Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bonney'in meyvesi sadece yaşını manipüle etmesini sağlıyor değil mi? Korumalar onu görünce Sorbet'in kraliçesi olarak tanıdıklarına göre Bonney'in asıl hali bu demek değil mi? Zamanında eşi ya da oğlu olan Kuma'yı aramak için yaşını küçültüp korsan olmuş gibi geliyor.

Oda’nın Kurgu konusunda başarılı olduğunu savunurum her daim ama net bir şekilde bu IM kişisiyle çuvallamıştır. 900 bölümlük seride artık arka arkaya gökten zembille karakter inmemelidir bir hikayeye.

Rocks konusunu kabul edebiliyorsunuz çünkü Roger’dan öncesi bilinmiyordu ve Garp’ın ünvanı vs derken tamam dedik, oturdu bir şekilde. Ama IM karakterine dair miniminnacık bir ipucu bile yoktu ve resmî bilgi olan kutucuklar yalanlanmış oldu.

Neyse, bu arc’ın niye olduğu anlaşıldı. Oda belli ki seriyi daha da uzatmaya niyetli. Hep diyorum daha 42 yaşında bu adam, en az 15-20 yıl daha çizmeye niyetli.

60’ıma kadar çizsem, sonradan da karımla dünyayı gezerim diye düşünmüyorsa neyim :)

Aynı zamanda OP çizmek hayatı olan bir adamdan, seriyi bitirmemek için böyle yollara girmesi aslında çok normal. Bugün Oda sakatlansa veya hastalansa, hikayeyi yazar gider başkasına çizdirir. OP olmazsa Oda da olmaz, yaşayamaz bu adam :)

Oda’nın Kurgu konusunda başarılı olduğunu savunurum her daim ama net bir şekilde bu IM kişisiyle çuvallamıştır. 900 bölümlük seride artık arka arkaya gökten zembille karakter inmemelidir bir hikayeye.

Rocks konusunu kabul edebiliyorsunuz çünkü Roger’dan öncesi bilinmiyordu ve Garp’ın ünvanı vs derken tamam dedik, oturdu bir şekilde. Ama IM karakterine dair miniminnacık bir ipucu bile yoktu ve resmî bilgi olan kutucuklar yalanlanmış oldu.

Neyse, bu arc’ın niye olduğu anlaşıldı. Oda belli ki seriyi daha da uzatmaya niyetli. Hep diyorum daha 42 yaşında bu adam, en az 15-20 yıl daha çizmeye niyetli.
Altyapısını Garp üzerinden vermiş olması neyi değiştiriyor? Im'in altyapısını da sonra verir ki şimdi verse bir anlamı kalmaz. Kaldı ki Garp üzerinden verdiği bilgi de herhangi bir şey açıklamış değil.

Reddit'te gördüğüm bir yorum "The D stands for Donquixote and all the D's are descendants of the Donquixote family. Its in their nature to rebel and go against the CD" :oleyo:

Altyapısını Garp üzerinden vermiş olması neyi değiştiriyor? Im'in altyapısını da sonra verir ki şimdi verse bir anlamı kalmaz. Kaldı ki Garp üzerinden verdiği bilgi de herhangi bir şey açıklamış değil.
Yapma amaneden, 1000. Bölüme yaklaştık, altyapısı sonradan verilecek yeni bir şeyin çıkması sence ne kadar doğru?

One Piece’deki bilinmeyenler diye bir liste oluştursak bence 60-70 tane madde sıralayabiliriz. Umarım Oda bunların altından kalkar. Çünkü ben ne edebiyat tarihinde ne de sinema/tv tarihinde bunca sırrın, gizemin altından başarıyla kalkan bir eser hiç görmedim.

Bu arada hala bilinmeyen yeni şeyler ortaya çıkıyorsa One Piece hikaye örgüsü olarak daha 2. Arc’ta demektir. Ne zaman 3. Arca yani çözümlemeye geçilecek çok merak ediyorum.

Bu arada hikaye oluşturmadaki tee antik Yunan’dan beri kullanılan kural şudur. Bir film üstünden örmek vereyim, 90 dakikalık filmin ilk 15 dakikası arc 1, son 15 dakikası arc 3’tür. Bunların toplamının iki katıysa arc 2’yi oluşturur.

Yapma amaneden, 1000. Bölüme yaklaştık, altyapısı sonradan verilecek yeni bir şeyin çıkması sence ne kadar doğru?

One Piece’deki bilinmeyenler diye bir liste oluştursak bence 60-70 tane madde sıralayabiliriz. Umarım Oda bunların altından kalkar. Çünkü ben ne edebiyat tarihinde ne de sinema/tv tarihinde bunca sırrın, gizemin altından başarıyla kalkan bir eser hiç görmedim.

Bu arada hala bilinmeyen yeni şeyler ortaya çıkıyorsa One Piece hikaye örgüsü olarak daha 2. Arc’ta demektir. Ne zaman 3. Arca yani çözümlemeye geçilecek çok merak ediyorum.

Bu arada hikaye oluşturmadaki tee antik Yunan’dan beri kullanılan kural şudur. Bir film üstünden örmek vereyim, 90 dakikalık filmin ilk 15 dakikası arc 1, son 15 dakikası arc 3’tür. Bunların toplamının iki katıysa arc 2’yi oluşturur.
O kuralları biliyorum ve vaktinde acaba Oda kullanıyor mu diye burada paylaşmış, Çerlo ile konuşmuştum. Benim görüşüm yazarın bu tip şeylerle kendini sınırlamamasıdır. Zaten çoğu yazarın da eserini bu tip bir şemaya göre sınırladığını düşünmüyorum. Ancak ortaya çıkan eser(ler) geçmişin birikimiyle paralel gittiğinden o şemaya aşağı yukarı eşit olabilir, mümkündür.

Şahsen daha önce hiçbir eseri okurken gizemin altından kalkılabileceğini düşünmüyordum ben. Bunu görece küşük yaşta Lost ile tadarak başladım. Ancak Oda'dan ilham alıp 3. Kitabımın yazım aşamasını bitirmiş biri olarak bu konuda benim göstereceğim hassasiyetin katbekatını Oda'nın göstereceğine inancım tam. Çünkü ben her şeyin açıklanmasından yanayım.

Şimdi seri gerçekten de çok uzun soluklu ve henüz gidecek daha çok yolu olduğu için kafada birçok şüphe bırakmıyor değil, anlıyorum. Ancak bu bölüme bakıp da gökten indi demek haksızlık oluyor diye düşünüyorum. Azınlık olsa da böyle bir karakter beklentisinde olan kişiler vardı ama olmasa dahi önemli olan Oda'nın bu karakteri seriye yedirmesi. İstese 5 kadim üzerinden de seriyi götürebilir, büyük temizliği, tarihten silinecek olan ışığı bu karakterler üzerinden de anlatabilirdi. Ancak bu noktada böyle bir risk alıyorsa ya uzun zamandır aklında olan bir şeydir ya da seriyi daha da güzel bir hale getireceğine inandığı bir şeydir.

Oda Jump Festa'da SJ ile bir röportaj yapmıştı ve röportajın son kısımda şunu demişti:

Luffy ve ekibi, dört imparatordan biriyle savaşırken ark doruk noktasına ulaşıyor. Yine de tonlarca fikrim var ve yalnızca süper müthiş olanları kullanıyorum. Aslına bakılırsa geriye yalnızca inanılmaz olanlar kaldı. Bu yüzden seriyi hiçbir konuda endişe duymadan okumaya devam edin. Giderek daha iyi olacak!

Geriye inanılmaz şeyler kaldı! :sapkali:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık