Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 923: İmparator Kaido, Luffy'ye Karşı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    336
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yok yav?
İlk saldırısı alev bazlı nefes üflemek olan Kaido'nun ikinci saldırısının adında gök gürültüsü var. Ve gördüğünüz üzere bu tip bir ada sahip olmasın normal. Mangastream'in çevirisine baktım, "Eight Trigrams Thunderclap" yazıyor, saldırı ismi olarak.

Tao kozmolojisinde Bagua ya da Pakua denilen sekiz sembol gerçekliğin temel prensiplerini temsil ediyormuş. Her birinde üç çizgi varmış ve her bir çizgi ya kırık ya da kırık değilmiş. "UNBREAKABLE!" Üç çizginin kırık olmadığı tek sembol Heaven/Sky sembolü, yani Tian. Cennet, Dünya, Fırtına, Su, Dağ, Rüzgâr, Ateş ve Göl şeklinde geçiyor. Bunlar bir de mevsimlere ayrılmış ama aynı zamanda kişisine göre dönemleri de var. Kaido'nun kış ile bir bağlantısı olduğunu bildiğimize göre buradan gidelim. Fu Xi "Evvel Cennet" döneminde kış, dünya/toprak ve fırtına. King Wen'in "Bilahare Cennet" döneminde Kış "Su ve Dağ". Muhtemelen Kaido'ya uygun olan şey Fu Xi. Buradan nereye varmak isterim bilmem. O yüzden nokta.

Bence Kaoidoo Tanrı gibi bir şey çıkabilir ve luffy de maymun kral olabilir maymun kral cannete baş kaldmış bir tanrı asya mitolojisinde ve çoğunlukla luffy maymun gibi özellikleri var ve kaidoya bir saldırsında maymun kralıın yumruğu diye bir saldırı yapmıştı bakalım ne çıkar

Labsente

En iyi k.haki Zoro'da olmasın, Mihawk öğretmiştir. Gözünü açınca görüyordur. Erkenden kayboldum ayağına ortamdan kaçtı. 2 sene sonra güçlü biriyle karşılaşmadı diyoruz bir de ama adam görüyor ve kaçıyor. (kayboluyor)
İçindeki şeytanın k.hakisi var. İş ciddiye bindi mi alıp götürüyor Zoro'yu. :D

Reis'in içindeki şeytanın hakisini kullansa kaido maido kalmaz orada. Burada Sırf Luffy ön plana çıkartmak için yapılmış gelişmeler. Her büyük arc öncesi Zoro bir kez kayboluyor zaten. En azından sadece kayboluyor bazıları kaybediyor.

Reis'in içindeki şeytanın k.hakisi olsa kaido maido kalmaz orada. Burada Sırf Luffy ön plana çıkartmak için yapılmış gelişmeler. Her büyük arc öncesi Zoro bir kez kayboluyor zaten. En azından sadece kayboluyor bazıları kaybediyor.
-Ben hiç kaybetmedim!
-Sebep?
-En tehlikeli durumlarda tesadüfen(!) ortadan kaybolurum! Ha bir de ara sıra çöp kesip karizma kasarım xd

Labsente

-Ben hiç kaybetmedim!
-Sebep?
-En tehlikeli durumlarda tesadüfen(!) ortadan kaybolurum! Ha bir de ara sıra çöp kesip karizma kasarım xd
En azından bizimkisi çöpleri kesiyor. Luffy'e bakıyoruz bir de Monette zorlanıyor, minkle mücadele ediyor sıradan bir mink'i alamıyor. Sadece kaçıyor. Sürekli birilerinin kendisini kurtarmasını bekliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık