Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 913: Tsuru İyiliğin Karşılığını Öder

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    193
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O örneği vermemin sebebi,dof'un da hakiyle erken tanışmış olması,yani katakuri gibi o da haki kontrolünü becerebiliyordur.Eşit şekilde haki tokuşturmaları ise potansiyel farkı işte,shounen anime olduğundan diğer büyük animeler gibi ana karakter genç ve evrendeki diğer kişilere göre güce çok daha erken erişiyor.Kendi içinde mantıklı pazarlama açısından.

Meyve kullanımının enerjiyle alakalı olduğu bazı durumlar var tabiki mesela law - room,lakin benim bahsettiğim daha çok luffy gibi kullanıcılar.Bu kişiler zaten direk yedikleri meyveye göre lastik adam,elmas adam vs. olduğundan meyvelerinden çok,fiziksel kuvvetlerini kullanıyolar.Meyve pasif bir özellikmiş gibi.Uyanışın da içeriğini pek fazla bilmiyoruz.

Şimdi haki dediğimiz kavram iki özelliğiyle ayrılıyor;miktarı ve seviyesi.Bir denizci teğmeni hakisini sonsuz bir şekilde kullansa yine de luffy'i yenemez.Neden ? Çünkü hakisinin seviyesi bellidir.Miktar olarak fazla olması,tek başına üstünlük sağlamaz.Seviyesinin de belirli bir yerde olması lazım.Aynı mantık burada da geçerli.Kata'nın hakisi daha üstündü,daha fazla haki basmayla alakası yoktu yani.

Zaten o kadar uzun bir süre haki kullanabilmesi de ona bağlı,ikisi için de geçerli aynı durum.

Kata'nın dövüşün içerisinde ''Şu kadar hakim kaldı,ne yapmalıyım ?'' demesi asıl saçma olacak durum olurdu açıkçası.Aynı şey dof için de geçerli.Neden diyeceksen,ikisi de şimdiye kadar ki dövüştüğü villianlardan daha güçlülerdi.Böyle bir söylev güçlerinden kuşku duyulmasına,dövüş heyecanının sekteye uğramasına sebep olurdu.
Hakinin dolması için illa % 100 ünün bitmesi mi gerekiyor yoksa dövüş içerisinde % 50’ye inse ve haki kullanmayı bıraksa geri kalan kısım hemen dolar mı? Ya da %50’sini kullandın diyelim,10 dakika ara versen %100 olur mu? Buna paralel %100’ ü için 10 dakika lazım, %50’si için 5 dakika yeterli mi? Kata dövüşünde Luffy “ hakim bitmek üzere” diyor. Burdan da anlaşılıyor ki adam bam güm girmiyor, haki durumunun farkında. Bu da bir nevi haki kontrolü zaten. Eğer ikinci durum geçerliyse neden küçük aralarla haki doldur muyor? Bunları biliyor muyuz? Hayır.

“G4 çok fazla haki harcıyor”. Peki, kaç kat? 2 mi, 3 mü, 5 mi, 10 mu? Daha bunlar açıklandı mı? Hayır. Oda söylemiş bunu ve mit olarak kalmış. Daha bunları bilmeden Luffy’nin hakisinin bitmesi nasıl mantıklı olur? Misal: 2 kat harcıyorsa, bu rakiplerinin de hakisinin bitme emaresi göstermesini gerektirir. 10 kat harcıyorsa o zaman Luffy 1 değil 2 defa haki doldurması gerekir falan.

Bir de Kata neden diyemesin? Luffy dövüşün ortasında Kata’ya hakim bitmek üzere diyebiliyor. Aynı şekilde Kata, en büyük silahı gözlem hakisi hakkında “ dikkatim dağıldığı için kullanamadım” tarzında cümle söylüyordu. Silahlanma hakisi için bitmek ne anlama geliyorsa, gözlem için dikkatin dağılması aynı anlama geliyor.Bunu söyleyen adamın silahlanma hakisi hakkında konuşması mı abes olacak.

Enerji meselesini girmeyeceğim. O başlı başına ayrı bir konu.

Son düzenleme:
@Master of Puppets Geçen Sanji Punk Hazard da çocukları terk etme düşüncesine laf atıyordun. Zehirlenmiş bebeye yardım edeceğim diyen kadına Zoro efendi tanımıyorum niye yardım edeyim ayağı yapıyor xd

Luffy gelir gelmez müttefik toplamaya başladı.

2 heyvon
1 uzun burunlu kılıççı abi
1 küçük prenses

Zoro'nun kurtadığı kadın da bizim tarafta olur. :/

Hangisi doğrudur?
Bu arada kartta olanın aynısı hasır voodoo bebeğine de oluyor.
Kartta çıkanları voodoo bebeğini uyguluyordur. Büyü yaptığı bebekler ve kimlerden yapıldıysa onların vücutlarını da kontrol edebiliyor olabilir. Misal “freindly fire card” çekince büyü yaptığı iki arkadaşını karşılıklı dövüştürmüştür. Kartta ne çıkarsa uyguluyor anlayacağın.

Ya da kartları da kendi meyve yeteneğiyle oluşturmuştur. Kartta ne çıkarsa otomatikman gerçekleşiyordur.

Luffy'nin G4 hakiyi sömürüyor. Onun da etkisi var. Ayrıca Luffy sınırlarını zorluyor ikidir. Bitmesi gayet normal. Atıyorum Jack'in de hakisi bitmiş öyle zehirli gaza başvurmuş olabilir. Görürüz elbet. Sen ne diyorsun bu işe @Alpamis ?
Luffy zaten Katakuri için dedi bunu. Hakisi zayıflayacaktır, bitecektir diye. Başkalarının bittiğini görmedik ama büyük ihtimal bitiyordur. Yoksa denildiği gibi herkes her yerde kullanırdı.

Bizim Luffy su gibi harcıyor. Onun kadar haki kullanananı görmedik.:(

Dün gece de yazdım bu başlığa, Hawkins iki şekilde kart kullanıyor.
1-) fal için 2-) oyun için
Fal sadece görü iken oyun dövüşe etki eder
Oyundaki kartlar belki sadece hawkinse lehine ve aleyhine etki ediyordur. Mesela kimse şu söze deginmedi, bu kartla takip edebilecez dedi. Bununla vivre kartı gibi bir takipten mi bahsetti, yoksa sadece büyük kuklanın havalabilmesi mi kastetti. Herkes sadece fal olarak gördüğü için kartları bir sürü detay konuşulmadı bile burda

Haki konusunda söylediklerini bi çıkarım olarak kabul edebilirim katılmasam da (bi görmek lazım) ama douriye sardın şimdi de. Bak hasır zımbırtı Hawkins ile aynı hareketi yapıyor saldırırken, belli ki bağlılar birbirlerine ve Hawkinsin yönlendirdiği şekilde saldırıyor. Bu saldırıdan sonra bizzat Zoro çok güçlü olduğundan bahsediyor. Zoronun saldırısında kesilmesi ise o zımbırtının dayanıklılığı ile alakalı. Hawkins de zaten kendisine bi şey olmayacağından rahat davranıyor. Tek gördüğümüz herifin mimiklerinin değiştiği. Neredeyse yerinden oynamayacak.

Haki konusunda katılmadığım noktaya gelirsek öncelikle Hawkins bu hasırdan şeylere haki yükleyebilir mi onu bilmek lazım. Yükleyemiyorsa da özellikle logia benzeri güçler için adama ciddi bi haki lazım yoksa tutunamaz öyle Yeni Dünyada, Wanoda falan. Üstelik aldığı hasarları yansıtması ve falcılığı üzerinden k. hakiye çok ihtiyaç duymaz diyorsak -ki bence bu k. hakiyi arttırıyor bile olabilir- bu adama b. hakiyi arttırmaktan başka bi seçenek de kalmıyor. Zira dövüş anlamında aptal bi adam değil. En kötü nesilden ikisiyle kafa kafaya çarpışacak değilim diye kendi söylüyor daha dövüş başlarken. Zoro saldırınca “senden beklendiği gibi” tarzı bi şeyler söylüyordu. Hatta ona göre hareket ediyor üstüne bi de yardım geleceğini öğrenince geri çekiliyor herif.

Hawkins tasarım olarak çok hoşuma gitmişti ve belki de bu yüzden bi tık fazladan pozitif bakıyor olabilirim ama sen de fazla küçültmüşsün, cep boyu yapmışsın herifi. Sana kalırsa haki tırt, fiziksel güç tırt, douriki yerlerde falan. Beni dinlemiyorsan Zoroyu dinle, etkilendi adam Hawkinsin hem yeteneğinden hem de yaptığı saldırıdan.

He diyorsan ki Zoro da tırt la, sanki o da bir şeymiş gibi konuşma; sen bilirsin! :)
Fiziksel olarak illa ki belirli bir gücü vardır. Lakin olayın iç yüzü Hawkins'in ilk defa tanıtılmasının verdiği gövde gösterisi olayı. Yoksa kukla ve kartla savaşan birinin gücü 7/24 fizik kasanın birinin gücüyle aynı olacak değil. Öte yandan boyut, beraberinde fiziksel güç de getirir. Dev formundaki hasırın da buna katkısı vardır.

Haki kısmına gelince... Silahlanma hakisi illa ki vardır. Lakin bunun da ciddi bir seviyede olmasını beklemiyorum. Meyvesi oö planda olan karakterler meyve ile meyvesiz karakterler tabi ki hakiyle ön plana çıkar (istisnalar elbette var). Bu normal birşeydir.

Küçültmek değil benimkisi. Bilakis Zoro'yla dövüştüğü için şişirebilirdim de adamı. Daha çok dövüş tarzı ve meyve yeteneğinden yola çıkarak belirli çıkarımlar yapmak diyelim. Hawkins konusunda bahsettiğim güç unsurlarının ortalama düzeyde olduğunu söyleyebilirim. Ama dayanıklılık ve hız müstesna. Bunların kötü seviyede olduğunu düşünüyorum. İyi seviyededir diyebileceğim ne bir dövüş tarzına ne de o yönde bir sahne/izlenime sahip değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık