Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 919 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
..

Ama Zoro'nun geçmişini hatırlamaması portala girdiği için mi yoksa çok küçük yaşta ülkeden ayrılmak zorunda olduğu için mi ? Gerçi kundaktaki bebek kadar küçük olması imkansız. Çünkü Zoro Ryuuma'yla karşılaştığında "efsanevi samuraylar ilgili hikayeler duymuştum diyor. Bu hikâyeler olsa olsa Wano gibi Ryuuma'nın çok saygın olduğu bir yerde anlatılmıştır. Allah'ın Doğu Mavi'sinde Ryuuma'yı kim bilsin ? Bu sebeple Zoro Wano'dan ayrıldığında en az 5-6 yaşında olmalı ki anlatılan hikayeleri hatırlasın. Bu "Ryuuma hikayeleri" bilgisi bence portaldan geçmediğini düşündürüyor. Çünkü portaldan geçse geçmişini hatırlamamasına rağmen neden Ryuuma hikayelerini hatırladığını açıklamaz. Tezat bir durum. Yani şu durumda Zoro ne portaldan geçmiş ne de bebekken Wano'dan ayrılmak zorunda kalmış. Çıkan sonuç bu gibi. Aklına yattı mi bilmiyorum.
Ben Zoro'nun Wano ile bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum fakat bu cümlede yanılma olasılığın var. Ryuuma gençliğinde ada ada gezerek Kral'ı aramıyor muydu? Namı bütün dünyaya yayılmış olabilir bence.

Bölüm ve ark hakkındaki görüşlerime gelecek olursam çocuğunu doğramak üzere olan anne bölüm içindeki espri ve muhabbetler Luffy'nin karizması ve söyledikleri Law vs Hawkins, Hawkins'in gayet mantıklı olarak 3 supernovayı karşısına almaması ve son olarak benim en çok ilgimi çeken ve ark boyunca kafama takılan bir soruyu daha da derinleştiren Wano'nun hayaletleri ve bunun arkasındaki gerçek.

Buna geçmeden önce şunu diyebilirim. Arkın giriş kısmı bu bölüm ile bitti. Ark 2. evreye geçiyor. Bu da Wano'da ne olduğu ve arkasındaki gerçekler ile beraber tayfanın ne yapacağının şekillenip tayfanın toparlanması işlenecek ve olaylar sıralanacaktır. Bu da bir 20 küsür bölüm sürer tahminimce. Sonrasında hedefe yönelik yapılacak icraatlar gelecektir zaten.

Wano'nun hayaletleri kısmında ise haftalardır aklımı kurcalayan şu oldu. Momoların hikayesine bakarsak şu ana kadar bildiğimize göre Wano'dan kaçmaları akabinde yaşanan olaylar Oden'in öldürülmesi vesaire 1 yıllık bir olay gibi duruyor. Ancak Ace 3-4 yıl önce geldiğinde de yokluk vesaire benzer bir durum var.Bu da akıllara Ace oradayken Kozuki klanı ne yapıyordu sorusunu getiriyor. Arktaki muhabbetlere bakarsak bununla ilgili Kozuikier yıllar evvel katledilmiş gibi. Zamanla ilgili bu çelişki hep aklımı kurcaladı. Düşündükçe şu ihtimaller aklımı kurcaladı. Oden'in katledilişi yıllar evvel olduysa ve Momolar geçmişten günümüze geldilerse bir nevi Fairy Tail okuyanların bileceği geçmişten günümüze gelme muhabbeti gibi günümüze mi geldiler ya da başka bir yollla mı günümüze geldiler.? Burada Momo'nun meşhur Roger muhabbeti bunu destekler nitelikte gibi geliyor. Bakalım bu tarz bir şey mi çıkacak ya da bambaşka bir şey mi ya da bir Oda klişesi mi göreceğiz umarım ilginç bir şey görürüz umutlarımızı boşa çıkartma tüm umutlarımızın katili Oda :D
:cool::cool::cool:
Bölüm çıksın da değerlendirelim.

Zoro ile Sanji karşılaşacak galiba. :hhh:

Kizaru reis ışık ile hız artırıp azaltıp zamanla oynamıştır.:a:
O bile yapsa hoşuma gitmedi fazla.

Zamanda ileri gönderme veya kısaca zamanda yolculuk meyvesi tarzı bir meyve çıkacaksa Oden'in karısında çıkabilir ve gerçekten öldüyse artık meyvenin gücü ile alakalı bir durum yaşanmaz tabi başkası yemediyse.

Ope ope gibi bu durum da bir meyvenin nihai özelliği olabilir. Meyve sahibi Oden öleceğini anlayınca bu özelliği kullanıp kendini feda etmiştir. Umarım bu tarz tek seferlik bir şey çıkar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık