Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 923: İmparator Kaido, Luffy'ye Karşı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    336
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hocam yapma gözünü seveyim, öyle mantık olmaz. O zaman şöyle sorayım:
1.Saldırdığı takdirde geleceği görüp öldüğünü görüyor (Ama k.hakide gördüğü için saldırmaktan vazgeçiyor)
2. Geleceği görmeden saldırıyor ve ölüyor.

Şimdi iki durumda da adama öldü muamelesi mi yapacağız?
Hayır öldü muamelesi yapmayacağız. Rakibin tek hamlede öldürebileceğini düşüneceğiz. Olaya luffy tarafından değil kaido tarafından bak. Son derece basit bir mantık.

Her 2 ihtimalin sonucunda kesin olan bir şey var: Kaido vurduysa tek attı. Yok luffy geleceği gördüyse de tek yiyeceğini gördü. Sonuç: kaidodan darbe yeme yoksa tek yersin.

O kadar ileriyi düşünmeyebilir. Duygusal biri değil, kolundaki kılıçtan bile soğuk herif.

Edit: Ha Law, Kid için plan yapabilecek kadar ince düşünmüş olabilir orası ayrı.
Bu duygusal verilmiş bir karar olmaz zaten. Bilakis mantık ya da ihtimaller üzerine kurulu bir plan olur :)

Luffy'nin Kaido'yla karşılaşma ihtimali çok kısa bir süre içinde gerçekleşmiyor. 922. bölümden itibaren bu ihtimal mevcut ve Law'ın plan yapma/ihtimalleri gözden geçirme kabiliyeti düşünüldüğünde Luffy'nin taklaya gelme ihtimalini çoktan düşünüp bu olayı kendi kafasında kurgulamış olabilir.

Düşünsene... Kid ve Luffy yan yana. Beraber dertleşiyorlar. Ben teke gittim sen kaça gittin gibisine haha :D İşin şakası bir yana bu ikili bir araya gelir ve Luffy Kaido'yu indirmek için Kid'le anlaşırsa ya da bir şekilde Kid'i etkilerse Kid bizimkilerin yanında savaşır. Zaten Luffy'nin kodese düşmesi bile Kid'i etkilemek için başlı başına yeterli. Benim ittifak yaptığım adamlar beni sattı ama bu velet benim gibi dövüşmeyi göze alıp dayak yemiş diye düşünür ;) Bana olası geliyor bu ihtimal.

Sırasıyla hepsine tek atar o zaman :) adam luffy’e tek attı kidle law’a mı atamayacak :) %30 olan ihtimal neymiş merak etmeye başladım. Bir zaafı var demek ki onu bulup öyle yenecekler yoksa kafa kafaya vs de sixteeeen sene bir cacık yapamazlar :)
Her novayı %6 ihtimal mi hesapladı ne yaptı bilmiyorum :)

Luffy iyi dövüşmüş ama karşısındaki tam bir hayvan.Tam istediğim gibi gelişmiş olaylar.Bundan sonraki düşüncem ise luffynin bir şekilde oradan uzaklaştırılması.

Bu duygusal verilmiş bir karar olmaz zaten. Bilakis mantık ya da ihtimaller üzerine kurulu bir plan olur :)

Luffy'nin Kaido'yla karşılaşma ihtimali çok kısa bir süre içinde gerçekleşmiyor. 922. bölümden itibaren bu ihtimal mevcut ve Law'ın plan yapma/ihtimalleri gözden geçirme kabiliyeti düşünüldüğünde Luffy'nin taklaya gelme ihtimalini çoktan düşünüp bu olayı kendi kafasında kurgulamış olabilir.

Düşünsene... Kid ve Luffy yan yana. Beraber dertleşiyorlar. Ben teke gittim sen kaça gittin gibisine haha :D İşin şakası bir yana bu ikili bir araya gelir ve Luffy Kaido'yu indirmek için Kid'le anlaşırsa ya da bir şekilde Kid'i etkilerse Kid bizimkilerin yanında savaşır. Zaten Luffy'nin kodese düşmesi bile Kid'i etkilemek için başlı başına yeterli. Benim ittifak yaptığım adamlar beni sattı ama bu velet benim gibi dövüşmeyi göze alıp dayak yemiş diye düşünür ;) Bana olası geliyor bu ihtimal.

Her novayı %6 ihtimal mi hesapladı ne yaptı bilmiyorum :)
Kurgunun bu şekilde ilerlemesi başka benim demek istediğim Luffy ellere düşer de Kid'i etkiler diye realist bir plan yapmak Law'ın üstünde durmadı sanki. O duygusallıktan bahsediyorum.
Ona bir şey olmaz ya. Absalom kurtaracak onu oradan.
Absalom ikisini alır gayrı.

Luffy'e sağ kol demişler. Bence de sağ kol. Katakurinin sağ kolu. Adamın normal hali:

G4 boundmandan sağlam vuruyor,
G4 sneakmandan hızlı,
Geleceği görüyor,
Meyve uyandırmış,
Farklı bir armament kullanıyor. Zonk zonk zonkladı luffy.

Bunların hangisi luffy'de katakuri seviyesinde var da sağ kol oluyor? Luffy sağ kolsa, kaido sağ kola mı tek attı? Marcoya, raylegihe, shiryuuya tek atabilir mi? WB, ace'in 2. komutan sen ol dediği Teach'e tek atamadı. Luffy henüz o kadar güçlü değil. Sadece G4 ile kalbur üstü bir güç oluyor. Gerçekçi olalım biraz.

Kurgunun bu şekilde ilerlemesi başka benim demek istediğim Luffy ellere düşer de Kid'i etkiler diye realist bir plan yapmak Law'ın üstünde durmadı sanki. O duygusallıktan bahsediyorum.
Hımm tamam. O etkileme işi benim görüşüm. Law menfaat ilişkisi açısından düşünmüş olabilir. İmpel Down'daki Croco'yu kodesten çıkarma olayı gibi düşün. Ordan çıkmalarında Croco'nun yardımı olur diye çıkardılar adamı. Benzer şey burda gerçekleşebilir. Nurdan kurtulmak istiyorsan birbirimize yardım etmeliyiz gibi :bilmem:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık