Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

90'larda Çocuk Olmak

O zamanlar çocuk olduğum için fazla param birikmezdi hep 600bin liraydı galiba kesin taso çıkıpta en küçük olan paket, ondan alırdım. Neyse bir efsane dönüyordu o ara ''1-2 milyonluk paketlerde bi sürü taso oluyomuş'' şeklinde. Bende bir gün paraya kıyıp almıştım büyüklerden tabi ki sonucu hüsran olmuştu ne üzülmüştüm.

93'lüyüm bende o döneme dahil oluyor muyum? Hani şu sayfaya kadar yazılanların hepsini bizde yaptık fazlası vardır eksiği yoktur ama hani 93 lüyüm ya biraz geç oluyor o döneme kabul görüyormuyuz acaba bizde? Bazı mesajlarda kesin sınır konulmuşta ondan sorayım dedim bilgili abilerime

O zamanlar çocuk olduğum için fazla param birikmezdi hep 600bin liraydı galiba kesin taso çıkıpta en küçük olan paket, ondan alırdım. Neyse bir efsane dönüyordu o ara ''1-2 milyonluk paketlerde bi sürü taso oluyomuş'' şeklinde. Bende bir gün paraya kıyıp almıştım büyüklerden tabi ki sonucu hüsran olmuştu ne üzülmüştüm.
İlk önce elinle yoklayip içindekileri mindar edip var mı yok mu kontrol etmen gerekiydi :/

İlk önce elinle yoklayip içindekileri mindar edip var mı yok mu kontrol etmen gerekiydi :/
Okul kantininde bir abla vardı. En küçük paketlerde bile çıkanları biliyordu. Normalde vermezdide eğer okul çıkışında falan boşken gidince ''abla çıkanlardan versene'' diyordum 200 (yada 250) binlik paketlerden taso alıyordum her seferinde çok güzel bir kısa yoldu benim için :D

Unknown

Şimdiki çocuklar kafalarını pc lerden kaldırıp sokağa çıksalar belki onlarda aynılarını yapabilirler aslında. Ki elbette zaman gelicek 80'li yada 90'lı hikayeleri gibi 00'lı hikayeleri de oluşacak. Bu anlatılanların hepsi çouğu kişide internet yada bilgisayar olmadığı için gerçekleşiyordu. Bunlar bize çok ulaşılmaz birşeymiş gibi göründüğü için birazcık bile onları deneme fırsatımız olduğunda etkilenip abartıyorduk. Sonra o yaşananları başkalarına anlatıp hava atıyorduk. TV den film izleyip sanki filmi kendimiz çekmişiz gibi anlatıyorduk. Mahalleler arası yapılan maçlar, savaşlar sanki gerçek savaşmış gibi geliyordu. Akım başlatıcı olmak meşe,taso yada kapak dönemini başlatıp başka mahalleleri gezerek oradaki kişilerin elindekileri almak(ütmek. :D ), mahallende çıkmayan tasoları bakkal değiştirerek çıkartmaya çalışmak gibi gibi. :D

Ben bir günde 3 cips parası vererek 20 küsür tane cips almıştım bedavalar sayesinde :D

90larda çocuk olmak 9 aylık oynamaktır bakkaldan yumiyum, cino, altın çikolata almaktır en nihayetinde arı maya silgisini koklayıp yemeye çalışmaktır :)

Bi sefer çıkmıştı bana tek paketten 3 taso :) Digimon"da Leomon karakteri vardı.Aynısından 3 tane :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık