şeyler yapıyor diyebilir miydik?
Kılıç toplayacak olması da savunma değil. Şu an zıbardı yatıyor. Bu da bir şey yapmamaktır yani.

Hyogo'yu buldu dediğin hapishane arkadaşları. Birini aradı mı ki bulmuş olsun.
Hiyori-Zoro olayında ise kız Zoro'yu buldu.

Şans eseri karşılaşmış olmasalar, bir şeyler yapıyor diyebilir miydik?
Kılıç toplayacak olması da savunma değil. Şu an zıbardı yatıyor. Bu da bir şey yapmamaktır yani.
Kızı korudu dinlenmek hakkıdır. Diğerleri ne yaptı onu söyle? Sevdiğin Law ne yaptı mesela? Saklanmak dışında :D Ne yaptı onu söyle :D

Kızı korudu dinlenmek hakkıdır. Diğerleri ne yaptı onu söyle? Sevdiğin Law ne yaptı mesela? Saklanmak dışında :D Ne yaptı onu söyle :D
Bölümde onu göreydik bir şeyler derdim. Kaldı ki Law'la ilgili konuşmak, Luffy ve Zoro'nun bu rahatlığının savunması da olmaz.

Law'ın tayfası esir edilmiş. Adam en son onları kurtarmak ve planı bozmamak arasında kalmış, Shinobu ile tartışıyordu.
Ve bu bile Zoro ve Luffy'nin işlevsizliğinin yanında bir şey yapmaktır.

Usopp ve Franky ne yapıyor bilmiyorum. Belki de çok şey yapıyorlar ama Oda çizmiyor. Ama olmasa bile tayfanın ağır savaş güçlerinden ikisi ile kıyaslamanın mantığı nedir onları?

Kılıçların çelikten yapıldığını bilmek için mangaka olmaya gerek yok.
O zaman neden Hyo amca çelik meyvesi demiyor ya da hocası ayırdını yapmıyor? Sıkıntı yok mu burada? Siz çelik meyvesi farklı diyonuz. Oysa meyvelerin verdiği özellikler dogadakilerin kopyası gibi.

Hyori geyşalık ta fazla gevşemiş. Bizim bildiğimiz kraliyet ailelerinin ağzı sıkı olurdu. Kendini korumaktan aciz bir insan niye hayatıyla kumar oynar ki.

Kawamatsu adamdır. Acaba nasıl yakalandı reis.

Bir çok kişi değinmişte bu Luffy'nin gözlem saçmalığı nedir. Katakuri geleceği görüyor ve ona müdahele ediyordu, hadi luffy dövüş içinde amcayı yönlendirse anlıcamda nasıl başlangıçta tüm hareketleri görebilir. Hadi gördü diyelim görmesi için gelecek bunların yaşanması lazım yani karışmasa bile amca bunları dodgelamış olmalı o zaman niye söyledi garip.

Queen'in rahat olmasında zerre sıkıntı yok. Burası top tier buradaki herkesin birbirine karşı şansı var. Sanıyor musunuz ki bu adamların gözlemi berbat. Katakuri'ye rakip olamasalarda belli bir oranda k.haki kullanırlar en azından Kata vs Luffy de olduğu gibi tek taraflı bir dövüşe dönmez olay. Ortalama bir bölüm bir kaç bilgi o kadar.

Bu bölüm hiç boş değil. Hakinin ne kadar kapsamlı olduğunu gösterdi. 9 Kının kimler olduğu kesinleşti kaldı geriye Denshiro.
Haki aslında bir irade yani bir istek. One piece de verilmek istenen detay ise hayallere ulaşmak olduğundan dolayı irade gücü gerçekten de hikayeye uygun ve hikeyeye şekil veren bir unsurdur.

Birden bire nasıl hakide ustalaştı bunlar derseniz ben de size bu mangayı boşa okuduğunuzu söylerim. Çünkü amaç hayallere ulaşmak ve bu hayale göre kendini geliştirmek olduğundan haki gücü yani iradeleri daha da sağlamlaştı ve kendilerine güvenleri arttı. Luffy geleceği görmek istedi ve gördü, Zoro çeliği kesmek istedi ve kesti, Usopp uzağı görmek istedi ve gördü.

İstediğin kadar güçlü ol ama senden daha iradeli birini yenemezsin örnek Crocodile ve Luffy dövüşü. Luffy nin iradesi daha sağlamdı. Dayak yedi ama kalkmasını bildi. Croco bunu yapamadı.

O zaman neden Hyo amca çelik meyvesi demiyor ya da hocası ayırdını yapmıyor? Sıkıntı yok mu burada? Siz çelik meyvesi farklı diyonuz. Oysa meyvelerin verdiği özellikler dogadakilerin kopyası gibi.
Pek öyle değil. Luffy'nin normal lastik olmadığı belli. Süt içiyor dişi çıkıyor et yiyor kopan parçası yerine geliyor.

Geleceği görüp değiştirdiğinde ne olacağını daha geleceği değiştirmeden görüyor. Geleceği görme güçlerinin en ayarsızıdır bu. Sınırı yok.
Alternatifler olduğunu sanmam. Katakuride kesin görürdük böyle bişey olsa. Gelecek 1 tane. Geleceği gören kişi olay gerçekleşmeden geleceği değiştirirse ne olacağını hemen kestiremiyor. Böyle görmüştük katakuride.

Kata gözünden bakalım:

Sanji’nin mermiden kaçacağını gördü. Burda katanın elinde 2 seçenek var:

1- olayın gerçekleşmesini bekler. Sanji mermiden sağa doğru kaçacaksa katakuri direk sağ tarafa atar kendi saldırısını. Burda bi döngüye girerler. Luffy vs kata gibi kata saldırır, sanji’nin kaçacağı yeri görüp oraya saldırır ve bu böyle gider.

2- olay gerçekleşmeden hemen müdahale eder. Burda ne olacağını görmesi imkansız çünkü geleceği görüp değiştirecek bişey yaptı zaten. Sanji jelibon’dan kaçınca şaşırdı adam.

başka bi olaya daha bakalım. Luffynin resmi bigmoma göstereceğini gördü. Hemen karşısına geçti. Gelecek değişti zaten orda.
Ardından Kata son anda luffye saldırarak değiştirdi geleceği. Ama saldırdıktan sonra luffy’nin kolunu uzatarak big moma resmi göstereceğini göremedi önceden. Bunu anca saldırdıktan sonra görebilirdi o da çok geç oldu zaten.

Dövüş boyunca yaptıkları da normaldi. Adam luffy’e yumruk atarken luffy’nin kaçacağı yeri görüp oraya da tam luffy kaçarken saldırıyor ve luffy’nin ikinci saldırıya tepki verme süresi azalıyor.

“Sağa kaçarsa” ne olacağını görmesi problem değil. Adam luffy dedikten sonra sağa kaçıyor sorun bu.
Ya belki yanlış anlamışımdır. Belki dede zaten eğilecekti ama hızlı bi şekilde değil. Zar zor canını kurtaracaktı. Luffy olayları önceden söyleyince dede son anda değil hazır bi şekilde tepki vererek alpacaya kafa atmayı bile başardı belki de.
Söylemeye çalıştığın şeyi anlıyorum normalde Luffy müdahale etmese oluşmayacak geleceği nasıl görebiliyor.Luffy'nin direktifler verdiği panele birdaha baktım orda bunu cevabı var bana sorarsan.Orda Luffy'nin adım adım geleceğe baktığı anlaşılıyor konsantre bir yüz ifadesi var ve 3 adımda açıklama yapıyor direktifler kopuk kopuk. "Dede sağa koş... dizlerini bük... ve zıpla!! "

1.Adım *** Silah saldırısını gördü olağan gelecek. "Dede sağa koş..." Bunu söylerken biraz bekliyor ve gelecekte hyonun ona uyup koşacağını gördü.

2.Adım ***Sırf Hyo Luffy'nin dediğine gelecekte uyduğu için Alpaka tükürüyor. "...dizlerini bük... " Luffy bundan sonrada biraz duraklıyor ve Hyo'nun yine bu dediğine gelecekte uyduğunu gördükten sonra.

3.Adım *** Hyo eğilip saldırıdan sıyrılmış haldeki pozisyonda zıplarsa kafayı vuracağını artik biliyor "...ve zıpla!! " olay bence bu şekilde gerçekleşiyor.Yinede üzerinde kafa patlatacak birşey değil Luffy geleceği gördü diyip geçmek lazım.:)

Zoro'nun Mr.1 karşısında haki kullandığını düşünüyordum ama bunu sadece k.haki ie sınırlı tutmuştum. Sanırım ikisini birden kullanmış. Bilmem kaç bölüm öncesine bağlayan Oda'ya buradan selamlar. En baştan beri işlenmediği için karıştı ortalık. Shanks hiçbir şekilde kolunu kaptıracak adam değildi mesela. Amcanın bahsettiği kılıç ustasını merak ediyorum.

Luffy geleceği görüyor. Birkaç hamle hesaplıyor olabilir. Çocuk hapishaneye girdi ama oradan çok daha güçlü çıkacak gibi duruyor. Bi vs isteriz ama diğer karakteri es geçmez umarım. Sanji'nin dövüşünü çok kısa gösterdi. Zoro işi bitirdi ama bayıldı, olmaz böyle. :gamyon:Bi de Kid var tabii ki, bu arc bir şeyler göstersin artık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık